Eesti uudised

Uus määrus lubab Eesti Postil kirjakastide hulka vähendada (18)

Toimetas Piret Pappel, 5. august 2015 11:19
Eesti Posti kirjakastFoto: ALDO LUUD
Majandus- ja kommunikatsiooniminister saatis kooskõlastamiseks määruse, mis annab võimaluse kirjakaste ümber paigutada vähem kasutatavatest kohtadest sinna, kus inimesed teenust rohkem kasutavad.

Muudatus lubab Eesti Postil eemaldada 250 vähekasutatud kirjakasti üle kogu Eesti. Ettevõttel on kokku rohkem kui 2700 kirjakasti.

"Tänased füüsilised kirjad, teavitamised ja arved liiguvad püsivalt e-kanalitesse ning lihtkirjade hulk väheneb aastas 10–15 protsenti. Samas on Eestis täna umbes pool tuhat kirjakasti, kuhu pannakse kirju vaid paar korda kuus, ja kus nõuame, et neid iga päev tühjendataks.

Kulu sellele teenusele on 154 000 eurot aastas ja muutusega hoiame maksumaksjale raha kokku. Pikem strateegia näeb ette, et postiteenust saab kasutada ka kohtades, kus inimestel on igapäevaselt rohkem asja – näiteks kauplustes. Tänapäeval saab kirjakandja maapiirkondades ka koju kutsuda või arvuti tagant lahkumata kirja e-teenindusest elektrooniliselt teele saata, ning see ümbrikustatakse ja viiakse füüsiliselt kohale," rääkis Michal.

Paberkandjal kirju, mida Eesti Post võtab vastu ja kannab laiali Eestis või saadab välismaale, jääb igal aastal vähemaks 10-12 protsenti. Vimase nelja aasta jooksul on selliseid kirju saadetud 1,5 miljonit tükki vähem.

Samal ajal on mitmekordistunud elektrooniliselt vastu võetud ja füüsiliselt laiali kantud kirjade hulk – selliste kirjade kasv aastas on 10-20%, viimase nelja aasta jooksul on selliseid kirju laiali kantud 3 miljonit tükki rohkem.

Uute nõuete kohaselt on kirjakasti keskmine lubatud kaugus linnades senise 0,5 kilomeetri asemel 3 kilomeetrit postiteenuse kasutajast ning valdades senise 2 kilomeetri asemel 5 kilomeetrit. Eesti Posti hinnangul on kulu vähekasutatud kirjakastide igapäevasele tühjendusele 154 000 eurot aastas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee