Eesti uudised

Maruste: nägu katva riietuse keelamine on põhjendatud

Eesti Päevaleht, 8. august 2015 11:23

53 KOMMENTAARI

l
loogiline/ 11. august 2015 20:45
Tegelikult oli mu arvamus ebatäpne. Tegelikult pole nad isegi külalised meile, küsimus on hoopis, kas me nad üldse lubame siia, austusavaldustest rääkimata.
l
loogiline/ 11. august 2015 19:57
Kui me läheme külla, on loogiline, et peame võõrustajatele austust avaldama ega hakka esitama erinõudmisi. Väga õige lähenemine Marustel.
l
loogiline/ 11. august 2015 19:57
Kui me läheme külla, on loogiline, et peame võõrustajatele austust avaldama ega hakka esitama erinõudmisi. Väga õige lähenemine Marustel.
l
loogiline/ 11. august 2015 19:57
Kui me läheme külla, on loogiline, et peame võõrustajatele austust avaldama ega hakka esitama erinõudmisi. Väga õige lähenemine Marustel.
l
loogiline/ 11. august 2015 19:57
Kui me läheme külla, on loogiline, et peame võõrustajatele austust avaldama ega hakka esitama erinõudmisi. Väga õige lähenemine Marustel.
l
lubatakse/ 10. august 2015 18:55
ju metssigade aastaringne küttimine miks ka mitte...
k
Kodanik/ 10. august 2015 18:51
Kõige olulisem peaks olema meie valitsusel riigi põhiseaduse täitmine. Pagulaste vastuvõtmiseks puudub riigikogul rahva mandaat, kuna enne valimisi vaikiti teema maha. Kui soovita olla valitsuses rahva esindajad, siis palun ajage seljad sirgu ja asuge täitma oma rahva tahet.
a
Are/ 10. august 2015 22:56
Meil pole ju enam ammu valitsust - see on ju lasteaed!
a
Are/ 10. august 2015 22:59
Meil pole juba ammu valitsust - see on ju lasteaed.
a
am/ 10. august 2015 10:52
Miks seda marukommunisti üldse tsiteeritakse.

t
tsiklimees/ 10. august 2015 10:43
no nüüd puudutab asi ka tsiklimehi, kas enam eitohigi näomaski kanda kiivri all?
i
Islamist/ 10. august 2015 09:44
Maruste õhutab võõrviha ja ei austa võõraid kultuure. Eestis tuleb nägu katva riietuse kohustus eranditult kõigile naistele . Allah olgu armuline.
e
Elagu asendustegevus!/ 9. august 2015 19:39
Kõigepealt tekitame probleemi ehk otsustame sisse hakata pumpama immigrante, siis tekitame selle ümber mõnusa sotsiaal/tugivõrgustiku kes riigi nisa otsas ainult ripub ning kolmandaks hakkame "ootamatult" immigratsiooniga kaelasadanud probleemidega/ tagajärgedega võitlema ehk veel rohkem raha riigi struktuuridesse... ning lisaks saab mõnusalt Riigikogus tegeleda seaduste vorpimisega ja vaielda lõputult kas burkat tohib kanda või ei... Küll on hea Eestis valitseda aastal 2015 kui kõik muud olulisemad asjad on tehtud ja jäänud veel vaid mõned pisiasjad..
k
Küsimus/ 9. august 2015 19:32
Kas Maruste promob jälle homomajandust.
r
Räägitakse/ 9. august 2015 16:47
et meegomäe Lahingukool olevat pagulasi täis pandud...
m
Marustel ju täiesti õigus!/ 9. august 2015 14:19
Kui riigikogu ei suuda burkasid ära keelata, peaksid eestlased.kõik potestiks maskides väljas käima hakkama.
s
8. august 2015 23:36
sepper, miks liputaja ei tohi liputada? see saab kah olla usuline tegevus...
s
8. august 2015 23:36
sepper, miks liputaja ei tohi liputada? see saab kah olla usuline tegevus...

e
ei/ 8. august 2015 21:45
Mis te nüüd, endine parteisekretär, meil ju ei ahistata mittesealiha sööjaid.
a
Arne/ 8. august 2015 20:35
see mees on ju pensionil, aga ikka ei saa vait olla. Lollus ja ülbus ikka afišeerivad end
i
Ints/ 9. august 2015 01:10
Aga sa ise ei tahaks pinsile jääda? Esimest korda ajab sm. Maruste mõistlikku juttu ju...
v
Vikatimees/ 8. august 2015 20:23
need üli olendid ,idioodikari,nuhtluseks rahvale
e
ei lähe läbi/ 8. august 2015 19:48
h
Hmmm/ 8. august 2015 19:10
Noh selle keeluga on ka omajagu küsimusi. Kas keelatakse ära vaid nägu kattev riietus - niqab või siis üldse räti pähe panemine. Ilmselt esimene, sest me võime ju kas või vaadata setode, venelaste jne poole, mille kultuuris on kombeks panna rätt pähe. Põhiliselt küll teatud sündmuste või kiriku külastamisel, kuid siisi. Ehk et siinkohal oleks mõistlik nii ajakirjanikel kui ka kallitel poliitikutel selgemat sõnakasutust. Pärast muidu keegi läheb veel mõnelt moslemilt rätti maha tõmbama peast. Muidugi tahaks veel mõnele kommenteerijale südame peale panna, et ei tasuks võidelda reformierakonna otsustega vaid EL-i poliitikaga üldiselt. Sest kui need samad pagulased saavad elamisloa ja õiguse siin elada (Saksamaal, Prantsusmaal jne) ning ütleme nii 10-15. aasta pärast on Eesti majanduslikult jõudnud Lääne-Euroopale järele, siis nad tulevad nkn ja neil on selleks ka õiguslik alus. Ehk et praegu ongi õige aeg teha meie naabrite kogemusel põhinevad analüüsid ja vältida vigu. Muidugi oli TR üllas ettepanek, et jaotame kõik pagulased üle eesti - kahtlust tekitab see, et kui näiteks 70 pagulast räägib ainult araabia keelt, siis on selge, et hea on, kui me kas või ÜHE inimese leiame, kes araabia keele baasil suudaks neile eesti keelt õpetada.
e
Ei/ 8. august 2015 19:00
lahe need iial toole.Naine toodab iga aasta 1 lapse(vahel 2).Mees kõigub niisamuti, ta on abielus ja laste isa-ega teda üksinda saa tagasi saata, et ei toota?Isa on esimene , kes hakkab kõike nõudma-raha, koristajat , paremaid elamistingimusi jne
Riik palkabki koristajad, kes nende sita ära koristab- Eestlane saab tood.Mosleminaine ei korista.Seda kõike oma silmaga nähtud.
m
maeitea/ 8. august 2015 17:23
vanasti kanti kaabut teretamiseks, kui selle rätiga tervitatakse?
h
Hulluste/ 8. august 2015 16:46
ju tahapaneku seaduse vastu võtja ,temale ei peaks näo nähtavus mõju looma...

a
anna móistust/ 8. august 2015 16:00
Mis ajupesu ja aktiivne jääkelder siin on- miks me peame neid úldse vótma, kas rätiga vói ilma, vahet pole. Selles on ju kúsimus. Rahvaga manipuleeritakse täiega, varsti tuleb meediasse arutelu- kas neegritele peaks palmid úmber maja istutama vói piisaks kaktustest.
o
oh/ 8. august 2015 15:09
Kindlasti peab enne vötma vastu seadused,ei mingei rätte.Pärast,kui keegi tuleb siia,on seda keelata palju raskem.Siis ei tule siia selliseid rätipäid,sest mujal saab rätiga käia.Meil on köige tähtsam ise köik siia tulijad vastu vöttes teha korralik selgitus,et kohe keeleöpe,ja siis kohe tööle.Kui tööd poole aastaga ei leia,peab siit lihtsalt ära minema.Ja ei mingeid soodustusi,ise teenid,ise elad.
n
8. august 2015 14:15
no aga oli ju jutt, et valitud kristlased tulevad? Jälle valetasid v?
h
HeH/ 8. august 2015 14:14
ja kui Eesti naisturist läheb Aafrika riikidesse, kus "kombeks "on see, et naised käivad paljaste rindadega ringi, siis karjume kohe, et see on ahistamine, jälkus ja inimõiguste vastane
n
nii peabki/ 8. august 2015 14:03
Eks euroopa jagunebki tulevikus kaheks. Osa kes hoiavad oma kultuuri ja ei lase moslemitel pead kergitada ja siis rootsi ja soome moodi kes lihtsalt parseldavad oma maa moslemitele maha ja kunagi on sunnitud sealt ise pagulusse minema.
k
8. august 2015 13:22
kuidas saab üldse antud teemal diskuteerida? Eestis nagu ka muudes normaalse kultuuriga euroopalikes maades peab kehtima kord,mis meil ikk aolnud on Kui mingid tohmanid ja eriti kõrge kuritegevusega islamlased siia end pressivad,siis peavad järgima euroopalikke tavasid Kui ei-siis saata pikemalt mõtlemata kodumaale tagasi Juba piir5il peab selgeks tegema,et oma kaltse ja nartse siin ei lehvitata . Kui tahad tulla võõrale maale,pead kohanema ka oludega ja punkt. Kuiritegevus niigi kõrge,kui veel kaltsupead ka siin maskides ringi töllerdavad,pole küll mingit kaitset.
K
???/ 8. august 2015 13:00
Kuidas see parandžaa-teema saab üldse päevakorda kerkidagi? Kas ei tõotanud meie poliitkud meile ju alles hiljuti, et Eestisse võetakse ainult kristlikke perekondi, pealegi kas spetsialiste või oskustöölisi, kes tõesti ka tööle läheksid ning kellest meie ühiskonnale kasu oleks! Nüüd aga - äkki on mingid parandžaa-probleemid! Kristlikud naised parandžaasid ju ei kanna, ju siis plaanitakse ikkagi moslemeid siia vastu võtta!? Loogiline! Puhuti meile ehk niisama hambasse, rahustuseks?
Teiseks, kuidas saabks näiteks pank teha tehinguid mingi kaetud näoga naisega? Samuti muudeski ametiasutustes. Kuidas sa teda dokumendi järgi identifitseerid, kui ta kannab maski näo ees? Äkki on dokumendi lihtsalt leidnud või varastanud, kasutab võõrast identiteeti? Tahab ehk võõrast raha välja võtta või võõra dokumendiga kiirlaenu saada?
Kolmandaks, siis muutuvad meie arvukad turvakaamerad mõttetuks. Nägu ju näha pole. Praktiliselt võib siis parandžaa varjus naise pähe panka siseneda hoopiski mingi väiiksemakasvuline mees, mosleminaise riided seljas. Pangaröövel näiteks. Ja turvakaameratest pole tõendusmaterjalina mitte mingit kasu.
p
palmilehed ümber niude!/ 8. august 2015 13:26
Natuke vassimise moodi kõlab Eesti ametnike jutt tõesti. Nagu seegi: majutame pagulased Eestisse hästi hajali, siis nad ei moodusta slumme; samas, ega keegi tohi piirata riigisisest liikumis- ja elukohavaliku vabadust. Või: pagulane peab otsima kiiresti töö ja endaga ise hakkama saama; samas, ei tohi ta seda teha kahe aasta jooksul, mil on majutajariigi ülalpidamisel. Jne.Jne. Kuni muretsemiseni välja, et mis siis saab, kui mittemuhameedlane moslemi traditsioonilist rahvariiet kannab. Näiteks provokatiivne eestlane. Naljaviluks. Ajakirjandusliku eksperimendi mõttes...

c
Crack/ 8. august 2015 12:50
Kõigepealt tuleb ära keelata ja maha rebida maskid ennast kodumaa kaitsjatena esitlevatelt riigireeturitelt ja kollaborantidelt (Simm, agent Nikolajev, artikli autor jne.)
E
##/ 8. august 2015 12:49
Eelkõige kuritegevuse ohjeldamiseks on see vajalik! Varjatud nägu annab eelise varastele pääsemiseks!
m
MADLI/ 8. august 2015 13:04
Siis ei tohi enam koputuse peale avadagi. Vaatad uksesilmast, et mingi looriga naine. Teed ukse lahti, on hoopiski kaltsude ja näomaski all varjus mingi püstoli või kinžalliga moslemimees. kes korterisse tungib ja selle paljaks röövib. Ka maja turvakaamerast poleks kasu.
m
m50/ 9. august 2015 08:22
miks on vaja avada ust kui sa kedagi ei oota , kas uudishimust või viisakusest . Või soovist suhelda sektipededega.
t
to m50/ 9. august 2015 09:56
Varem oli levinud nipp rääkida, et teile on kiirtelegramm. Praegu on teistsugused võtted. Esinetakse näiteks elektri, gaasi või Starmani kontrolörina. Esinetakse kaubapakkujana, uue naabrina, palutakse klaasi vett. Või siis kuriteo või liiklusõnnetuse ohvrina, palutakse esmaabi või võimalust politseisse helistada. Kullerina, väites et teile on kusagilt midagi saadetud. Fantaasia on piiritu ja inimesed lihtsameelsed ning usaldava. Eriti kui oskuslikult ja usutavalt valetada.
c
Crack/ 8. august 2015 12:46
Esimese sammuna tuleb maha rebida riigireetjate (igatsugu Simmid, agent Nikolajevid, Marusted jne.) maskid. Siis vaatame edasi.
a
ann/ 8. august 2015 12:33
Tra kas te kommenteerijad olete rumalad? ?? Mardi-ja kadripäev on ka meil kultuuri osa.
Väga õige et ei tohi kanda selliseid asju meie riigis.
i
irw/ 8. august 2015 14:08
Mis mardi- ja kadripäev? kes neid vanu asju enam mäletab? Meil on ilus sisse toodud hälloviin.
h
HeH/ 8. august 2015 14:16
see seadus teeb ka seda, et külma talveilmaga ei tohi Sina kanda "suusamaski" või sis mütsi, mis nägu katab ja vaid silmad välja jätab! Prantsusmaa on selle faktie ees praegu
k
8. august 2015 20:40
kui suusad jalas ja võivad olla kepid käes, siis võiks, muidu mitte suusamaski lubada
m
marustele/ 8. august 2015 12:33
Burkakeelust tähtsam küsimus on--- KAS EESTI SUUDAB SEDA KEELDU KA JÄRGIDA JA KUI PALJU SEE MAKSMA LÄHEB?
Arvestades, kui kiiresti on oravad politseid tühjendanud, siis ....
Kusttahes vaadates, eesti riik lihtsalt ei ole haldussuutlik paadipõgenikke vastu võtma.
s
sahinad käivad/ 8. august 2015 12:30
et käiku lähevad tühjad koolimajad mustade majutamiseks.
K
????/ 8. august 2015 12:25
Kas oravad hakkavad selle põhjenduse taga hoopis meid endid represseerima. Kui need usulise taustaga näokatted nii ohtlikud on miks nad neid siia üldse vedama hakkavd, kas EL lubatud rahahunnikud hiilgavad parteikassadele nii lummavalt?
t
8. august 2015 13:55
Te kipute unustama,et selline otsus on KOGU VALITSUSE TEHTUD. Seega vastutavad kõik, ei mingit armu. Praegu on viha ainult oravate peal ja samas kaks teist partnerit hõõruvad käsi, et las olla, meie oleme "puhtad". Kõik kolm on riigireeturid ja kurjategijad!
m
Mõttetu mula.../ 8. august 2015 12:15
Kas kadri -ja mardisandid lähevad ka keelu alla?. Mõned naised nagu ojulandid võiks küll sihverplaate varjata. Igale oma !!!

k
Küsija/ 8. august 2015 12:10
aga mis siis kui talvel puffi näole tõmbad? Politsei tuleb ja ütleb, et näita nägu või teen trahvi? Habet võib veel ajada? Mütsi kanda? Halloooo Maaa!
ü
Üks l... jõuab rohkem küsida.../ 8. august 2015 12:51
Sinu küsimusi lugedes võib aimu saada sellest,et habe sul veel ei kasva!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee