Eesti uudised

Lõuna-Eestis kohtuvad soome-ugri vikipedistid (1)

Toimetas Sander Silm, 1. august 2015, 09:06
 Ekraanitõmmis
MTÜ Wikimedia Eesti korraldab 1.–4. augustini Lõuna-Eestis Meremäe vallas 2. soome-ugri vikipeediaseminari, mis toob kokku Vikipeediate arendamise huvilised Venemaalt, Soomest ja Eestist. Osalejate seas on udmurte, karjalasi, ersasid, mokšasid, vepslasi, komisid, marisid, eestlasi, võrokesi ja soomlasi.

Seminari eesmärk on julgustada inimesi looma Vikipeedia-artikleid väikestes soome-ugri keeltes, vahetada neid vastastikku, kulutada piiratud rahalisi vahendeid parimal viisil ja teha omavahel igakülgset koostööd.

Soome-ugri keeltest on omakeelne Vikipeedia peale eestlaste, soomlaste ja ungarlaste olemas ka saamidel (põhjasaami), võrokestel, vepslastel, niidu- ja mäemaridel, ersadel ja mokšadel, permi- ja sürjakomidel ning udmurtidel.

Esimene soome-ugri vikipeediaseminar toimus mullu 22. augustil Tartus ja 23.–24. augustil Suure Munamäe jalamil. Seal kuulati ettekandeid, milline on soome-ugri väikestes keeltes loodavate Vikipeediate olukord, kuidas võiksid Vikipeedia ning muud vaba tarkvara projektid kaasa aidata väiksemate soome-ugri keelte säilimisele ning kuidas omakeelsete
Vikipeediate olemasolu vähemuskeelte kõnelejate seas teadvustada ja arendada.

Tõlketalgutel katsetati Eestis loodud vabavaralist arvutiprogrammi Minority Translate, mis lihtsustab Vikipeedia artiklite tõlkimist ühest keelest teise, ning arutati edasise koostöö võimalusi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee