SurnuaedFoto: ALDO LUUD
Siim Randla 1. august 2015 08:00
Võlausaldajate koosolekul lepiti kokku, et pankrotistunud Narva Aleksandri koguduse pankrotivarast ei lähe müüki kalmistud ega Aleksandri kirik ning väike kirik ja kalmistud.

Kiriku ja võlausaldajate ühisel kohtumisel pankrotihalduri juures lepiti kokku, et pankrotivara müüki alustatakse muust kogudusele kuulunud varast, mitte Narva Aleksandri kirikust ega ka väiksest kirikust, mis on koguduse oma. "Müüki ei lähe esimeses järjekorras ka kalmistud. Eesmärk on säilitada kirikud selleks, et võimalik võlasumma, mis vara müügist jääb tasumata, tasutakse võlausaldajatele pikema graafiku alusel Aleksandri kiriku teenitavast sissetulekust," teatas EELK esindaja Toomas Nigola.

Kommentaarid  (3)

Enn 1. august 2015 12:17
Palju suurem jama võiks tõusta kalmistu müügist. Tegelikult ei tohiks kusagil kalmistuid müüa või osta saadagi.
JUSS 1. august 2015 11:58
Oleks jama küll, kui Aleksandi kirik maha müüdaks. Oletan, et siis ilmuks oksjonile mõni naftašeik, viskaks agatakust paar miljonikest ja ostaks selle ära. Seejärel kirik renoveeritaks mošeeks. Peale selline kuppel nagu on mošeedelgi. ümber neli minaretti ja olekski saabuvale ning kiiresti paljunevale moslemikogukonnale pühakoda valmis. Araabiast tuleks sinna ka mingid mullad jutlustama j.n.e.
1. august 2015 13:35
nii olevatki valitsuse plaan,üle anda moslemitele.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS