Eesti uudised

Uudist parandatud: seakatk avastati Altnurga, mitte Altnurme farmis.

Sigadekatk jõudis Jõgevamaale: Altnurga farmis hukatakse üle 6400 looma (102)

Toimetas Kristin Aasma, 8. august 2015 15:25
Foto on illustreeriv.Foto: Margus Ansu / Postimees
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) tuvastas Jõgevamaal Puurmanni vallas asuvas seafarmis sigade Aafrika katku tekitaja. Taudipunktis kehtestatakse karantiin, sead hukatakse ja hävitatakse ning hoone desinfitseeritakse.

"Puurmanni vallas Altnurga külas asuvas seafarmis diagnoositi sigade Aafrika katk 8. augustil. Farmis on 6426 kodusiga,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel. "Tegemist on esimese seakatku juhtumiga Jõgevamaa farmides.“

Samal teemal

Farmis hukatakse ja hävitatakse kõik sead ning hoone desinfitseeritakse. Taudipunkti territooriumile tohivad siseneda ainult Veterinaar- ja Toiduameti poolt volitatud isikud.

Taudipunkti ümber kehtestatakse kolme kilomeetri raadiuses ohustatud ja seitsme kilomeetri raadiuses järelevalvetsoon. Kõik tsoonidesse jäävad seafarmid kontrollitakse VTA poolt üle ning võetakse proovid sigade Aafrika katku osas.

Esimesed sigade Aafrika katku leiud kodusigadel avastati juuli keskpaigas Viljandimaal kahes farmis ja ühes Valgamaa majapidamiseks. Praeguseks on sigade Aafrika katku leitud kokku kümnes farmis ja majapidamises Viljandi-, Valga-, Tartu-, Järva- ja Lääne-Virumaal ning Jõgevamaal.

Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonil 605 4750. Operatiivselt saab teavet Twitteri kontolt https://twitter.com/VTA_agri.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee