Eesti uudised

"Kas tõesti pean haiguslehe saamiseks kõrge palavikuga pool päeva EMO järjekorras istuma?"

Maria Sander, 1. august 2015 08:00

76 KOMMENTAARI

e
Eks ja tulevane hädaline/ 3. august 2015 08:21
Selline vastuoluline viga tervishoiusüsteemis tuleks lõpuks lahendada
i
Isiklik kogemus/ 2. august 2015 19:42
Mustamäe polikliinik võiks perearstide lauatelefonide võrra kokku hoida. Niikuinii ükski perearst telefonile mitte kunagi ei vasta.
M
???/ 2. august 2015 19:59
Miks sa valetad, miks sa selline küüniline valetaja oled?
k
Kui pere arst ise tööl pole nädalavahetustel, siis oleksid võinud palgata endile asendajad/ 3. august 2015 08:27
kes teeks ka nädalalõpus tööd ja võtaks vastu kõnesi.
Asi seisab korraldamistes, mitte milleski muus, kuid ei taheta lisa kulutusi lihtsalt teha.
k
kraamer/ 2. august 2015 19:09
Kas EMOs on viirushaigete ooteruum eraldatud, et muude tõbedega haiged lisaks viirusnakkust ei saaks?
k
Kreeklane/ 2. august 2015 18:48
Tere tulemast "pimedate saarele"!
l
lamboosa/ 2. august 2015 18:22
Kõik see kammajura ausalt öeldes väljatöötatud sotsiaalministeeriumi terviseseaduse pärast,kus patsient jäetud nõrgemaks lüliks,kes peab kannatama ,kuna seaduses et parem sure kui haiguslehe saad
a
abc/ 2. august 2015 17:56
Mina helistan perearstile, et olin nt viimased kolm päeva haige ning arst kirjutab haiguslehe. Ega ma haigena olles telefoni otsas ei istu ning ei helista kuhugi. Elementaarne! Haiguse ajal vedelen voodis. Pole mingit põhjust ka simuleerimises kahtlustada, sest raha ju naguinii esimeste päevade eest ei saa.
n
nii/ 2. august 2015 17:55
Helista esmaspäeval perearstile ja ei pea pool päeva emos passima.
v
veteran/ 2. august 2015 16:18
Eesti riigil puudub rahva tervise eest vähimgi vastutus, ei huvita orja tervis seda reformaatorite kuritegelikku jõuku, inimeste peale kusetakse laia kaarega ja mõnuga.

k
KAS TÕESTI/ 2. august 2015 13:25
PALAVIKUGA ERAKORRALISESSE???????????????????
j
Juhm/ 2. august 2015 14:14
See on ju ainuke võimalus, kuhu saab minna, mis Sa kisad???
v
vastake, kogenud haiged!/ 2. august 2015 11:34
Kuidas peab käituma inimene,kes peab pühapäeval tööle minema, aga ei saa peaaegu voodistki välja? Mille alusel ta saab tõestada,et on haige?Kuhu ta peab ronima haigena oma olukorda tõestama ja paberit saama??
a
Ainult/ 3. august 2015 22:45
k
kapo/ 2. august 2015 10:45
kahjuks on kogu probleem eesti inimeste aususes ja kui saab tagantjärgi haiguslehte,siis paljud lihtsalt hakkavad seda võimalust kuritarvitama ning olen seda ka ise palju kordi näinud,sest tean et töötaja ei viitsinud või pohmelli tõttu ei suutnud tööle tulla,kuid ma talle midagi öelda ka ei saanud,sest ta oli endale kuidagi sinise lehe hankinud!!!
Palju asju saaks teha palju lihtsamaks ja mugavamaks,kuid kahjuks hakkavad paljud seda võimalust kohe ka kuritarvitama!!!
t
2. august 2015 15:00
Tagantjärele ei saa enam haiguslehte anda, sest kõik läheb arvutisse. Ainult sel päeval, kui lähed kohale või helistad perearstile. Ndl.-vahetusel ei olegi kusagile mujale pöörduda kui emo-sse, muidu ei tõesta midagi ja polegi võimalust lehte muudmoodi saada. Perearstid reeglina ei vasta laup. pühap. Vanasti olid valvearstid tööl, aga nüüd...
s
Spetsialist/ 2. august 2015 19:29
Kui on jube pohmell siis ongi parem tööle mitte tulla.
m
meningiit/ 2. august 2015 10:08
Kahjuks on see ülereageerimise tulemus ja seda asja annab juba lappida...
l
lihtne/ 2. august 2015 09:02
kas sajas Eesti maahaiglas mingit arsti nadalavahetusel valves ei ole? Keegi ju sinna kiirabi kutsub, kas mingi majahoidja. Jogeva haiglast naiteks saab palka ule kumne arsti, ja Kiirabi kaib Tartust kumneid kordi paevas ikka sireeniga labi Tartu.
Kui nuud need Euroopa Liidu rahaga 35 uut maja ehitatakse, akki saab nendes sundida arsti ka ohtuti ja nadalavahetusel valves olema voi hatkub nagu oraegu kolme arstiga perearstikeskuse, uks on ravimifirma rahadega Tais tooajast, teine Soomes ikka samas tooajast ja kolmas annab allkirju odede poolt labi ukse ulatatavatele toenditele.
k
1. august 2015 23:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
saage aru/ 2. august 2015 15:02
ei anta ühegi haigusega tagantjärgi haiguslehete, see lihtsalt ei lähe arvutis läbi, annab veateate ja haigekassasse ka ei jõua.
t
tom/ 1. august 2015 22:40
See ongi Eesti tase,varsti kaob seegi!!!

t
tom/ 1. august 2015 22:40
See ongi Eesti tase,varsti kaob seegi!!!
a
arvamus/ 1. august 2015 22:13
Taastage need 3 tervise päeva aastas. Teeme velskripunktid, jaoskonna arstid. Nagu vanasti. Praegu mina oma perearsti ei näegi mitte kunagi, küll koolitusel, küll haige, küll resident, küll puhkusel. Lõpetaksime ka selle perearstide dividendide jaotamise ära. Mis üle läheb Haigekassale tagasi. Tsirkus. Siis võiks iga eriala arst ka omale dividende välja kirjutada eduka kokkuhoiupoliitika (inimeste tervise) arvelt.
a
Ants/ 1. august 2015 21:24
miks minu kommentaar kustutati kas tõde arstide kohta ei tohi avaldada või on mingi partei selle avalikustamise ära keelanud , sest lihtinimene saab targemaks
m
maido/ 1. august 2015 18:47
inimesed ise on ka palju süüdi. EMO-de on üle koormatud mõttetute patsientidega,sest inimesed on muutunud äärmiselt abituteks .Kuu aega valutav selg-pöördub EMOsse Selle ajaga oleks kindlasti saanud pererstile,uuringud oleks tehtud,ravi saadud! Kõrv vaiku täis-Emosse! Nina nädal aega tatine-EMOsse Ka mõned perearstid on üsna rumalad .Teevad analüüse ja leiavad,et näiteks veri on aneemiline või on veres põletikunäitajad Saadavad eMO-sse uuringuteks! Saata tuleb uuringutele haiglasse! Inimesed ei tööta massiliselt nädalavahetustel,et töövõimetuslehega probleeme tekiks Kui ikka triaaZiõde fikseerib kaebuse,korraldatud esmased uurigud(vere analüüs,ehk ka röntgen) ,kraaditud ,siis saab ju EMO st lehe sealse pöördumise kohta,mille alusel saadakse tööpäeval perearstilt haigusleht Seadus on selline .Seda ei mõtle meedikud ise välja .Peab olema ise ka aus,siis usaldab sind ka perearst . Inimlikkus pole ju kadunud Aga valetajaid ja niisama lehel passijaid ei usalda ükski arst Mõni võib lihtsalt tel teel teavitada,et haige,kuid sie peesitab jub asóojal maal palmi all. Mõttetu on ka rsti koju kutsuda,ise voodis vedeldes . Ise minna ei saa-oled ju "ülihaige" ,aga arst jooksutada pole probleem!? J aveel-tavaline külmetushaigus mõõduk sjub apaari päevaga-joo sooj ateed,võt aparacetamoli, kurgule noeangiini või islami samla tablette . Inimene leiab netist kõik üles,ainult mitte seda,kuidas end elementaarselt aidata! Sellised töllakad siis põdegu ja passigu EMO.se uste taga ,kus samasugused töllakad järjekordi tekitavad -.
t
to maido/ 1. august 2015 19:35
mis planeedilt sa pärit oled... kuu ajaga ei saa eriarsti vastuvõtule. Ikka ngu neli kuud + kolm kuud pildi tegemiseni
t
to to maido/ 3. august 2015 14:23
Miks peaks seljavaluga eriarsti vastuvõtule saama? Seljavalu on perearsti rida ja kuu aega perearstile saamine + uuringud küll ei võta.
a
Aet/ 3. august 2015 08:22
pluss veel see, et uuringud on nii kallid, et neid inimesele määrata.
m
Maha eluvõõrad/ 1. august 2015 18:29
Mul läheb järjekordselt süda pahaks kui ma pean kuulma uuesti, et arstid plaanivad streiki - madal palk jms
Olen läbi elanud samasuguse draama oma katkise jalaluuga ja ütlen, et Mustamäe haiglas töötavad arstieetikaga vastuolus olevad robotarstid, kes ei tohiks inimese nime kanda
m
Maha eluvõõrad/ 1. august 2015 18:29
Mul läheb järjekordselt süda pahaks kui ma pean kuulma uuesti, et arstid plaanivad streiki - madal palk jms
Olen läbi elanud samasuguse draama oma katkise jalaluuga ja ütlen, et Mustamäe haiglas töötavad arstieetikaga vastuolus olevad robotarstid, kes ei tohiks inimese nime kanda
n
ninnu/ 1. august 2015 20:07
Kas selle peale ei tule, et olemas on ka patsiendieetika. Kui pärikarva või vastuolus ise selle eetikaga oled?
h
Ha-ha-haaaaaa.../ 2. august 2015 10:57
Patsiendieetika? Mis loom see on? Et ära tüüta arsti, kui haige oled ning ära anna väikest altkäemaksu ja käi parem tasulise eriarsti juures - see või?
a
ants/ 1. august 2015 17:24
Lõksin rindkere valudega esmaspäeva öhtul EMOsse kellolü pool üheksa vastuvõtu üde registeeris minu ära ja mõõtis vererõhku jäin istuma ning arsti ootama valud aina ägenesid. Küsisin vastuvõtuõelt kahe tunni pärast kuna arst tuleb ja ütlesin et valud aina ägenevad, vastuvõtuõde andis mulle valuvaigistit ning vastas et varsti.Küsin mingi aja pärast uuesti ,vastus sama ja nni korduvalt. Lõpuks öösel enne kella ühte kõndisin lihtsalt sealt minema arsti nägemata. Mitte keegi ei tundnud huvigi selle vastu et mis viga võib olla Olin äärmiselt vihane ja niikaua ei parane meie meditsiinis midagi kui me vaikime ja kannatame sest ME EI OLE KÕIK SAVISAARED JA POLIITIKUD KELLELE TUUAKSE PARIMAD ARSTID KOHALE .Meie oleme need kellel lihtsalt lastakse minna ja vast siis ongi eesti riigil lihtsam ja odavam milleks pool terveid ülapidada las surevad maha vot niisugune on eesti poliitika lihtrahva jaoks ma arvan nii TÄNAN LUGEMAST
s
sel/ 2. august 2015 14:54
korral sul vedas,et ei olnud Savisaar
n
Nagu näha/ 2. august 2015 16:17
Oled elus s.t. et polnud sul häda midagi. Kui otsid seltsi, siis mine kuhugi mujale aga palun ära tüüta arste oma väjamõeldud valudega ja lugudega.
Rohkem enda hoolimist - ära söö rämpstoitu, ära söö tänaval, ära joo vett tänaval, ära käi selg ja naba paljas -20 kraad korral, ära roni solaariumisse, ära laku ööd ja päevad j.n.e. - küll siis kaovad kõik valud rindkeres ja "ala" keres!
s
siis/ 1. august 2015 16:21
kui on haigus ootamatult käes ja on vaja kiirelt arstiabi.aga mitte nii hull,et kiirabi kutsuda,siis on süsteem lubamatult kohmakas ja ligipääsmatu.

a
Aitaks valvetelefon- hea idee!/ 1. august 2015 16:05
Jääd haigeks, helistad perearsti valvetelefonile. Perearst ise puhkab(Tere! Perearstil on vaba päev, jätke oma teade!) , aga telefon salvestab haige mure ja saabki anda haiguslehe sellest päevast, kui inimene helistas. Lihtne! viige ellu!
s
2. august 2015 19:07
See ei veena arsti, et ikka tõesti haige oled.
j
Jah nii see on ,/ 1. august 2015 14:36
meditsiin on muutunud inimvaenulikuks,meditsiin on muutunud äriks,bisneksiks,meditsiin ei ole huvitatud patsientidest vaid manist,krooniline tööjõu puudus,tööandjad ei ole huvitatud võtma asendustöölisi puhkuse,haiguslehel või lapsepuhkusel olijale,nii on tööandjale parem,mugavam ja kasulikum,nii siis teised tööl olijad rabagu mitme eest,aga palka keegi rohkem selle eest maksa.
t
Tõbine/ 1. august 2015 14:23
Kui arstides pole aega (tahtmist) kodudes käia, eks palgake siis n.n. patronaazõde, kes tuleb ja fikseerib haige seisundi, vastavalt sellele toimitakse edasi!
e
ema/ 1. august 2015 14:23
Viljandi kiirabi ei tule välja ka siis kui imikul palavik üle 40 kraadi on ja palaviku alandaja ei aita. Tehke viina sokke.
m
Moonakas/ 2. august 2015 16:18
Mõttetu ja kiuslik ema, kes mõtleb lugusid välja. Tegelikult ma arvan, et sa polegi üldse ema.
l
Lisa/ 1. august 2015 14:07
Kallid inimesed,on teada asi, et tagantärele haiguslehti ei kirjutata. Tuleb kutsuda koju kiirabi, kes fikseerib vastava paberi. Kiirabil on kohustus tulla kohale k on nädalavahetus ja pereastid jne pole kättesaadavad.
k
Kiirabi/ 1. august 2015 14:39
Tore, samal ajal, kui kiirabi tuleb sinu juurde, et lihtsalt paber kirjutada, lämbub võib-olla kellegi laps hingetorru tõmmatud eseme tõttu ära. Eesti meditsiini tase. Vaja oleks nn. tervisekeskusi nagu näiteks Soomes, kus on valvearst ka nädalavahetustel ööpäevaringselt, just kergemate haigestumiste jaoks. Aga palavikuga kiirabi kutsuda, see on lihtsalt nõmedus.
k
kogemused/ 1. august 2015 15:55
palavikuga kiirabi kutsuda, see on lihtsalt nõmedus.
'''
Seda küll, aga kui diabeetik vaevu suudab kirjeldada oma vaevusi telefonis, siis tuleb küll kiirabi, aga kärkimisega: ega me pole teile mingi takso! Inimene e i saakski taksosse mindud, isegi kui tal juhtuks selleks raha olema! Ja istuks ja sureks see diabeetik seal ooteruumis niikuinii maha.
t
Tervisekeskused tulevad varsti-/ 2. august 2015 00:23
lugege postimeest. perearstid liituvad ühtsetesse keskustesse, terve eesti peale tuleb 55+47 tervisekeskust ehk endise nimega polikliinikut. Graafik oli ka olemas. Enamus piirkondi jääb ilma keskusteta, seal võivad siis praegused perearstid vabatahtlikkuse alusel abi anda, kuna neil ei ole kohustust liituda suurte keskustega. Pole ainult öeldud, kas pearahade maksmine jätkub või hakkavad nad seda tegema erapraksisena.
s
Selleks , et keskusesse jõuda, tuleb veel kohale sõita./ 2. august 2015 10:16
Kui enam autot pidada ei suuda oled hauas..
k
kogemusteta kogemusele/ 2. august 2015 14:19
Miks on nõmedus? Kui on nädal kõrget palavikku ja perearst ka ei reageeri, ravimid ei aita, miks nõmedus? Kindlasti mitte!
v
Valetaja/ 2. august 2015 16:19
t
to Kiirabi/ 3. august 2015 14:35
No Soomest ei tea sa küll paraku midagi. Tervisekeskused on avatud reeglina viis päeva nädalas, tööd nädalavahetustel, seda enam öövalveid, ei tehta. Erakorralise haigestumise korral tuleb pöörduda EMO-sse ja ooteaeg jääb ikka tundidesse.
Soomes on arst ikka mõõtmatutes kõrgustes liikuv isik ja üle päevamäära ( keskmiselt 12-14 haiget) perearst lihtsalt vastu ei võta. Aga eestis on kõik ju nii halb, halb...
p
PPV/ 1. august 2015 10:48
Mul ka kogemus, pühapäeval läks olemine kehvaks, esmaspäeval helistasin tööle, et olen natuke tõbine ja võtan ühe vaba päeva, Teisipäeval oli olemine juba nii kehv, et ei saanud voodist välja.
Perearstikeskusest öeldi, et perearst koduvisiite ei tee. Kolmapäeval mõtlesin, et lasen ennast siis arsti juurde viia, registratuurist öeldi, et tänaseks numbreid ei ole, tulge homme. Jõudsin siis neljapäeval arsti juurde(lootuses, et ehk määratakse mingi ravim), paar rohtu kirjutatigi, Haiguslehe avamise kohta ütles arst, et tema ei saa haiguslehte esmaspäevast kirjutada (ala. kust tema teab, et ma esmaspäevast haige). Õnnestus välja kaubelda haigusleht kolmapäevast(siis õnnestus mul ju arstile neljapäevaks aeg kirja panna ja see oli neil kirjas). Samal ajal ilmus haige või töötu- kassa poolt ilmutatud artikkel ajalehes, kus kirjutati sellest kui kergelt perearstid haiguslehtesid välja annavad täiesti tervetele inimestele kes ei taha lihtsalt tööl käia.
Peale sellist artiklit liikus käsi automaatselt kabuuri järele.
s
Shaakal/ 2. august 2015 14:20
Oled poliitik või arst?
v
veteran/ 2. august 2015 16:21
u
Urmas/ 1. august 2015 15:28
Tööpäeval haigestudes ei pea ju kuhugi Perearstikeskusesse minema!
Eestis on ID Kaardiga võimalik saidilt digilugu.ee vaadata enda perearsti andmeid ja telefoninumbrit ja haigestudes helistada talle telefoniga ja teavitada haigeks jäämisest!
Kui tunned et oled haige, siis helista kohe enda perearstile- pereõele ja ütle enda nimi ja teavita haigestumisest! Perearst-pereõde alustab haiguslehe ja ütleb visiidi aja. Ma reeglina gripihooajal olen esmaspäeval helistades saanud visiidi aja neljapäevaks-reedeks.
Haigusleht algab loomulikult, siis kui helistad ja ütled, et oled haige.
w
www./ 2. august 2015 10:16
Meie perearst kutsub ikkagi samal ,äärmisel juhul järgmisel päeval vastuvõtule ,Olgu sul või 40 palavik. Meil on elav järjekord ja tegelikult on kuradi raske seal oma palavikuga istuda ja oodata. Analüüse tavaliselt ei tehta ,köha korral heal juhul kuulatakse .
o
15:28, 1. aug 2015 -le/ 2. august 2015 11:30
on ID Kaardiga võimalik saidilt digilugu.ee vaadata enda perearsti
'''
Jumal küll,kellele sa räägid? inimesele,kes on arvut ainult lapselapse juures nöäinud!?
h
haiged ei oska tihti oma seisundit kirjeldada/ 2. august 2015 15:11
Registratuuris tuleb öelda, mis viga, organiseerivad edasi, olgugi, et numbreid pole. Kui ainult arsti aega küsid, siis läheb küll mitu päeva. Küsida ilusasti, et mida ma peaks tegema, on nii ja nii... sageli jätab inimese väljendusoskus soovida. Pärast kirutakse meditsiini. Ma pole ühegi ukse taha jäänud või arsti vastuvõtule mittepääsenud, kui tõsine häda küljes.
o
olen/ 2. august 2015 18:29
vist liiga kenasti kirjeldanud oma seisundit,sest kui sa ei karju,ei nuta,ei kaota teadvust ,siis lugu kuulatakse ilusasti ära ja saad paremal juhul nädala pärast vastuvõtule.
m
Mina/ 1. august 2015 09:42
Siis tuleb perearsti vahetada.Meie perearst annab kül lehe.kui töötad ikka graafiku alusel ja oled haigestunud.
m
2. august 2015 20:03
Meil sama lugu .Kui ikke haige nädalavahetusel saad arstile esmaspäeval ja ka haiguslehe ja ekspress analüüsid tehakse ka kohe .
t
1. august 2015 09:34
tehke omale selgeks, mis on EMO. palavik ei ole kuidagi moodi erakorraline, aga näiteks luumurd on. kas infarktiga patsient peab ootama kuni arst sinu palavikku mõõdab?
p
patsient/ 1. august 2015 21:20
olin kaks nädalat haiglas sellest osa intensiivis. kui välja sain öeldi kohe, et kui tekkib palavik siis kohe tagasi või kiirabi
k
keegi ei pahandanudki, meeldiv oli/ 2. august 2015 15:22
Läksin ka 2 kuud tagasi palavikuga kiirabisse, sain tilguti alla. Mitu päeva tõusis palavik 40-ni, siis langes, jälle tõusis, vappekülm, muud viga polnud midagi. Pühap-ks olin juba nii läbi, et ei jõudnud käiagi. Kiirabis pandi kohe tilguti alla, tehti kõik proovid, ultraheli, ootama ei pidanud kaua. Väga hoolitsev personal oli. Said palaviku alla, lasksid koju, diagnoosita. Öeldi, kui palavik jälle tõuseb, tagasi. Tõusiski. Jälle tilguti alla. Siis sai jälle alla. Mitme päeva pärast selgus, et borrellioos. Sain antibiootikumiravi peale, päris terve pole praegugi.
p
2. august 2015 10:14
palavik ei ole haigus. Palaviks on keha reaktsioon sellele, et midagai on väga valesti. Ja kes peale arsti saab otsuistada, kas asi on eluohtlik või mitte. Meie lähedane oli ka väga kõrges palavikus, mille peale kästi anda palavikualandajat. mõne tunni möödudes tuli aga jalale valus haavand j a hilisem diagnoos oli roospõletik. oleks me veel oodanud terve nädala vahetuse, et esmspäeval perearstile helistada , ei oleks seda inimest enam ehk meie hulgas. Et süsteemis on suured puudujäägid siis ikkagi- igaüks peab ise enda ja oma lähedaste eest seisma. Ehk siis- infarkt on tema mure, palavik ja valu minu mure...kahjuks hundiseadused ei ole ka tavakodaniku vaba valik.
j
Juhe/ 2. august 2015 14:22
Tee endale selgeks, mis on palavik 40+!

j
Jaanus/ 1. august 2015 09:24
Arstide juures vōid nii sama plāķutamas kāia , aga kui viga kūlles , siis tuleb abi ikka mujalt otsida .
e
eks/ 1. august 2015 08:47
seda tervihoidu on ikka reformitud ka, võidavad sellest ainult reformijad, rahvale läheb aina hullemaks. mis riik see on?
k
konn/ 1. august 2015 08:44
tagantjärgi haiguslehte ei saa. aga haiguslehe saab ilma arstil käimata küll. ainult haigusele lõpetades on vaja arstile minna. seni saab end ravida telefonitisi arsti juhiseid järgides. ega arst ju ka pea õigeks, et haige inimene tuleb kodust välja, end näitama.
m
mida hüppad/ 1. august 2015 09:26
perearstid ei võta ju laupäeval telefoni vast
e
Endal kogemus, järjekorras minestasin!!!/ 1. august 2015 08:38
Tartus keegi vastuvõtus (tundus et arst) ja oli kui paha enne, hiljem istus, olin juba tilgutitega seotud, kõrval ja veel noomis. Jube, kui sellised oleksid kõik meie arstid - õnneks ei ole.
s
SS/ 1. august 2015 08:38
Mei ongi kõik seadused tehtud inimvaenulikuks! Ei saa mina aru, kas tõesti on alanud suurejooneline genotsiid või lihtsalt raha-võimu ahnus on poliitikuitelt sõidutanud viimasegi aruraasu!?
t
taunomauno/ 1. august 2015 08:32
Selle probleemi tekitas ainuüksi meie si-ane Haigekassa.Varem oli see võimalik, kui perkas andis tagant järgi vähemalt 2 päeva eest.Siis nagu oleks saanudki lehe, sellised töötajad, nagu kassapidajad ja need kellel üleültse on vaja nädalavahetusel tööl olla.Minu soovitus oleks, kas perearst nädalavahetus on tööl, või hakkab haigekassa loal andme lehte ka tagant järgi vähemalt 2 päeva eest.Aga kes mind kuulab.Te minge vaadake kes seal haigekassas töötavad.Persed on sellised taha söödud, et kohe, kohe on neil endal nädalavahetusel arsti abi vaja.PÄRASOOLEVÄHK on selle asja nimi ja kõrge vererõhk.Nad seal muud ei teegi kui jooksevad oma kohvi kannudega ringi.
m
muri/ 1. august 2015 08:25
meil ju ikka tahetakse teha nagu mujal riikides, miks siis ei saa haiguslehte esimesest päevast nagu Soomes
A
.../ 1. august 2015 08:22
Asi on täiesti käest ära: kui reedel peale lõunat haigestuda, siis on lootusetu haiguslehte saada. Ja samas kirutakse taga inimesi, kes lihtsa haigestumise korral kiirabi kutsub või EMOsse pöördub.
ü
2. august 2015 20:24
ükski haigus pole lihtne, ütles mulle kord üks staašikas arst