Eesti saatkond LondonisFoto: Välisministeerium
Toimetas Piret Pappel 3. august 2015 13:51
Eesti saatkond Londonis kolib uude vastrenoveeritud hoonesse ja hakkab alates  3. augustist konsulaarteenuste osutamiseks kodanikke vastu võtma uuel aadressil 44 Queen's Gate Terrace.

Suursaadik Lauri Bambuse sõnul oli üks peamisi põhjusi, miks otsustati uude saatkonnahoonesse kolida, vajadus pakkuda Suurbritannias elavatele ja töötavatele Eesti kodanikele paremaid konsulaarteenuseid.

Suursaadik kinnitas, et Londoni saatkonna üks olulisi prioriteete on pakkuda inimestele kiireid ja kvaliteetseid konsulaarteenuseid. „Loodame, et kolimise tõttu ei teki suuremaid katkestusi kodanike abistamisel ning inimesed leiavad meid uuelt aadressilt kenasti üles," sõnas ta.

Suursaadik lisas, et info Londoni saatkonna uue aadressi kohta jääb ülesse vana hoone ees olevale infotahvlile. Kogu vajaliku kontaktinfo leiab saatkonna kodulehelt www.london.vm.ee. Teeme teavitustööd ka kohaliku eestlaste ajalehe, infolistide ja sotsiaalmeedia vahendusel. „Uue saatkonnahoone pidulik avamine toimub 2015. aasta sügisel," ütles Bambus.

Saatkonna uue hoone jaoks osteti maja Londoni Kensingtoni ja Chelsea'i linnaosas 2007. aastal ning renoveerimistöödega alustati 2014. aasta varasuvel. Tänav, kus uus saatkond paikneb, rajati aastatel 1851–1855 ja maja ise ehitati aastatel 1859–1860.

Queen's Gate Terrace oli üks tänavaid uues kvartalis, mis ehitati Londonis 1851. aastal toimunud suure maailmanäituse jaoks. Kvartali arendajaks oli William Jackson. Maja esindab 19. sajandi keskpaigale iseloomulikku viktoriaanlikku arhitektuuristiili ja on muinsuskaitse all.