Eesti uudised

NÄRVILINE BUSSIJUHT KÄRATAS TURISTILE: mine sinna, kust tulid!

Liis Vaksmann, 6. august 2015 07:00

62 KOMMENTAARI

a
A.H./ 6. august 2015 23:53
Kuidas on võimalik Gonsioori tänavalt Maneeži tänavale sõites vastassuunavööndisse pöörduda, kui seal on lai roheline eraldusriba? Kui juba loo alguses selline muinasjutt siis on tõenäoliselt lugu ise kah *Unnist välja imetud.
j
juku/ 6. august 2015 16:46
tuleb meelde, kui facebookis levis juhtum, kui üks soome närviline taksoklient räuskas eestlasest taksojuhi kallal "et mine sinna teisele poolele lahte või upu kasvõi merre".
t
tom/ 6. august 2015 14:04
väga õieti ütles,iga roju oma koju,nii on ju õige,mitte siia ülbama tulla:)!!!
r
Risto Mets/ 6. august 2015 13:47
enamus bussijuhtidele vaja jalaga virutada
a
Ahv rsk!/ 6. august 2015 13:20
kinga sellisele. Mingu see krdi bussijuht ise sinna urgu tagasi, kust tuli
b
Brita to : Ahv .../ 6. august 2015 19:41
mitme negruga ise oma sängi / sita-potti ka jagad ? mine ise urgu !
j
Ja, ja/ 6. august 2015 12:42
No nii närviline amet see bussijuhtimine. Ja et natuke lõbusam oleks, siis vahepeal peab moblaga lobisema. Kui jutud räägitud, siis raadio valjemaks. Ja ikka nii, et salongis reisijad ka pinged maha saaksid. Maitsed ei tarvitse küll pahatihti ühtida kanali valikus, aga kes on bussis boss... Eriti tore, kui kkeegi tuttav bussi astub. Siis jätkub juttu kauemaks. Ja olen ka nr.67 bussis näinud sõidu ajal sõnumit toksivat bussijuhti. Ühe käega keeras rooli, heites vahepeal pilgu teele. Mobla oli põlve peal. Ma lollike ehmatasin ja küsisin, et kas ikka nii tohib. Natuke juba pingevaba juht vastas, et vsjo mosna.
p
pliiatsist imetud lugu/ 6. august 2015 11:31
b
Bussijuht on ka inimene/ 6. august 2015 11:08
Turistid on päris naglad tegelased tegelikult. Kohalikud venelased nõuavad teenust vene keele, Soome turist kõikvõimalikes kohtades soomes keeles, Ja siis on punt ettekujutajaid, kes nõuavad ainult inglise keeles. Kas tõesti on külalistel raske paari lauset eesti keeles ära õppida??? Mujal maailmas on juba arusaadud, sisserändajate sõnavõtud ei vääri avalikustamist. Lihtne, kui oli halb, ära enam oma nina sinna pista, punkt!
a
arvamus/ 6. august 2015 11:53
Õige. Igaühele ei sobi see multikulti särk ja värk. Bussijuht elab oma kodumaal ning tal on igatipidi suuremad eesõigused kui nendel turistidel. Ja nõuda igaühelt töötavalt eestlaselt vene ja inglise keele oskust on absurdsuse tipp. Bussijuhi põhitöö on bussi juhtimine mitte rahvaga suhtlemine.
m
mida nad siis juhilt küsivad?/ 6. august 2015 14:24
Piletit loomulikult.
Mis siin nii keerulist on. Hinnad on väljas, kui vanur või laps pole, siis täispilet.
Kas tõesti on juhil nii raske selgeks teha sõna "pilet" inglise ja soome keeles.
t
to bussijuht on ka inimene/ 6. august 2015 16:53
Ma küll kogu artiklit ei lugenud, aga oli ju neiu kaasas väljamaalasel!? Ning elementaarne inglise keele oskus võiks vähemasti pealinna teenindajatel olla küll. Eesti keelt enamus naguinii ei oska, ehk siis inglise keele saaks kergemini selgeks:)
k
kohalik/ 7. august 2015 05:14
Milles üldse prooblem? Tallinna bussijuhil on vaja teada vaid kahte sõna: tiket - (kasutavad inglise, saksa, hollandi, jaava ja somaali turistid) ning lippu - (kasutavad soome turistid). Tegelikult pole neidki vaja teada, kui igal turistil tõlk kaasas on. Ülejäänud maailm kasutab sõidudokumendi nimetusena niikuinii pilet-kõlalist sõna. Muidugi, kui mõni tübeteikaga pilusilm tuleb tsiptat või ulaasnitsat küsima, siis selle ees võib tõesti särgi lõhki rebida ja karjuda: Löö või maha, aga mida pole, seda pole!

x
XL/ 6. august 2015 10:51
Küll on iseäralik mõte ühel kommijal: "tulnukatele" numbritega "kõrvarõngad, et oleksid äratuntavad tänavapildis. Mina nummerdaks pigem kurjategijaid, et oleks hoiatus tavainimesele tänaval juba kaugele näha - kes on liikluspätt, kes lasteahistaja, kes pikanäpumees.
Ja netis võiks mingi märk või tärnike ilmuda nende kommentaatorite üllitiste ette, kes tuntud oma igapäevase vihaõhutamispropagandaga teistest rahvustest inimeste vastu, mille mõjul ehk ka seesama bussijuht enesevalitsuse kaotas. Ja siis imestame, kust küll kurjad ja sapised teenindajad tulevad. Tilkhaaval kukkuv vesi puurib lõpuks kivisse ka augu.
Suhtlemiseetika käib iga ameti juurde, see on vajalik ka avalikus ajakirjanduses.
t
To:XL/ 6. august 2015 16:06
Mina nummerdaks pigem kurjategijaid, et oleks hoiatus tavainimesele tänaval juba kaugele näha - kes on liikluspätt, kes lasteahistaja, kes pikanäpumees.
------------------
Väga tore! Hakka kõige suurematest peale! Pane VEB-i Siimule, Nilssonile, Keidukesele, Viiolile jt. numbrid kõrva! Numbritange võin laenata...või isegi need Sulle kinkida, kui Sa tõesti sellega hakkama peaksid saama.
o
6. august 2015 10:40
Olge mureta!Tumedamad ei tule teile turistideks vaid võtavad rõõmuga selle töö teie eest ära teha, mida te siin tülgastavsks ja närvesöövaks peate! Palka nad ka nii hirmus palju ei taha ja oletegi ilma oma sellestki kasinast sissetulekust! Vot nii saab teil seal tulevik olema!
Põhjamaades istuvad kohalikud pigem kodus töötu abiraha peal, nad elavad sellega ära, aga Eestis, ma arvan, ei meeldiks kellelegi töötu olla!
e
ei/ 7. august 2015 19:42
tule keegi selle raha eest siia bussi trolli või trammijuhiks.Kui uurivadki palganumbreid, siis jooksevad hästi kiiresti Soome või Rootsi.Nimelt sealsete palkade puhul on võimalik juba ära elada.Meil saadavast (700-750 euri) piisab ainult siis kui peres on suurem palk kõrval.
q
Qwert/ 6. august 2015 10:37
Ise oleksin selle bussijuhi viisakalt läbi sõimanud, siis küsinud nii tema kui ta ülema nime ja lõpuks ka veel ülema telefoninumbrit. Mõjub hästi. Ilguse tipuks veel pildistanud oma mobiiliga nii juhti ennast kui ka bussi koos numbritega.
t
to qwert/ 6. august 2015 11:57
j
ja mis siis,/ 6. august 2015 12:25
kui selle teoga oleks juhi niisugusesse seisundisse viinud, et ta oleks su mättasse löönud, oleksid siis põrgus rõõmustanud?
q
Qwert/ 6. august 2015 13:28
Endist õhudessantväelast mätta lüüa? Poiss, ära aja naerma! Ma lihtsalt kirjutasin oma kogemustest, kuidas taolistel juhtudel tuleb käituda. Mitte levtolstoilikult, et kui ühele põsele lüüakse, et siis paneme teise põse ette. Ei. Matsile tuleb raamide piires ikka matsilikult vastata, sest alles siis jõuab talle asja olemus kohale. Muidu mitte. Venelastega tuleb ju ka taolistel juhtudel ikka 'mattidega' vastata, kuna muidu lihtsalt ei jõua aju kolpa asi.
t
Teeline/ 8. august 2015 00:19
Kas sa ei võiks ka arvata, et ka bussiroolis võib olla mõni endine dessantnik või Afgaani kogemusega eriüksuslane.
j
Juss/ 6. august 2015 19:38
Inimesed on oma mobiilidega päris ära pööranud, igal poole vehitakse ja pildistatakse. Kutsuge politsei kui midagi on nii korrast ära. Pole mõtet hakata menti mängima.
e
Etkar / 6. august 2015 10:36
Selliseid kapuutsiga ilmatarku me teame küll. Koolis tasuta haridus, hoitud nagu pilpa peal. Nüüd siis käib ringi ja nõuab. Mine lõpuks tööle, nolk.
t
Trevv/ 6. august 2015 10:07
Ma oleks selle nässaka kohe kuupeale saatnud kui minukallal niimoodi mölisema hakkab aga eks need lödipüksid oska valida kelle peal suud pruukida.
v
Võrdluseks/ 6. august 2015 10:03
Olin paar aastat tagasi koos kolleegiga lähetusel Norras Trondheimis. Kuna olime võõras linnas esimest korda, küsisime bussijuhilt, millises peatuses maha minna, et jõuda sihtkohta. Ja kujutage ette, peatuses bussijuht mitte ainult ei teatanud meile, et nüüd tuleb maha minna, vaid tuli ka rooli tagant välja, tuli koos meiega tänavanurgani ja paari lausega seletas, kuidas liikuda edasi. Kas Eestis on selline suhtumine võimalik? Tahaks loota, et on, aga kahjuks Eestis sellist suhtumist klientidesse ei ole. Aga miks ei ole???
e
eelmisele/ 6. august 2015 10:51
Seda juttu olen ma juba mitu korda lugenud.
s
.../ 6. august 2015 12:42
see pole lihtsalt jutt, see on muinasjutt
S
.../ 6. august 2015 10:53
Sest kui Eestis bussijuht seda teeks, siis oleks järgmisel päeval lehes lugu, kus üks sõitja kiunub, kuidas ta pidi bussis ootama, kui bussijuht läks turistile teed näitama.
m
mitte üks,/ 6. august 2015 12:27
vaid terve bussitäis :).
t
Tänavad/ 6. august 2015 09:59
on ju nii jubedas korras et...
p
Prrr/ 6. august 2015 09:35
bussijuht on ka inimene. Milline olukord valitseb tallinna tänavatel? Bussijuht sõidab hommikust õhtuni sellises pinges. Ta vastutab reisijate elude eest. Enne, kui hukka mõistma hakkate, minge proovige ise seda tööd teha.
n
no/ 6. august 2015 13:14
kui närvid vastu ei pea, tuleb vähemnärviline töö otsida! Sellist käitumist ei õigusta miski!

u
uskumatu/ 6. august 2015 09:24
Kuidas saab haigete närvidega, närviline inimene üldse bussirooli? Kes lubab,kui artsil käimata.
k
kui sööd närvid läbi,/ 6. august 2015 12:28
siis mine tööta ise, targutada oskab iga loll.
j
Juba kohal!/ 6. august 2015 09:18
Reformierakonna palgaline troll on juba kohal ja oksendab varsti 50 saastakommentaari välja!
m
Mia/ 6. august 2015 09:00
Minu meelest olid need 2 täiesti erinevat juttu!
r
Reisija/ 6. august 2015 08:59
Eestis peab käima enne korralik mats kus laibad järel alles siis toimuvad muutused. Kui bussijuhi palk on võrdne Maxima kassapidaja palgaga siis see pauk varem või hiljem ka juhtub. Aamen.
s
selge/ 6. august 2015 08:43
on see, et bussijuht on tool, kuhu ta ise on lainud ja kui ta arvab, et palk on vaike ja too raske, peaks ta ara minema. Bussijuht peaks teadma, et esimene asi on see, et soitjatele viga ei tee, kui keegi kukub voi viga saab, peab kohtusse minema ja bussijuht isiklikult kinni maksma kannatanu ravi, saamata tootasu ja kui inimene sandiks jazb, inimese ulalpidamise tema elu lopuni.
Bussifirma voiks muidugi rohkem omavalitsustega koostood teha, kas bussiliinid on ikka head, kas peatuste vahed liiga pikad ei ole, kas peatused on ikja oigetes kohtades ja isegi, kas tee liiga auklik ei ole.
See ei ole voimalik seni, kuni omavalitsus kasutab oma voimu, kellel uldse riigihankega voimalus vedada on.
Omavalitsuses ollakse unustanud, et ka nemad on ikka inimeste teenistuses, mitte valitsus, kes keelab, poob ja laseb keda tahab.
m
mnn/ 6. august 2015 08:40
Olen ka soovitanud ühel kohalikult tugevasti viina järele haisenud daamil küsimuse peale mida ta siis nüüd tegema peab, minna tagasi kust ta tuli, mille peale hakkas see keskealine daam auru väljapopsima nagu teekann. Minu soovitus tuli spontaanse reaktsioonina, ei mõelnud seda eelnevalt välja ega olnud plaanis eelnevalt kedagi kuhugile saata aga see daam oli valel ajal vales kohas ja käitus valesit veel takkaotsa.
k
kas keskealised daamid ei või vahel kohvikus käia või töökaaslase sünnipäeva pidada/ 6. august 2015 09:45
ka pits konjakit jätab lõhnad. Ja nüüd arvab bussijuht, et peab koheselt reageerima. Ime veel, et ei kirjutanud, et laua viina järgi lõhnab. Nägin minagi 9 bussis, kuidas juht reageeris lõhnadega inimesele. Piinlik oli vaadata.
i
Inimene/ 6. august 2015 14:45
Lõhnadega on joodik. Ja joodikute koht ei ole tavainimestega ühes ruumis. Alkohoolik haisegu omas seltkonnas.
k
K/ 8. august 2015 14:19
To Inimene : Kuule tropp kui inimene joob ühe õlle siis jäävad kh lõhnad kas ta siis joodik või?
t
Tegelikult õudne!/ 6. august 2015 08:36
Tegelikult on õudne, mis Tallinna bussides toimub! Haisvad neegrid ja muud välismaa kaagid lösutavad pensionäride ja invaliidide kohtadel ning sõna otsese mõttes reostavad neid. Pensionärid aga seisavad püsti. Sageli mitte selle pärast, et kohti ei oleks, vaid seetõttu, et kardavad oma riideid määrida ja neegritontidelt surmavaid tõbesid saada. Eks näidake mulle ühtegi normaalset inimest, kes tahaks bussis istuda neegri kõrval või katsuda käepidemeid, mida sihuke on käperdanud. LIHTSALT RÕVE!
v
valge rämps/ 6. august 2015 09:30
kasutagu oma eralennukeid ja koptereid,keegi ei keela.
Mida kuramust te kiunute,RE fännid ja valijad .
Ega kesiku- rsd teie neegereid impordi,ikka omad.
Mina julgen küll mustanahalise inimese kõrval istuda .
v
vot tak/ 6. august 2015 09:43
mina isegi keppinud neegrit
s
sul oli siis õnne/ 6. august 2015 10:04
a
Alles algus!/ 6. august 2015 08:30
Olge mureta, see on alles algus! Varsti hakkavad vähegi tumedamad turistidki siin korralikult peksa saama! Ja õige ka, pole vaja eurookupantidel siia vägisi illegaalseid immigrante toppida. RAHVAS LIHTSALT VIHKAB NEID!
v
Väga imelik oled/ 6. august 2015 08:55
Tume turist hakkab peksa saama?
t
To:Väga imelik.../ 6. august 2015 09:16
Kui "pagulased" nähtavaid kõrvanumbreid või muid eraldusmärke kandma ei hakka, siis kohe kindlasti.
t
to: 9.16/ 6. august 2015 10:52
Mine metsa oma pagulastega, õpi muul teemal ka suhtlema, eks!

r
raivo/ 6. august 2015 08:28
r
raivole/ 6. august 2015 08:40
Terve rahvas on varsti stressis! Arvatavasti sarnane olukord valitses ka 1940-ndatel, kui toimus NLiidu okupatsioon ja siia toodi tuhandeid immigrante.
t
to: raivole/ 6. august 2015 08:56
Need pole võrreldavad, vali midagi muud, mida valesti öelda tahad.
b
Bussireisija/ 6. august 2015 08:22
No siin on minu ettepanekud firmadele, kes ei taha iga kahe aasta järgi bussijuhte vahetada ja reisijatele, kes ei taha nähvamist saada.
Firmad võiksid peale palga ülevaatamise ka marsruudid üle vaadata. Päevast päeva ühte ja sama rada sõita on tülgastav ja närve sööv. Kui anda mõnikord võimalus teha mööndus oma graafikus ja sõita ka teise bussiga (kui juhid muidugi soovivad seda) Mina nt olen 5 a. sõitnud tööle ühe ja sama teed pidi ja ausalt närvidele käib ühed ja samad peatused, inimesed. Minul on võimalik korrigeerida oma sõitu aga neil pole. Neile töö võib olla meeldib aga kui vaheldust pole ja sa oled nn liini töötaja siis no mis heast tujust me räägime.
Reisijad, sildid on bussi peal - leidke täpne raha ja sõidu ajal äörge rääkige bussijuhiga. Kuid päevast päeva on üks ja seesama jama. Keegi läheb sõidu ajal küsima teemasse mitte puutuvaid küsimusi. Pole enam soveti aeg, kus bussijuht oli vana tuttav. Kui neiu tõlkis siis ta oli kohalik ja pidi teadma bussi reegleid. No ei tea... saab seda ka muud moodi lahendada kui sõimates. Praegu on ümberringi nii palju stressis ja närvilisi inimesi, (igas valdkonnas) et ühtset lahendust välja pakkuda ei saagi. Kui sees keeb siis naeratada on raske. Proovige ise hakkama saada siis ei teki ka selliseid olukordi.
Kohvrite poolepealt, tassin ise enda kohvrit alati ja tõstan ise (suur kohver) ei tule selle pealegi, et solvun kui keegi mul seda ei tõsta.
n
naisuke/ 6. august 2015 08:14
Kui meestel ei ole kliimaks, siis ta ise on erand!:)
i
Irw/ 6. august 2015 10:53
inimesed ei saa loetust aru ja topivad vaid miinuseid...
m
Mõistmatu/ 6. august 2015 08:07
Ja keda ma nüüd uskuma pean? Kaks totaalselt erinevat jutustust. Samas, ei mõista ka selliseid pealekaebajaid kes ilmselgelt püüavad ka veel teisi mustata (Oma pöördega Gonsiori tänavalt Maneeži tänavale tekitas ta ohtliku olukorra - nagu oleks bussijuht tahtlikult sõitnud vastassuuna vööndisse).
m
Mõistmatule/ 6. august 2015 08:15
Ei ole vaja valesti sõita, et ei oleks vaja valesti pöörata- said midagi aru?
v
Värdi/ 6. august 2015 09:11
Iga lolli juttu uskuda ei maksa. Praegu, Viru bussiterminali remondi ajal teevadki Laikmaa tänavalt väljuvad Lasnamäe suuna bussid vasakpöörde Gonsiori tänavalt Maneeži tänavale, sest selline on ajutine liikluskorraldus. Ega see ebaloogiline pööre ka bussijuhtidele ei meeldi ja seetõttu on nad ehk pisut närvilisemad, aga haige lalin "ohtlikust olukorrast" on lihtsalt laliseja vaimse piiratuse näitaja!
s
selliseid hulle on veel/ 6. august 2015 07:45
Hansaliinide üks dussijuht on ka täielik närvihaige.Kui sul on suur raha , siis hädaldab , miks sa tuled suure rahaga .Järgmine reisija andis münte, jälle häda, tulete siia peenrahaga.ühel vanemal naisel oli raske kohver ,bussijuht võttis kohvri ja viskas bussi, naine jäi üllatunult vaatama.nägu on sel bussijuhil koguaeg nii vissis ja vihane.Ütle veel , et meestel ei ole kliimaks.Hansaliinid võiks panustada ka bussijuhtide suhtlus koolitusse.Tuleks reisaid rohkem.
E
07:45,-le/ 6. august 2015 13:08
Ega see pole Narva-Jõesuu poole sõitev buss?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee