Uudised

Eesti teadlased: toorpiim sisaldab ohtlikke haigustekitajaid (73)

LISA KOMMENTAAR

loodate eesti ainsat tööstust-põllumajandustööstust, mis äsja jalgele sai HÄVITADA `? 6. august 2015 14:57
usun et selline diversanditöö lendab vähibumerangina nende "teadlaste " endi õuele
Noojaah 4. august 2015 19:55
elu on üldse üks haigus, mis lõpeb alati surmaga.
Vanasti oli teada, et kui piim, liha või muu kraam kuulutati ohtlikuks, siis kadusid need poeletilt.
Nüüdsel ajal on toidulisandite müüjad ja igasugused muud aferistid sellistest hoiatustest huvitatud.
Toidulisandite äri on mõnel maal samas suurusjärgus toiduainete äriga.
pohuinahui 4. august 2015 19:12
NO SEE UUDIS ON NÜÜD KÜLL RÄMEDALT KINNI MAKSTUD. TÄPSELT SAMA MOODI NAGU ON ILGE SITAKLOPPIMINE OLNUD TSELLULIIDI JA KOLESTEROOLI KOHTA. SEE ON ILGE NUTSU TAGA AJAMINE. PRAEGU EI OLE JU ENAM ÜLDSE NORMAALSEID PIIMA TOOTEID MÜÜGIL. KÕIK ON TEHTUD LÕSSIPULBRIST!!! JA SEE KES SELLE LOLLI MÖLA TELLIS ON TEADA TUNTUD EESTI TOODANGU PERSSE KEERAJA. NIME EI NIMETA AGA MEENUTAGE ROOTSLASTE OSTMISI. PRAEGUSED PIIMATOOTED ON SELLISED ET KODULOOMAD KES ARMASTASID PIIMATOOTEID SÜÜA VAATAVAD NÜÜD OTSA SELLISE PILGUGA KAS SA OLED LOLLIKS LÄINUD ET SEDA MÖGA PAKUD
nahui 4. august 2015 19:09
kuulge teadlased sellise möla peale olen ma hiina keiser
see idiootsus on räigelt kinni makstud ila
see on tuntud eesti toidu solkija sita klopimine
ja tule sealt pärnu maantee kandist
vahvel 4. august 2015 19:05
NO SEE UUDIS ON NÜÜD KÜLL RÄMEDALT KINNI MAKSTUD. TÄPSELT SAMA MOODI NAGU ON ILGE SITAKLOPPIMINE OLNUD TSELLULIIDI JA KOLESTEROOLI KOHTA. SEE ON ILGE NUTSU TAGA AJAMINE. PRAEGU EI OLE JU ENAM ÜLDSE NORMAALSEID PIIMA TOOTEID MÜÜGIL. KÕIK ON TEHTUD LÕSSIPULBRIST!!! JA SEE KES SELLE LOLLI MÖLA TELLIS ON TEADA TUNTUD EESTI TOODANGU PERSSE KEERAJA. NIME EI NIMETA AGA MEENUTAGE ROOTSLASTE OSTMISI. PRAEGUSED PIIMATOOTED ON SELLISED ET KODULOOMAD KES ARMASTASID PIIMATOOTEID SÜÜA VAATAVAD NÜÜD OTSA SELLISE PILGUGA KAS SA OLED LOLLIKS LÄINUD ET SEDA MÖGA PAKUD
tarbija 4. august 2015 16:48
miks ei räägita coca colast ja teistest samaliigilistest mürkainetest,aga sellepärast, et firmad maksavad kõik "teadlased" kinni
".... ja ei tunnistanud võõraid tõdesid"! 4. august 2015 16:27
Mina olen paksu nahaga, nagu Savisaar. Mina pole selliseid tõdesid iial puhta kullana võtnud. Kahju aga neist, kes sellist paska usuvad. Looduskik toit ja vähki tekitav! No anna haigetele pisutki loogikat!
Avaldada uuringu tellijad 4. august 2015 14:10
Teada on, et teadlasel ei liigu küüne otski, kui keegi seda kinni ei maksa. Inimestel on õigus teada, millisele allikale ajaleht (Õhtuleht) oma nn väited püsti paneb.

Väga Vana Teadlane 4. august 2015 13:37
Need tänapäeva teadlased tekitavad ohtlikke ,lausa eluohtlikke situatsioone seoses oma ajuhaigusest puretud "leidudega" ja Tõeline Rahvas paraku usub seda.tean et juba aastakümneid pole meil ühtegi normaalset tervemõistusega teadlast olemaski,seega järeldage ise.....Head hääbumist ,totud !
Vilma 4. august 2015 13:32
Sead hävitatakse katku tõttu, lehmad mürgise piima pärast, kanadele tuuakse varsti gripp ja ega siis palju üle jäägi, kui inimestele ka mingi taudi pisik ja ongi lõpp sellel lõputul Maamunal, jõudu teile targad teadlased.
4. august 2015 15:49
ainukesed kes vastu peavad Eestis on varsti siia hulgi toodud Moslemid,sellepärast tahetakse ka veised hävitada siin,et kõik kasvataksid lambaid ja kitsi moslemite rõõmuks.
teadlane 4. august 2015 12:20
lehmad kõik tapale, hakkame parem GMO maisipiima jooma. see on teie tervisele parim ja te ei pruugi karta vanadust ning surete noore ja ilusana
organiseeritud põllumajandusrünnak 4. august 2015 12:10
kuulekas eestlane on nüüd kohe ka lehmad ahju viima..et siis hiinast saadetud pimapulbri vee seegu tarbida..irw.. Mina olen lehma toorpiima peal ka väga huludest , sealiha ja lehmapiima peal haigustest jagu saanud ja nii me esivanemadki kõik katkud seljatasid.
Zac 4. august 2015 11:26
keegi oli näinud nn. eesti teadlast viimati aastate eest ja kusagil Saaremaal.
Pärast seda kui too puude vahele varjus - teda enam kohatud pole.
Muidu oleks pannud teda uurima, miks pudelisse villitud ohtlik solk, mida vahel ka piimaks nimetatakse tekitab nii palju anomaaliaid inimese tervisele.
Jänks 4. august 2015 11:24
Olen joonud maapiima ja ainult esimene joomiskord tekitas probleeme, lihtsalt organism ei olnud toorpiimaga harjunud. Kuid jäin ellu, organism harjus piimaga ära ja nüüd joon võimaluse korral siiani toorpiima. Tõenäoliselt ongi probleem selles, et ei olda harjunud toorpiimaga ja kui esimesel korral palju juua, siis tekkib mürgituse taoline reaktsioon sest toorpiimas olevad bakterid on organismi jaoks võõrad.
!!! 4. august 2015 10:55
Loll jutt suhu tagasi,nüüd võid tõesti poest solki osta,mis ei lähe hapuks,vaid muutub kibedaks!!! Sead on ahju aetud,kas nüüd hakkab lehmade hävitamine peale või??? Kas järgmisena loeme,et munad ei kõlba süüa,sulelised ahju,sest riigil pole meist kahju???!!!
mees 4. august 2015 10:51
Seksi vaja rohkem teha!! tealased kirjutavad see on vist oige poole, aga piima kohta idiotsus.

On ikka mida võrrelda. 4. august 2015 10:45
Tänapäeva noortel on tervise häired seepärast, et süüjakse pizat ja juuakse kocakoolat, istutakse päevade viisi arvutis ja mängitakse arvutis mänge. Vanasti meil lapsed sõid maa toitu ja mängisid eite lastega väljas jalgpalli või käidi järves ujumas või kalal. Sõitsime jalgratastega, ronisime metsas puudeotsas ja maiustasime pähklipuu otsas. Mis on saanud tänapäeva noortest kelle tervislik seis ei luba enam isegi sõjaväes teenida oma riiki 8 kuupikkust teenistust. Onn nagu mida võrrelda.
mees 4. august 2015 10:44
See piim mis poes muijakse toesti murk! vanasti 2 paeva ja oli happupiim, aga nuud laheb ribedaks ja murgiseks aga mina ostan talust koik on okkei monad samuti nigu veneajal.
Qwert 4. august 2015 10:38
Maaülikooli "teadlased" ei ole veel välja tulnud faktiga, et ka värskest õhust võib mürgituse saada? Nimelt trioksiidist, mis tekib männimetsades pärast äikest. Teisalt on trioksiid kasulik kopsuhaigetele. Huvitav oleks muidugi teada, kes maksis selle "uurimuse", millega austet "teadlased" ka välja tulid? Muu mind isegi ei huvita, kuid finantseerija taust ütleeb see-eest paljutki.
On ikka jutumehed. 4. august 2015 10:37
Algul räägti, et ei tohi süia kodus valmistatud sutsu liha. Nüüdon kodune piim ka juba ette jäänud. Ma olen kasvand üles maal.. Meil oli kodus kaks lehma, iga aasta oli laudas kolm siga ja 30 kana. Ja ma kasvasin üles ilm, et olek minu tervisel midagi viga. Maalt tulnud poisina läksin sõjaväkke ja ma olin tugeva kehaehitusega ja terve poiss. Siiani söön kodusel teel suitsusaunas valmistatud sutsuliha ja joon meelsasti puhast ja naturaalset kodust piima. Ja ma soovitan seda süia ka teistel Eetimaa inimestel. See toit mis on om käega kasvatatud ja valmistatud on kõige tervislikum ja kõige toitvam.
teame küll 4. august 2015 10:31
haigusetekitajaid sisaldavad veel vorst - maitsetugevdaja E621 vähki ja lastel hüperaktiivsust, E407 vähki, soja kui naishormooni ergutaja värvib mehi lillaks ja teeb tüdrukuid liiga varaselt küpseks, aspartaam laguneb organismis puupiirituseks kahjustades nägemist ja maksa jms
seega on toorpiim üks kõige kasulikemaid ja kahjutumaid toiduaineid (keedetud piim on ka kahjulik sest kipub veresoonte seintel ladestuma), ternespiimaga aga on võimalik end terveks eluks vaktsineerida puukborrelioosi vastu (ise olen immuunne)
aga selle lauluga oleme juba harjunud ja selle vastu immuunsed, juba nõukaajal oli või, rammus piim ja liha eriti kahjulikud asjad, tegelik põhjus mis sellist juttu aeti ka teada
kui miski üldse oleks huvitav teada siis see mida sisaldavad nende inimeste ajud kes sellise jutu välja mõtlevad?
See... 4. august 2015 10:29
..võib olla tänapäeva toorpiim.ise olen maal oma kodus lüpstud lehma piima joonud lausa lüpsijärgselt ja pole häda midagi.Põsed roosatasid ja tervis siiani ideaalis,aastaid üle 60`ne.Miks tekitatakse inimestes paanikat,kui varasemad põlvkonnad on toorpiima joonud maal.
PIGEM JÄLGIGE keemiat täis toitaineid,mis toidukauplustes müügis,kõik E-ained on puhas keemia.Niipalju allergiat,kui on praegu,siis 20-30 aastat tagasi ei olnud.Miks lubatakse müüki keemiat täis maiustusi lastele?
Võtaks veidi tagasihoidlikumalt? 4. august 2015 11:25
Keemia ja sünteetika on kriipsuke erinevad, ma ütleks. Inimene, lehm ja piim ise on üks suur (bio-)keemia. Ja e-dega võiks enne lahmimist veidi tutvust teha. E-de hulka kuuluvad muuhulgas ka C- ja E- vitamiin, näiteks.
Seleta lahti 4. august 2015 13:29
keemia ja sünteetika erinevused. Anna mõistust.
\ 4. august 2015 14:35
Keemia on laiem mõste, ühendab enda alla nii looduslikud ained kui ka sünteetilised ehk inimese toodetud ained. Võrdle fruktoos õunas ja aspartaam, mis on sünteesitud tehases ja kasutatakse magusainena toiduainete magustamiseks.
Järelikult 4. august 2015 16:30
üks keemia kõik, kas inimese tehtud või looduslik.
Endo Kannabinoid 5. august 2015 03:01
Just, kõik on keemia. Ka see klorofüll, mille abil sa hapnikku sünteesid, on keemiline ühend.
tuleb välja, 4. august 2015 10:13
et Eestis on tõesti kahjulik elada, aina üks totrus teise otsa. Nüüd siis on vähemalt süüdlane leitud - toorpiim.
See 4. august 2015 10:09
on lauslollus. Ise nii üles kasvanud ning mitmed põlvkonnad. Ja nüüd äkki on mürk. No tulge maa peale, kes iganes nii väidab.

ka teadlane 4. august 2015 10:01
ja-ja see toorpiim on niiii kahjulik, et rinnapiim tuleks ka kindlasti pastöriseerida ja lahjendada, muidu mürgitame imiku ära. Ega ometi inimlast või tissi otsast seda toorpiima lasta sisse ahmida. Olen uuringud teinud :D Kas nüüd selle raske uurimistöö eest palka ka saab - ega teadustöö kerge ole !
Tänases lehes 4. august 2015 13:27
juba selleteemaline artikkelgi üleval.
Ja selle "haigusetekitaja" oli vanasti - pikaealisus, inimesed elavad kauem. 4. august 2015 09:57
Muidugi tuleb teadlastel seda selgitada, et kust selline anomaalia toorpiimast? Tänapäeva lapsed ei tea milline lehm on - laps oli ühes farmis tõupulle näinud ja kõhuallagi piilunud ja "näe, sealt saab toorpiima mis juues kahjulik. Kahjulik tõesti.
Aps 4. august 2015 09:53
Toorpiima joovad ka noorloomad, sest see tugevdab immuunsus süsteemi sama juhtub ka inimesel.
Päris nii lihtne see ka pole 4. august 2015 11:46
Pole siiski üks-ühele võetav. Nimelt on loomaliigiti piima koosti erinev. Nii et kui sa pole just vasikas...
c 4. august 2015 09:30
Mina olen kogu elu toorpiima joonud ja ei ole miskit viga. Ei kavatse ka edaspidi piima keetma hakata.
:/ 4. august 2015 09:21
söö või joo mida tahad , kõik on kahjulik , mis elu see on ei lasta elada ega surra, joon ikka toorpiima parem õudne lõpp kui lõputu õudus :) :D
lüpsja 4. august 2015 09:12
Teadlastel on ju vaja oma palk kuidagi teenida,kasvõi lauslollustega.
Magnus 4. august 2015 09:12
PIIM JA PIIMATOOTED ON KASULIKUD, IDIOODID! Sajandeid on piima joodud ja polnud midagi!
Sass 4. august 2015 09:10
Ärapööranud ``teadlased`` on palju ohtlikumad! Millised toiduained ei kanna ``ohtlikke baktereid``?
4. august 2015 09:34
Saan aru, et vanasti polnud nii palju keemiat, aga lehmapiima juua kahjulik....??
Tavaline turu mõjutamine 4. august 2015 10:14
Need teadlased ei ole ära pööranud, nad laulavad sellist laulu, mille eest neile makstakse. Teadlased on infoprostituudid. Ju siis kruudasugused on neile natuke rulli visanud...
Kah teadlane 4. august 2015 10:28
Päris nii ikka pole, eks ole ka teadlasi, kes teevad tööd. Pealkirjas on sõna "VÕIB" puudu. Toorpiim VÕIB sisaldada patogeenseid baktereid. Kui ikka lehm on sigamust ja tööline just salmonelloosi põdenud, siis bakter lipsabki toorpiima sisse.
4. august 2015 12:13
kõikidest toitudest tuleks hoiduda, sest toit VÕIB olla ohtlik, kas nii
4. august 2015 12:14
sest kõik toidud VÕIVAD olla ohtlikud
\ 4. august 2015 14:23
Demagoogia.
Kui toit võib olla ohtlik, siis pole ta veel ohtlik. Ta võib olla ohtlik. Sa lihtsalt ei tea, kas on või mitte. Pastöriseeritud ja kontrollitud piim pole ohtlik. Ohtlik pole ka korralikult toodetud toorpiim.

Rein 4. august 2015 09:07
Milline mõttevaba mula
Ja veel tasuline
Kasvasime õdede- vendadega üles maal
Sai joodud lüpsisooja piima
Sai kana pesast hommikul toodud mune ja toorelt joodud
Päeval karjamaal joostes sai varvaste vahelt minema lükatud lambapabulaid
Mis teil viga on, tsurad?
Kas väiketootmise hävitamine on saanud prioriteediks?
www 4. august 2015 09:03
sajandeid joodi ikka OMA lehma piima , mitte kokkuvalatud ei tea-mis-lehmade piima..
Ärge ikka 4. august 2015 09:02
nende tüdrukutega jamage, neilt saab igasuguseid haigusi.
Ja see 4. august 2015 09:02
torusselüps, kus voolikuid lastakse hirmsa keemiaga läbi ja seda satub hulganisti ka piima sekka, on kasulik?
Kõige puhtam on otse udarast lüpsikusse tulev piim- ehkki see on euroidiootide poolt ju peaaegu et ära keelatud.
to Ja see 4. august 2015 11:37
Vot kui sina oma tööd korralikult ei tee ja pesuvee piima sisse lased, siis on jah oht pesuaineid piima seest leida. Kuid ilmselt sa seda tööd ei tee, sest jutt pakatab ebakompetentsist.
ja sina 4. august 2015 12:15
müüd neid süsteeme. Sinna jäävad jäägid- seleta mida sa tahad. Ja midagi ei pakata - näen ja teen järeldusi - no parem on seda protsessi mitte vaadata,
sina 4. august 2015 12:17
oled ilmselt nende süsteemide müüja. Olen seda protsessi näinud - no ei näe usaldusväärne välja, ei näe, jutusta ja pakata palju tahad.
olgu-olgu 4. august 2015 08:55
Võtame natuke tuure maha, tegelikult on mõlemal poolel iva. Toorpiim võib sisaldada tänapäeval nii ebasoovitavaid baktereid kui antibiootikumijääke, ehkki enamasti tõesti ei ole midagi hullu. Olen samuti lehmapiima peal kasvanud ja maal abiks käinud suviti lüpsmas, kuid viimased kümmekond aastat olen täheldanud, et toorpiim mõjub mulle halvasti, tekitab puhitust ja kas kõhukinnisust või -lahtisust, nii et alati olen puhkuse algul maal kõhuhädadega kimpus. Rõhutan, ALATI. Nii et see võib olla individuaalne ja ei maksa kohe lahmida, et kõigile kasulik või kõigile ohtlik.
lehm 4. august 2015 09:38
vanaks oled jäänud. piim on ikka sama
to olgu 4. august 2015 10:37
jah, vanadus on see, mis puhitama ajab! värske õhk võib ka nii mõjuda- jaa, jaa, teadlased on kindlaks teinud :))
4. august 2015 11:35
Loogiline,et värske piim tekitab vaevusi kui harjunud pole.See oli ka 40 aastat tagasi nii.Rasvasus on ka teine.Toorpiimal 5 ja poepiimal vaevu 2,5.Varsti kästakse ka rinnapiim ära keeta?
* 4. august 2015 11:44
Vanuse kasvades võib tekkida toitainete seedimise ning omastamisega probleeme - üks võimalik põhjus, miks m.h. näiteks (toor-)piim seedimises segadusi tekitab.
kolla 4. august 2015 08:44
Ma olin 3-e aastane kui hakkasin lüpsisooja piima jooma,nüüd olen pae 60.arstiabi vajasin viimati 1988 ja seda ka mitte haiguse vaid õnnetuse pärast.arvatagi,et see on piimatöösturite ostetud reklaam.
evik 4. august 2015 08:42
ma olen mitu päeva metsas mustikal ja seenel käinud, nüüd tuli küll hirm peale- need metsaaannid võivad ka elule ohtlikud olla.
sööge poest ostetut ja elate kaua!
no.... 4. august 2015 10:24
...poes kaupadel säilitusained sees ja eladki kauem ja isegi mullas ei kõdune sest inimliha on säilitusaineid täis
Kiks 4. august 2015 08:36
Jutt on tõesti lollus aga mind häirib üks teine asi. ÕHTULEHT SEE ON JUBA EELMISE NÄDALA UUDIS,KAS TÕESTI POLE muud enam kirjutada.

Miks 4. august 2015 08:32
sellist jama aetakse. Minu lapselapsed juba räägivad, et piim on mürgine. Küsiksin kellele see kasulik on? Ma lihtsalt ei saa aru, miks nii tehakse.
ys 4. august 2015 08:20
Võiks kuhugi nende "teadlaste" nimed ja pildid ülesse riputada. Teaks hulludest eemale hoida.
no... 4. august 2015 08:15
....minu lapsed on toorpiimaga üles kasvanud ja ise tarbin ka kogu aeg toorpiima ja pole mul häda midagi,lastel luud- kondid terved ja pole nad ka haiged olnud,lapsena kasvasin maal ja meil olid ka kodus loomad ja enne kooli oli nii mõnus hommikul sooja piima juua,nüüd siis on toorpiim kahjulik,poepiim, mis on säilitusaineid täis,sest muidu piima ei säili nädalat,on siis nüüd kasulikum
tähelepanek: 4. august 2015 08:41
kui poepiim külmikus üle paari päeva ei säili, tuleb see jääkamakas sealt ära lasta sulada, peale seda langeb temperatuur oluliselt. Või vahetada külmikut.
Päris loll jutt! 4. august 2015 11:51
Ära pläma! Piim säilitusaineid täis! Haigeks jäänud või magasid koolipäevad maha? Pastöriseerimisest oled kuulnud?
maamees 4. august 2015 08:13
Elamine on ka kahjulik ning tervisele ohtlik. Muide, lõpeb 100% juhtudest surmaga.
muumimamma 4. august 2015 07:40
mida v---u,lolliks on need teadlased läinud,muud ei midagi !
tarbija 4. august 2015 07:40
neid igasugu "teadlasi" on juba niipalju siginenud,et hakkavad suust lausa lollusi väljaajama,nüüd on juba piim nende hammaste vahele jäänud,vene ajal,kui letid olid tähjad,loeti ka suitsuliha ja kanamunad vähki tekitavate toiduainete hulka,tulge ometi maapeale igasugused posijad ja alkeemikud.
pehmikust laktoositalumatu allergik 4. august 2015 07:40
See euroliidu õhk mõjub vist ajudele halvavalt, et päevast päeva sihukest möla aetakse.
sd 4. august 2015 07:36

M.R. 4. august 2015 07:23
Ma pole küll teadlane aga tavalise värske metsaõhu hingamine võib olla kahjulik meie organismile. Kahjustuste vältimiseks tuleks õhku enne tarbimist keemiliselt töödelda..