Elu

Eksperiment: kuidas lapsega koos miinimumpalgaga ära elada? (198)

Katrin Helend-Aaviku, 8. august 2015, 08:00
LOEME SENTE: Eksperimendi viimasel nädalal hakkasime sente lugema. Kartuleid oli veel veidi alles ja õli ka. Kogusin kokku kõik majapidamises oleva taara ja sain selle eest 5,40. Sellest jäi väheks. Laps laenas oma sünnipäevarahast juurde veel kümme eurot. Katrin Helend-Aaviku
Ajutiselt võib väikse sissetulekuga hakkama saada, aga pidevalt nõnda virelda võib olla hävitav katsumus. "Emme, ma nägin unes, et sa kinkisid mulle sünnipäevaks minu enda püksid, mis mul kapis on!" ütleb laps ehmunult, kui sünnipäeva hommikul silmad lahti lööb. On minu tõsielulise eksperimendi "Kas ja kuidas on võimalik miinimumpalgaga ära elada" 22. päev. Edasi läheb veel hullemaks ja ilma väikse lisateenistuse ja taarakogumiseta poleks ma välja vedanud.

Kui oled üksikvanem, saad miinimumpalka ja sul on üks alaealine laps, on ellujäämiseks vaid paar närust võimalust – sa kas vihud öösiti ja igal muul vabal momendil lisatööd teha või võtad laenu. Esimesel juhul kannatab laps, sest vanemal ei jää tema jaoks enam aega. Teisel juhul kannatavad mõlemad, sest kogunevate võlgade tõttu võib nii elukohast kui vaimsest tervisest ilmajäämine olla vaid aja küsimus.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

198 KOMMENTAARI

o
oks 10. august 2015, 23:06
enne viimast sõda oli Venemaa ajalehtedes pildid, kus eesti lapsed otsisid prügikastidest toitu, Vaat see oli alles vaesus ja polnud ime, et meid tuld...
(loe edasi)
k
Kellamees 9. august 2015, 22:17
Kuidas ei saa, meie punaparunite järglased, vähemalt punaparuni mentaliteediga Toompeal..... elavad ju ära miinimumiga, Toompea paari tuhandelise miinimumiga ja nuud Sina ei saa 300-ga hakkama......!! Oma viga !!!
Loe kõiki (198)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee