Eesti uudised

Muudatused lasteaiarühmades: senise kahe õpetaja asemel hoopis kaks abikasvatajat?  (55)

Õhtuleht.ee, 3. august 2015, 14:30
Lasteaed. Foto on illustratiivne!Foto: Stanislav Moškov
Haridusministeerium loodab sügiseks lauale panna määruse, mille kohaselt saavad lasteaiad ühe rühma kohta tööle võtta ühe õpetaja ja kaks abikasvatajat. Et senine miinimumnõue nõuab igale rühmale vähemalt kahte kõrgharidusega õpetajat, kardavad lasteaednikud, et koolieelse hariduse kvaliteet langeb.

Juba kaks aastat arutlusel olnud lasteaiaõpetajate miinimumkoosseisu eelnõu võib ministeeriumi hinnangul sügisel määruseks saada. Lasteaednike liidu juhatuse liige Marju Järvpõld ei mõista, miks kõrgharidusega töötajate hulka lasteaedades vähendatakse, kui seda tuleks hoopis tõsta, vahendas ERR-i uudisteportaal ringhäälingu raadiouudiseid.

"Kogu selle vastutuse saab üks õpetaja endale," tõdes Järvpõld, kes märkis, et varasemalt jaotusid lasteõpetajate koormus kahte vahetusse ehk õpetajal oli võrdväärne paariline rühmas, kellega ta sai jagada kogemusi või küsida nõu. 

Lapsevanem, anna meile kommentaariumis teada, kuidas sina suhtud haridusministeeriumi kavasse asendada õpetajakoht abikasvataja omaga?

Samal teemal

14. detsember 2016, 04:00
TEIPIMISSKANDAALI SATTUNUD ÕPETAJA: "Ma ei oleks saanud seal edasi töötada."
29. oktoober 2015, 08:05
Lasteaiad ei luba venekeelsetel lastel omavahel emakeeles suhelda
7. august 2015, 07:00
Lasteaiaõpetajad pelgavad seadusemuudatust: mitme inimese koormus langeb ühele õpetajale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee