Eesti uudised

Välisminister Marina Kaljurand: välisriigid teavad, et Ojuland ei esita Eesti ametlikke seisukohti

Õhtuleht.ee, 4. august 2015 17:35

154 KOMMENTAARI

s
Siiski esindab ta eestlaste/ 19. september 2015 02:33
enamuse seisukohta.Peale järgmisi valimisi, kui neid üldse enam võimaldatakse pidada,esindab ta tõenäoliselt ka nn."ametlikku" seisukohta.
a
arvatavasti/ 6. august 2015 17:11
sügisel valitsus vahetub ja siis muutuvad ka nii mõnedki seisukohad
n
no/ 5. august 2015 17:29
mida ta iniseb...kahjuks mujal teatakse ja teatakse eelkõige negatiivseid asju.
Et sellised tegelased üldse meediakünnise ületavad on skandaalne ja õnneks seda teatakse ! Ojulandil pole enam kaotada midagi, ainult võita - seda aga ainult Eestis, Mujal ta lintšitaks kohapeal. Proua välisminister poleks sõna võtnud sellel teemal kui ta poleks sundseisus. Eestlane on rassist ja seda nähakse nüüd ka mujal - ja väga hea et nähakse.
t
Tiuks/ 5. august 2015 12:50
Tore,et on rahvaarvamus,kus 90%on nõgide vastu ja on olemas "ametlik" seisukoht,mis on nõgide poolt!
l
Laine/ 5. august 2015 11:34
Pr.Kaljurand, ei maksa kunagi öelda-mitte kunagi. Ka rootslased ei tahtnud mitte kunagi Malmöt, aga ta on ja asju tagasi ei keera. Ojuland mõtleb kaugemale ja teda ei kammitse enam teatavad "kohustused", mis on teistel valitsuse liikmetel ja ta julgeb asju nimetada omade nimedega.
õ
Õie/ 5. august 2015 13:23
" ... teda ei kammitse teatavad "kohustused", küll aga peaksid kammitsema tehtud teod ja väljaütlemised valitsuses olles ja eurosaadikuna. Selle asja koondnimetus on - silmakirjalikkus ja manipuleerimine rahvustundega isikliku kasu saamise eesmärgil.
t
tomm/ 5. august 2015 11:31
Parafraseerides: inimesed välismaal teavad, et välisminister Kaljurand ei esita Eesti rahva seisukohti vaid vahendab kohaliku plutokraatliku valitsuskliki poliitilist seisukohta.
t
tõega/ 5. august 2015 09:22
Valitus kardab eeskõnelejaid kui tuld.Nii on see olnud diktatuurirrikides ajast aega.Reformi pikaajaline Valitsus on just selle tiitli pälvinud, egas muidu rahvast ülbelt üle ei sõideta ja sellele tähelepanu juhtijad riigivaenlasteks kuulutatakse, sest peaaegu kogu rahvast ei julgeta selleks nimetada
p
paneb imetsama/ 5. august 2015 09:20
et üks õbluke naine, Kristiina on selle oma südameasjaks võtnud, kus siis nüüd tublid eesti mehe on
t
Tublisid Eesti Mehi/ 5. august 2015 10:34
tuuakse alles aafrikast...

r
Riho/ 5. august 2015 08:02
Huvitav oleks teada kes need inimesed küll on kes pagulasi kaitsevad.Peab ikka täielik ajukääbik olema.Lihtsalt uskumatud kujud!
t
to 22.38/ 5. august 2015 07:55
Sa ei saa küll kuidagi normaalne olla,reformijobu.
k
Kahju/ 5. august 2015 06:10
Poleks uskunud,et pr.Kaljurand nii myydav on.
v
Vot meie oleme ka killuke põliseestlastest/ 5. august 2015 05:46
,katrin,malvina,kersti ,leelo ja sigrid: JA MEIE OLEME KATEGOORILISELT nende nn. pagulaste vastu.Kui nad siia kandidakse,ei maksa loota arvata ega arvatagi,et me neisse heldinult suhtume.Kaltsakad viidagu oma kodumaale tagasi kogu euroopast!
d
Doktor Brüsselist./ 5. august 2015 02:21
Nüüd võiks mõni Hr magistri haridusega inimene veel kommenteerida. Kõik need kes on pagulaste vastu on harimatud, matsid, laisad, jobud ja lollid, ah ja sõnniku viskajad ka. Haritud ja targad on need kes pooldavad pagulaste siia toomist.
m
Mis peedi moosi keetmine siin käib./ 5. august 2015 02:00
Kama kaks kes mida arvab. Pr Ojuland annab selge ja arusaadava sõnumi, et meie Eestimaa rahvas ehk siis riik on Aafrika pagulaste vastu ja ongi nii. Pole siin vaja sõnadega keerutada ja inimestele SIT...TA silma ajada. Mingi nõme lausete mäng. Pikk jutt sit...t jutt. Pole tarvis arbuusist virsikut teha kui ta seda ei ole.
l
Loka/ 5. august 2015 01:52
Ei esinda Eesti poliitikute huve ei, aga esindab Eesti rahva huve !
j
just/ 5. august 2015 14:40
Ojuland mõistab, et ta ei esinda Eesti ametlikku seisukohta, küll aga esindab enamuse rahva huve.
Aga kas Kaljurand mõistab, et tema esindab riigi ametlikku seisukohta mis ei ole rahva enamuse seisukoht?
Rahvas peab oma Põhiseadusega sätestatud õigused tagasi võtma, sest korrupteerunud valitsuse sihilikult ei aktsepteeri ega esinda rahva huve ega loobu vabatahtlikult oma soojast kohast.
k
kodanik/ 5. august 2015 01:36
Marina Kaljurand on välisminister. Ta avab vaid Eesti ametliku seisukoha. Meie ei saa teada tema isiklikku arvamust ka siis kui ta väidab, et väljendab mingil teemal oma isiklikku arvamust. Ta ei saa välja öelda oma isiklikku seisukohta, sest ta on välisminister. Samuti Kristiina Ojuland pidi varju jätma oma isikliku seisukoha kui oli valitsuse teenistuses. Nüüd on Ojuland vaba inimene ja ütleb avalikkusele oma isikliku arvamuse. Milline on praeguse välisministri isiklik arvamus, seda avalikkus teada ei saagi-kuigi tahaks?

v
Vägisi ajavad rahva rellvile./ 5. august 2015 01:21
Sama siin, Ukraina sõjapõgenikud sellest ma saan aru ja tõesti neid on tarvis aidata, kuid mitte mingeid Aafrikast pärit moslemeid. Rahva sõna nagu näha ei maksa miskit. Enne kui ikka kaikaga ei vibuta siis keegi kuulda ei võta.
f
fru/ 5. august 2015 00:20
Praegune massiimmigratsioon on sõda , kus vaenlase relvaks on meie ühiskonna perversse enesehävituslikkuseni väärastunud humanism.
K
.. Küsimus pr. Kaljurannale?/ 5. august 2015 00:15
Kas valitsus ei esinda Eesti rahvast?? Kui muidu aru ei saada, et meile ei ole vaja võõrast kultuuriruumist inimesi juurde tuua, siis tehke rahvaküsitlus. Ma ei ole vastu Ukraina sõjapõgenikele kuid olen vastu aafrikast tulevatele. Ei soovi rahutusi nagu Rootsis, Prantsusmaal, Inglismaal jne.. Tunnustan riike ja valitsusi, kes oma kodumaad kaitsevad võõrsissetungijate eest.
v
viljandlane/ 5. august 2015 07:47
Mina olen absoluutselt vastu igasuguste neegrite ja moslemite tulemisele!Humaansem oleks neid mitte siia tuua kui,et hiljem välja ajada või vajadusel hukata.....
e
et/ 5. august 2015 08:57
sul siis ka lapsi ei oleks - need raiskavad ju immigrantidele sobivaid resursse, näiteks meie kodumaad.
v
Veel/ 5. august 2015 09:08
üks EAJ. Mine pane ennast Ojulandi juures nimekirja - vähemalt pole vaja haisu järgi otsida...
t
tore poiss Jaanus/ 5. august 2015 09:42
tahaks sind päris näha, mis aju kujuga annab olla mees, kes sellist juttu ajab või ei saa sa aru, millest räägid. Pakuks sulle võimaluse paar tükki omale koju võtta. Katsu sellega leppida, et enamus on vastu ja seda 00:15 ka väljendab. Sinu esinemine siin seda ei muuda. Proua Kaljurannal oleks ka aeg ärgata, aga mida teha, kui rahvaarvamusest valitsev osa ei hooli. Vaja pugeda kellegi ees.
o
ole hea mees/ 5. august 2015 10:01
ja ära teisi jobuks sõima, sest oled antud olukorras seda ise. Võta pagulased endale mõned koju elama, saad kiiresti aru, miks suurem osa vastu on.
k
Kalju Mätik/ 4. august 2015 23:53
Vastavalt Põhiseadusele on Eesti territoorium ühtne ja jagamatu tervik. Eesti piir on määratud Tartu rahuga ja igasugune leping, mis on Tartu rahuga vastuolus, on allakirjutamise hetkest kehtetu, nagu Molotov-Ribbentropi pakt. Inimene, kes nii lihtsast asjast aru ei saa, ei sobi Eesti Vabariigi välisministriks.
m
Mahti/ 5. august 2015 04:32
Inimene, miks oled nii terav ja okkaline? Ehk on see inimene õpetaja või ka direktor, miks saadad teist lauta sõnnikut koristama?! Ehk on see töö Sulle tuttav, siis mine tee see ise ilusti ära, sest see ju sobib Sulle!!!
n
No/ 5. august 2015 07:28
Ka sōnnikut on vaja koristada, mis sel tööl viga
Aga palju hullemad on sinusugused kes ei tee midagi....
s
Sa/ 5. august 2015 09:11
SÕNNIK pane ennast hakkama - si.ahark on juba teel.
m
melinda gM/ 4. august 2015 23:51
Esti arvab, pole Eesti seisukoht?
välisriigid arvavad, usuvad, reageerivad?
EL-iit arvab, välis-EL-iidid usuvad, arvavad, keerutavad.
kui kaljurand ei kuule muusikat, siis Eesti mõtleb, et tantsijad on hullud!
t
T.Mets/ 4. august 2015 23:36
Kahju Teist, Marina kaljurand, nii ruttu jõudsite oma hea nime ära rikkuda
m
MT/ 4. august 2015 23:23
Eestis on kaks seisukohta 1.On rahva enamuse seisukoht (valitsuse avalikult kinnitusel pahn ja mitteametlik ning mittetõsiseltvõetav seisukohta) 2. On valitsuse ja riigireeturite seisukoht, ehk ametlik seisukoht! Täname vastset välisministrit , kes loodetavasti ei ole pikalt ministritoolil, selle kena ja segase asja lõplikult selgeks tegemise eest
l
Laps/ 4. august 2015 23:23
Ma ei ole pettunud meie lapsvalitsuses. Oli selge, et nii läheb, aga ma olen pettunud EKRE's. EKRE lubas kaitsta eesti rahva huve, aga on nüüd vait. Olen väga EKRE's pettunud.
l
lapsele/ 5. august 2015 13:16
Õpeta siis,kuidas ekre peaks rahvast kaitsma,kui teda toetab ainult 8% elanikkonnast ja rahvas teda ju ei valinud võimule?Ta ei ole isegi valitsuses.Kaitseliitlased on ,kui kult rukkis,kes peaks riiki kaitsma riigijuhtide reetmise korral.Ka ekre loosungi peale"kui must,näita ust" vallandus üleriigiline hüsteeria.Kui ekre kutsuks üles rahvast võimu üle võtma,siis kui palju oleks neid,kes viitsivad arvuti tagant oma rasvast tagumikku üles kergitama ja relva haarama?Eesti rahvas on selleks liiga killustunud ja puudub üksmeel(näiteks olematu allkirjade kogus petitsioonidel)Nii,et valmistuge hävinguks ette,sest ka siin kehtivad loodusseadused,kus nõrgad hävitatakse.Naljakas on see ,et eesti rahvast püüab kaitsta õbluke naine,see näitab et eestis puuduvad tõelised mehed,on vaid müüdavad ja arad ilalõuad!
õ
Õie/ 5. august 2015 13:35
See "õbluke naine" ei püüa nüüd küll eesti rahvast kaitsta. Teda kihutab tegudele viha erakonnast väljaheitmise pärast.
p
püüab ikka küll/ 5. august 2015 22:18
On ju konkreetsed teod,mida on kuulda ja näha.Teised ju ei kaitse ja käituvad nagu vingerdavad limukad.Kus on Aunaste ja Talviku(käitub nagu vaimse puudega tobe kloun) uued tuuled?Pole kuulda ei kippu ega kõppu!

v
Vot nii./ 4. august 2015 23:10
Pr Kaljurand teie olete ka üks brüsseli monarhide poolt ära ostetud marionett kes on määratud meie Eesti vabariigi hävitama. Eesti Vabariik ei saa mitte iial Saksamaa või brüsseli KOLOONIA Riigiks. Kui need brüsseli bandiidid seda ka tahavad siis üle eestlaste laipade.
p
Priit/ 4. august 2015 22:53
tõesti 15-20 protsenti rahvast moodustavad riigi ja kõik teised on riigivastased nagu Kaljurand väitis, et need pole riigi seisukohad ja neid euroopas ei arvestata?
a
4. august 2015 22:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
Aari/ 5. august 2015 00:02
Kõiges süüdistavad inimesed EL.Miks olete siis vait kui mungad,kui sealt kahe käega toetusi vastu võtate. Preili Ojuland ei ole kogu rahva suuvooder,tal on vaja jälle areenile tõusta ja valitsusse saada kasvõi seebiga. Miks Ojuland ise Brüsseli kõrget palka ja hüvesid nautis-suu oli siis tal vett täis käis koogutas ja noogutas selle EL ees. Kahepalgne!!
m
mida oskaks öelda/ 4. august 2015 22:29
kuidas me ootasime oma Eesti vabariiki ja mis me saime...
t
to to to / 5. august 2015 00:08
Visa järjekindlusega, justnagu Geotrupes Stercorarius ronid sa kommentaari alt kommentaari alla, ammutades igaühest killukese oma palli jaoks. Aegajalt peatudes ronid sa palli otsa ja teed mõned tantsusammud. Miks? Ajakirjas PLoS ONE avaldatud värske uuring näitab, et sinusugused tantsivad enamasti siis, kui on teelt eksinud või pall takistuse taha takerdunud.
a
5. august 2015 06:32
Ainult sina tohid kommenteerida? Huvitav.
a
A/ 4. august 2015 22:20
Kaljuranna asemel sobib meile kriitilisel ajal välisministriks hoopis Mart Helme .
i
5. august 2015 09:37
Issake,kui rumal jutt.Tule taevas appi,selline ei kölbaks isegi maatööle
o
Ojuland on rahva eest väljas!/ 4. august 2015 22:13
Diplomaat? Oli nüüd vaja omale vesi peale tõmmata? Või Kaljurand lihtsalt jälgib valitsevat stiili - nii, nagu see praegune valitsus alustas valitsemist endale vee peale tõmbamisega, nii peab ka uus minister stiilist kinni pidama? Aga RAHVAS ei unusta! Eestlasel ei ole teps mitte haugi mälu.
l
lord/ 4. august 2015 22:07
eks see marinake on mõtetu mullitegelane,
t
tõh/ 5. august 2015 00:30
tõh. tõh, tõh, tatatahhh..mõttetu..t
t
Tundub/ 4. august 2015 22:06
Et eesti ametlik seisukoht ja rahva arvamus erinev
See on siis meie riik...
j
5. august 2015 06:38
Jälle . tee endale selgeks, mida tähendab rahvas. käputäis kommentaariumides möllajaid ei ole seda kindlasti mitte.

m
mumm/ 4. august 2015 22:00
tore! meil on valitsus välisriikide, mitte oma rahva jaoks!
t
Tarmo/ 4. august 2015 21:52
Euroopa peabki kuulma Eesti rahva seisukohti,mitte valitsuse reeturlikkust. Amen.
t
teistsugune eestlane to: Tarmo 21:52/ 4. august 2015 21:56
Jätke see "rahva" nimel esinemine järele! Teie ei ole veel RAHVAS! Ja ära sõima valitsust!
g
Gunnar Stahl/ 4. august 2015 22:25
Tarmo on kindlasti rohkem rahvas kui teie teistsugune eestlane, sest Tarmo räägib rahva eest, aga teie valitsuse tsensuuri eest.
Nimelt juba pikemat aega, ei lasta ühtegi normaalset artiklit, ega televisioonis või raadios interviuud, mis olekska rahva öeldud. Ikka on võetud mingi suvalise inimese valitsusele sobilik ütlus, või nope , mis ei kajasta tervet arvamust.
Räägin omast kogemusest, sest andsin interviuu ERR-le, mille nad lubasid kindlasti uudistesse panna, kuid mis ei ilmunud kunagi.
Praegu on eestis hullem aeg kui veneajal, sest näidatakse, et on demokraatia, kuid sellest on asi väga kaugel, ainult vahe on selles, et ei panda vangi, kuid samas on tunne, et jooksed lihtsalt vastu seina ja kedagi see ei huvita.
See tekitab pikas perspektiivis olukorra, kus varsti ignoreerib rahvas täielikult valitsust ja siis ei ole sellel enam midagi teha.
T
???/ 4. august 2015 22:30
Teistsugune eestlane....Milline? Said Vaost juba tulema ja kohe eestlane valmis?
a
aga/ 4. august 2015 22:33
küsitluses oli 85 protsenti vastu EL käskudele,on ju enamus rahvast,välja arvatud see protsent kes poolt on, mahute ka teie kenasti riigireeturite protsendi alla.
g
Gunnar Stahl/ 4. august 2015 23:03
K ui olete nii arg, et ei julge oma nimel kirjutada, siis hoitke pool suud söömiseks ja teinepool kinni, on tervislikum, reformi kommunist.
j
Ja / 4. august 2015 23:03
... sina oled?! EAJ oled, aga mitte rahvas!
i
5. august 2015 06:40
j
5. august 2015 06:46
Ja kui sina oma nime siia kirjutad, siis arvad, et sinu arvamus on see ainuõige ja teised hoidku suu kinni? Huvitav.
m
Mis jaoks?/ 4. august 2015 21:39
Kuidas see ei ole ametlik?? Rahvas on riigis kõige olulisem, mitte valitsus.
x
xxx/ 4. august 2015 21:50
Seltsimehed poliitikud ja muud pätid peaks endale uue rahva otsima,saadaks
nad õige Aafrikasse demukraatiat ehitama.
p
Pagulane/ 5. august 2015 02:36
xxx See on Sul hea mote.Mulle tundub,et valitsus on kavalam.Toob uue rahva Aafrikast kohale ja iga uue kodaniku eest saab 6000 eurot.See mis aasta parast juhtuma hakkab neid ei huvita
t
to: Mis jaoks? 21:39/ 4. august 2015 21:52
Mingi lambakari ja haukuvad kutsikad ei esinda riiki ja ei ole ka kogu Eesti "rahvas". Jobu, ära endast liiga palju arva!
k
kes siis esindab?/ 4. august 2015 22:17
Kas Sina, kes sa kõiki lambakarjaks, haukuvateks kutsikateks ja jobudeks sõimad, esindad midagi? Rahvast küll mitte. Vähemalt kultuurset.
v
valija/ 4. august 2015 21:30
keskerakonna noortekogu tõmbas just keskerakonna eestlastest valijatele vee peale Ojulandi hurjutamisega
v
villi/ 4. august 2015 21:21
...ei taipa kuidas võib nii diplomaatiavaene frau olla EESTI välisminister, proua jätkake ja välisriigid kinnitavad minu seisukohti- astuge tagasi- Ojuland asemele...
r
raivo/ 4. august 2015 21:13
Ma arvan,et valitsus ei esinda eesti rahvast.
k
kristiina ojualnd/ 4. august 2015 20:53
Tôsi, ma ei esita selle valitsuse seisukohti, kes on asunud Eesti hävitamise teele, ma esindan seisukohti, mida meie inimesed, nii eestlased kui venelased vàljendavad. Me oleme mures, me ei taha, et meie riiki tulevad moslemid ja neegrid koos oma seaduste ja oma diktaadiga!
I
................../ 4. august 2015 20:57
Igatahes Kristiina teeb tööd rohkem kui riigikogu liikmed.Ka mina ei salli pagulasi.
w
werner/ 4. august 2015 21:11
Õigete ausate pagulaste vastu pole vast kellelgi midagi; need, keda nüüdisajal "pagulaste" valenime all uksest ja aknast sisse pressitakse, on aga ju hoopis rasvase piruka jahil rändrotid.
O
.........../ 5. august 2015 00:08
Ojuland upitab ennast!!!! Tal pole kunagi rahvast midagi olnud,jälgigem tema eelnevaid töid jategemisi:
r
4. august 2015 20:52
riik ongi rahvas, seega loeb ikka, mida RAHVAS tahab ja arvab ja Ojuland esindabki meie huve, seega ka riiki rahva nimel. valitsus ja juba terve see riigikogu on nagu tola kari, kes raha numbritest kaugemale ei näe.

u
udu/ 4. august 2015 20:35
homme õhtu peaksin olema Birminghamis.. West Bromwichis, püüan pilte teha linnaosast kus pole valgel rassil enam asja...nii hakkab toimima ka Eestis, mustad jne teevad oma külad ,rajoonid,linnaosad,linnad!!
p
4. august 2015 20:51
Palun tee seda, sest meie lollpead ei saa aru, et asi on jama!
u
udu/ 4. august 2015 20:28
mainimatta jäi Eesti rahva huve!!!
m
Mitte/ 4. august 2015 20:25
Eesti,vaid Eesti Vabariigi valitsuse ametlikke seisukohti. Need on kaks täiesti erinevat seisukohta,paluks mitte neid segi ajada! Me ei ela endises NL-s,kus valitsuse tahe oli ka "rahva" tahe! Vägagi tundub,et midagi pole muutunud,kahjuks.
n
Need.../ 4. august 2015 20:23
...paarsada ilmselt juba kohal.Pidid Sindis ja Paikusel nüüd elama.Tuuakse kümme korda kakssada ja lubadused kõik täidetud,nii isandatele kui rahvale.
j
Just!/ 4. august 2015 20:12
v
Väga õige, pr. Kaljurand/ 4. august 2015 20:08
Ojuland ei esita tõesti Eesti Vabariigi ametlikke seisukohti, Ojuland esindab RAHVA seisukohta.
x
xxxxx/ 4. august 2015 21:49
Meie poliitaristokraadid on unustanud kodanik kiljotiini ja viimane aeg oleks neid
selle toreda tegelasega tutvustada
h
hr Ilves 2011/ 4. august 2015 20:02
... millisena me näeme eesti keele staatust ja tulevikku 20 ja 50 aasta pärast? Seda enam, et rahvuse ja kultuuri ning selle aluseks oleva keele säilitamise oleme kirjutanud eesmärgi ja eelkõige kohustusena oma põhiseaduse avalõiku.
Kes kord metsa istutanud, see mõtleb paratamatult ka sellele, mis keeles ta lapselapselapsed selle puu all ja sellest puust mõtleb.
Ent seejuures küsigem, kus on meie praeguste mõtete lood, kogumikud ja visioonid Eesti riigi, rahva ja keele tuleviku küsimustes? Kus on tänased tekstid ja kogud, mille lugemine ja teadmine annaks me rahvale poolsajandiks jõudu selleks usutavasti täiesti ebatõenäoliseks juhuks, kui me riiklik iseolemine peaks jälle ohtu sattuma või koguni kaduma?
2015 on president kahjuks vait , kui kult rukkis
m
murueit/ 4. august 2015 20:00
Muidugi, välisriigid teavad, et k a Eesti peab ütlema: võtame rõõmuga prussakad oma turjale! Rahvas ei ütle nii,OJULAND KA MITTE. Aga peaasi et valitsus ütleb!

k
kaljurannale/ 4. august 2015 20:00
minu arust on eesti ametlik seisukoht eesti rahva seisukoht,kui te seal mäe peal veel aru ei ole saanud,siis korraldage referendum ja saate teada.
l
loogiline/ 4. august 2015 19:57
et vandil on oma seisukoht,mis ei ühti eesti rahva seisukohaga.
t
tavakodanik/ 4. august 2015 19:52
... kuna minu kom kustutati aga avaldati ikkagi teises väljandedes, siis kordan: "marjusja astu tagasi", ära oota seda seda turmtuld paar nädalat ja siis ikka..., no panid mõõda...
t
Troll/ 4. august 2015 19:47
Paraku välisriigid arvestavad vägagi Ojulandi väljaütlemistega! Marina, harju ära sellega!!!
n
no jama/ 4. august 2015 19:46
rahva tahe ei loe nendele reeturitele midagi.Kasvatage neid pambuseid oma kodus.
r
rfv/ 4. august 2015 19:43
Tagasi NSV Liidus....Partei ja riigijuhid räägivad üht, rahvas teist. Ja kui rahvas aru ei saa, tuleb KGB ja paneb rahva ÕIGESTI mõtlema!
m
Mati/ 4. august 2015 19:42
Ojulandi nimekiri on ikka väga valus laks meie inimsmugeldajatele ja riigireeturite valitsusele! Juba teist päeva karjutakse selle kallal ja paistab, et niipea vait ei jäädagi. Igatahes väga-väga hea asja on Ojuland algatanud. Nüüd teavad nii tööandjad, töökaaslased, kui ka äripartnerid, kellega tegu. Igatahes mina, enne, kui kedagi oma territooriumile luban, vaatan enne kohe nimekirja. Kui on inimene seal kirjas, jätan julmalt värava taha ning ei sõlmi temaga ühtegi tehingut ega täida ka tellimusi. Ja inimesi käib siin küllalt palju. Veelkord, palju tänu pr. Ojulandile!
n
nimi/ 4. august 2015 19:42

h
Hääletus/ 4. august 2015 19:42
Praegu on täiesti asjakohane ja hädavajalik käivitada sellisteks juhtumiteks loodud demokraatia instrument- referendum. Rahvas on siiski kõrgeim võimukandja, mitte mõned ministrid.
Igati õiguspärane, millal siis veel, kui mitte praegu?? Otsustamine ei saa põhineda käsukorras solidaarsusele, sellele peab oma hinnangu andma kogu rahvas, sest otsus puudutab absoluutselt meid kõiki. Solidaarne ollakse rangelt vabatahtlikult, see tuleneb inimeste endi huvist avaldada kellelegi toetust ja poolehoidu. Referendum ongi selleks parim demokraatlik ja seaduslik lahend, mille tulemus ei ole enam vaidlusobjektiks, vaid kuulub täitmisele. Seda selgust me kõik ometigi tahame!
g
Gunnar Stahl/ 4. august 2015 19:39
Huvitav, kaua see vär.jalik e- häältega , seega pettusega valitud valitsus eesti rahvast mõnitab, kas juba küll ei saa või tahate tõesti et siin lähevad asjad teile halvaks.
t
4. august 2015 19:29
tihtipeale on just mitteametlikud väljaütlemised palju realistlikumad, valitsuse väljastatud inin ei kõlba kuhugi.
a
Ants ./ 4. august 2015 19:23
Tead siga , sa oled Aafrika katku haigestunud !
v
Volts/ 4. august 2015 19:20
plussid tõmmatakse ka nulli .
j
jälgija/ 4. august 2015 19:18
Kas keegi küsis Kaljuranna arvamust Ojulandi küsimuses? Ainult Õhtuleht küsis.
Kas välisriigid küsisid Eesti seisukohta pagulaste küsimuses. Keegi ei küsinud.
Millest siis see "väliministri" kartlik-ehmatand koogutamine nüüd äkki hakkas?
h
Heidrich ./ 4. august 2015 19:17
Paistab seegi siga katku olevat nakatunud !
a
algaja korrupant/ 4. august 2015 19:15
arvan ,et välisriikidele on see kriminaalne valitsus ja riigikogu tühikoht,kes ikka võtab sellise kuulsusega tegelasi tõsiselt -nalja number...

h
Heidrich ./ 4. august 2015 19:11
Paistab , et on seegi siga , aafrika katku nakatunud !
k
Kellamees/ 4. august 2015 19:00
Kaua see tsensuur mu kahte lauset loeb et pole veel lugeda antud EESTI RAHVALE !? Ei oska veerida, ajukääbikud, 1c klassi tasemel !
t
Tea/ 4. august 2015 19:31
Mõnes koolis on C tugevam, kui A.
a
Andrus (andrus2000@gmail.com) / 4. august 2015 18:54
eelkõige jälgitakse valitsuse ja riigikogu liikmete ametlikke seisukohti, mis aga paraku on kõik võimalike rahvusvaheliste reeglite, tavade ja ka siseriiklike seaduste järgi ebaseaduslikud ehk siis ei esinda tegelikult eesti riiki, mis on Põhiseaduse järgi eesti rahvas.
j
ja nii ta on/ 4. august 2015 18:52
vanadekodu hoolealused vaatavad telekast valitsuse pressikonverentsi.
äkki kostub südantlõhestav karjatus:
"ma tahan elada Eestis!"
"aga me ju elamegi Eestis", püüavad teised selgitada.
"ma tahan elada selles Eestis, kus nemad elavad!"
k
Kellamees/ 4. august 2015 18:51
Need utlemised ei väljenda jah Eesti ametlikke seisukohti, kuid see eest väljendab EESTI RAHVA SEISUKOHTI !!! ,,Ametlik Eesti" ja EESTI RAHVAS ei käi juba ammu uhte jalga, nii erinevad on arusaamad.......
m
Mitteorav/ 4. august 2015 18:51
Jälle käib siin kommentaariumis äge lahmimine.
Võimunäljas populistidele on pagulased nagu jumala poolt antud kont, mida käraga järada.
Pagulased on probleem, kuid pr Ojuland ja EKRE kamp tekitavad pigem tüli selle lahendamisel.
Pagulastega seoses on valitsusel tuhat ja üks ülesannet, mida lahendada.
Tänavatel ja laatadel kisamas ja allkirju kogumas käivad need, kellel omakasu mõttes.
s
su jutt mitteorav/ 4. august 2015 19:05
ei kõlba kassi saba alla kah
m
Mõistmatu/ 4. august 2015 19:09
"Pagulastega seoses on valitsusel tuhat ja üks ülesannet, mida lahendada. "
Ise nad need ülesanded võtsid, vastu enamuse eestlaste tahet, endale kaela. Olnuks väga lihtne olnud ütelda "EI" ja poleks olnud vaja midagi lahendada. Keegi ei oleks selle paarisaja pagulase vastuvõtmata jätmise pärast (illegaalsele immigratsioonile kaasaaitamise pärast) meid EL'ist välja visanud ega ka eurorahasid tagasi nõudnud või juba määratuid välja mittemaksnud.
m
Mitteorav ka sinepit ei söö/ 4. august 2015 22:58
Kui saba alla määrida , siis sööb.
k
Kuidas me Teid/ 4. august 2015 18:42
votsime avasyli vastu. Ja vaadake kui kiiresti Te pettumuse valmistasite. Oma rahvale.
i
Imelik/ 4. august 2015 19:32

m
masha, joptvuj/ 4. august 2015 18:39
m
Miks kommendrid/ 4. august 2015 18:39
kaovad. Kas sellega on nyyd koik tehtud valitsuse poolt?
p
palat nr.9/ 4. august 2015 18:38
minu ametlik seisukoht on valge eesti,arusaadav ,et Ojuland kogub poliitilisi punkte, no las kogub kuid ta on üks väheseid avaliku elu tegelasi, kes täie jõuga võitleb mustade vastu. See aafrika katk tuleb peatada kasvõi vahendeid valimata
v
vargamäelt/ 4. august 2015 18:37
Kiristiina Ojuland esitab Eesti rahavst - mitte riigikogu reetuirid!
Marina Kaljurand esitab ainult ahneid poliitikuid.
a
Asi on õige/ 4. august 2015 19:05
aga Ojuland tahab lihtsalt oma privileegide juurde tagasi, ükskõik mis hinnaga.
l
4. august 2015 19:07
Loll jutt,mina ja minu tuttavad pole sellise käitumisega nöus,nagu Ojuland ajab.Sellised äärmuslased tuleb peatada.Ära on tyydanud ja pealegi on suvi ja milleks ka puhkus rikkuda sellise rumala ja saamatu Ojulandi pärast
4. august 2015 19:16
ära üldse kobise mammi ja kes sul käseb siin õhtulehe kommentaariumis istuda. pahasti küll, kui peremees ei luba puhkuse ajast puhata, pead aga Ojulandile tuld andma.
n
4. august 2015 21:35
Näedsa, selgeltnägija ka kommenteerimas.Aga äkki ei ole mammi, on hoopis papi.
n
5. august 2015 10:15
No näed, kui "rahvas" juba ütleb, et mammi, siis mis muud üle jääb kui papist mammiks kehastuda. sest "rahva" tahet peab täitma.
e
EI/ 5. august 2015 00:17
ME mitte keegi pole ojulandile andnud Eesti rahvast esindada%%%%%%%%
p
palun/ 4. august 2015 18:36
referendum korraldada, siis saame ka kindlalt teada, kes siin keda esindab. kui suurema osa Eesti rahva seisukoht ei ole amelik, siis on asi ikka väga mäda. kas Eesti riigi ametlik seisukoht on Brüsseli seisukoht? mina tahan teada kaua siin oma rahvast üle sõidetakse selle Brüsseli teerulliga.
e
ehheeeeeeeee/ 4. august 2015 18:58
küll e-hääletus selle õige vastuse korda ajaks nigu niuhti
e
4. august 2015 19:10
ei mingit e-hääletust, muidu me hääletame juba millegi muuga, nad sealt mäeotsast alla
v
Vaadates/ 4. august 2015 19:12
plusside ja miinuste vahekorda, siis on hästi näha mida esindatakse. Esindatakse reformierakonna seisukohti, et neil taskud ilusti täidetud oleks! Kuna 24+ ja 1- momendil näitab selgelt, et rahva esindamisest on asi ikka väga kaugel!
m
mnjah/ 4. august 2015 20:37
referendum ei päästa meid mustadest. sedeleid võltsitakse, nagu ka kevadistel valimistel
s
saarlane/ 4. august 2015 18:35
loodeti marinalt palju,aga tulemus on ainult üks oravakene,ei enamat.
ü
ülla-ülla/ 4. august 2015 18:44
nii läks ka maris lauriga jpt-ga
e
Express Tallinn Narva/ 4. august 2015 18:34
Ojuland paneb siis segast oleks kokkuvotvalt oelduna kontekst. Valimised mojutavad uldiselt vahe valisministeeriumi ning kui valisministri soovitust jargida tuleks viisavabalt reisides Ojulandist BUSSIS kaugemale istuda.
t
ta/ 4. august 2015 18:31
ju poliitik, kel oma sõna sekka öelda, las räägib ja küll rahvas kaasa lõpuks EKRE'ga läheb. Ministrid on võtnud endale ainuõiguse otsustada, rahva arvamust pole juba ammu kuulda võetud, kui käkk on kokku keeratud, siis ükski ministritest ei vastuta. Las läheb ja räägib. Maal vaesus tahab ära tappa, meie toetame siin pagulasi. Töötuid on palju, tööd pol jne.... Kohver istub kinni ja jääbki pikaks ajaks, kes selle seatembu eest peaks pea pakule koos Kohvriga panema?

ö
Öelge palun/ 4. august 2015 18:26
mis on Teie seisukoht et tuuakse vaesesse Eestisse noori sojaväekoustuslasi kes peavad oma maa eest voitlema. Ilma eestlaste nousolekuta. Ja neid tuleb iga päev juurde. Kas see on tahtlik eestlaste hävitamine? Noori mehi kellel on tarbed ja kes hakkavad neid voimalikult meie inimeste ja laste peal rahuldama. Miks lastkse neid linna pale ilma järelalveta? Kas te tahksite ise elada Vao kylas? Miks valetatakse et nad saavad 90 e see on vale. Juba keegi on teinud ettepaneku Soome nendega yle kylvata ja soomlase ei noustu ja siis voib selelks maaaks saada Eesti. Aafrikas on ju ka tyhja maad. Kuidas edasi ?
k
Kaarel/ 4. august 2015 19:48
Mis sellel Vao külas elamisel viga on? Küla nagu iga teine. Ainult osad külaelanikud on teise nahavärviga. Kuula ja usu meediat vähem.
n
nii just.../ 4. august 2015 18:25
Välisminister Marina Kaljurand ,see tuleks mitmeid tuhadeid korda eesti riigile odavamaks,kui te sinna Aafrika isse kohale lähete ja poleks vaja a,b,c...algata kasvatama ,vöi öigemini peaks kogu geennid veel inimestele lähedasemaks muutma,et neil oleks vörreldes inimkonna arenguga lähemale
jöutud,kui momendil kahjuks nad on,see on eri arengu tasemel olev loomast arenev ,kuid mitte löpu
staadimil veel pölvkond....ei oska isegi öiget nimetust veel anda..aga siit vöib iga üks isiklikult juurde
lugeda,kellest jutt on.
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagetwo.htm
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagethree.htm
http://truenewsusa.blogspot.com/2014/11/black-politician-abdul-turay-wants.html
n
nii just.../ 4. august 2015 18:25
Välisminister Marina Kaljurand ,see tuleks mitmeid tuhadeid korda eesti riigile odavamaks,kui te sinna Aafrika isse kohale lähete ja poleks vaja a,b,c...algata kasvatama ,vöi öigemini peaks kogu geennid veel inimestele lähedasemaks muutma,et neil oleks vörreldes inimkonna arenguga lähemale
jöutud,kui momendil kahjuks nad on,see on eri arengu tasemel olev loomast arenev ,kuid mitte löpu
staadimil veel pölvkond....ei oska isegi öiget nimetust veel anda..aga siit vöib iga üks isiklikult juurde
lugeda,kellest jutt on.
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagetwo.htm
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagethree.htm
http://truenewsusa.blogspot.com/2014/11/black-politician-abdul-turay-wants.html
e
4. august 2015 18:27
ei tea mis internetis äkki viga köik topelt,mida ühe saadad
m
mul ka juhtunud.../ 4. august 2015 19:30
Ühekellaajaline ja üks kord saadetud sõnum võib kordistuda vahemälu koormatuse tõttu. Võta oma arvutil kõik aknad maha ja tee talle restart.
............../ 4. august 2015 23:17
vast. mul ka juh....aitah,proovin teine päev..
............../ 4. august 2015 23:17
vast. mul ka juh....aitah,proovin teine päev..
n
nii just.../ 4. august 2015 18:25
Välisminister Marina Kaljurand ,see tuleks mitmeid tuhadeid korda eesti riigile odavamaks,kui te sinna Aafrika isse kohale lähete ja poleks vaja a,b,c...algata kasvatama ,vöi öigemini peaks kogu geennid veel inimestele lähedasemaks muutma,et neil oleks vörreldes inimkonna arenguga lähemale
jöutud,kui momendil kahjuks nad on,see on eri arengu tasemel olev loomast arenev ,kuid mitte löpu
staadimil veel pölvkond....ei oska isegi öiget nimetust veel anda..aga siit vöib iga üks isiklikult juurde
lugeda,kellest jutt on.
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagetwo.htm
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagethree.htm
http://truenewsusa.blogspot.com/2014/11/black-politician-abdul-turay-wants.html
n
nii just.../ 4. august 2015 18:25
Välisminister Marina Kaljurand ,see tuleks mitmeid tuhadeid korda eesti riigile odavamaks,kui te sinna Aafrika isse kohale lähete ja poleks vaja a,b,c...algata kasvatama ,vöi öigemini peaks kogu geennid veel inimestele lähedasemaks muutma,et neil oleks vörreldes inimkonna arenguga lähemale
jöutud,kui momendil kahjuks nad on,see on eri arengu tasemel olev loomast arenev ,kuid mitte löpu
staadimil veel pölvkond....ei oska isegi öiget nimetust veel anda..aga siit vöib iga üks isiklikult juurde
lugeda,kellest jutt on.
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagetwo.htm
http://niggermania.com/tom/niggerarguments/niggerargumentstextpagethree.htm
http://truenewsusa.blogspot.com/2014/11/black-politician-abdul-turay-wants.html
m
ma saan aru kui aasta või kaks oleks möödunud./ 4. august 2015 18:21
Tädike võtta või jätta, kui nelikuud tagasi mindi valiku tegemisel vaikselt sellest teemast mööda, siis teie kimp valituid ei sa kuidagi omada rahva seisukohta.
h
hakkab see/ 4. august 2015 18:18
pugemine pihta ehk totaalne muutumine massoonide suuvoodriks...ehk USA sionistid teavad, et Eesti valitsuses on "omad joped" ja nwo asi on kontrolli all... millegipärast need "ametlikud seisukohad" on karjuvas vastuolus 90% rahva seisukohtadega...Ojulandi seisukohad ongi EESTI SEISUKOHAD , proua Kaljurand !
j
järmisesse riiki./ 4. august 2015 18:15
No jah siine seisukoht on kõik tegevteenistuse kuuluvad reamehed on sõjas põgenikud ja neil on õigus omalt maalt lippet lasta.
s
seda minagi/ 4. august 2015 18:26
kaitske edaspidi ise oma kodumaad siis, tõmban samuti lesta

k
kas järgmine......./ 4. august 2015 18:13
Kelle omi siis,venelaste, ameeriklaste või hoopis tulnukate,Juba lõi verest välja.Sedasi ta enamuse eestlaste hulgas küll toetust ei leia.Ja tahab veel olla tulevane presidendi kanditaat .Palju neid ministreid ja riigikogulasi veel on kes eestluse vastu on?
t
tulevane EKRE valija/ 4. august 2015 18:12
valimistel näeme, kes esindama hakkab, EI paadiahvidele!
s
saarlane/ 4. august 2015 18:32
jah,loodeti sellelt marinalt palju,aga juba on jõudnud margi täis sittuda. lihtne oravakarjerist ja ei enamat.
t
tõnn/ 4. august 2015 18:11
WEesti rahvas andis oma ametlku seisukoha valmistel,kus rahva soovil või havi käsul sahkerdati võitjaks kindalt edasi reformierakond. Ehk siis reformierakond esitab välismaal Eesti rahva seisukohti ametlikult....järgneva nelja aasta jooksul..Kui enne neist reformareist siiber ei saa ja Riigikogu tormijooksuga ei vallutata
e
Erts/ 4. august 2015 18:08
Ja mis on Eesti riigi ametlik seisukoht? Et toetame KÕIKI, peale enda inimeste? Afgaane,kreeklasi,iraaklasi,samuti Küprost-edasi ilmselt Itaaliat,Hispaaniat,Portugali? Aga Eesti enda hädalised? Kas te, proua välisminister, olete kasvõi ühte Kodutunde saadet vaadanud?
m
mini/ 4. august 2015 18:08
kas valitsus ikka teab et rahvas ei poolda neid
r
Riho/ 4. august 2015 18:05
Võibolla valitsuse ei esinda eesti rahava ametliku seisukohta
m
Mart/ 4. august 2015 18:18

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee