Maailm

Sage nätsu närimine viis naise lõualuu operatsioonini (4)

Toimetas Helen Pentsa, 3. august 2015 15:28
Foto: PantherMedia / Scanpix
Seitse tundi päevas närimiskummi kasutanud naine on nördinud: pealtnäha süütu harjumuse tulemusena, ootab teda ees lõualuu operatsioon. Naine arvab, et toote pakendil peaks olema hoiatav silt.

Liverpoolis elav Claire Embleton arvas, et tema harjumus närimiskummi kasutada on pigem tervislik. Naine näris suhkruvabu närimiskumme 5-7 tundi päevas, vahendab Dailymail.

Embleton räägib, et vahel ta tundis poole närimise pealt lõualuus imelikku tunnet, ent ei osutanud sellele tähelepanu, kuna see ei põhjustanud valu. Ühel päeval ei saanud naine enam oma suud avada.

Nüüd ootab Embletoni ees raske lõualuu operatsioon, mis võib jätta tema näole märgatavad armid.

"Ma olen alati uskunud, et nätsu närimine on tervislik. Ma närisin seda alati pärast joomist-söömist ja kasutasin ainult suhkruvabasid närimiskumme," räägib naine.

Embleton on kasutanud närimiskummi igapäevaselt neli aastat, kuni ta kaks aastat tagasi tundis ta esmakordselt lõualuus imelikku plõksuvat tunnet.

Ta räägib, et nädalasiseselt kasutas ta närimiskummi ligikaudu viis tundi päevas, nädalavahetustel küündis tundide arv isegi seitsmeni.

"Aga närimiskummi pakendil ei ole ühtegi hoiatust, et seda võiks kasutada ainult kindla aja vältel," on naine segaduses.

Kahe lapse ema tõdeb, et ehkki närimiskummi kasutamine võib olla hammaste tervisele kasulik, siis sellegipoolest ta ei luba enam kunagi oma lastel nätsu närida.