Autod. (EDUARDO MUNOZ)

Jeep Grand Cherokee, Dodge Ram ja Dodge Viper on vaid mõned automudelid, mille meelelahutussüsteemis olev tarkvaraviga lubab kõrvalistel isikutel auto mootori ja pidurid enda kontrolli alla võtta, teatas Ars Technica.

Seda tõestasid ajakirjanduskatse käigus turvaeksperdid Charlie Miller ja Chris Valasek.

Fiat Chrysleri esindaja sõnul pole teada, et keegi oleks päriselus üritanud nende autode pardaarvutisse sisse murda, kuid firma otsustas ettevaatuse mõttes kõik kahtlased mudelid tagasi kutsuda.

Jaga artiklit

2 kommentaari

T
t.  /   15:37, 1. aug 2015
Kõik, mille inimene on looduse põhjal oma kätega vorpinud, suudab ta ise ka 100% peesse keerata ja vajadusel jälle korda teha, kuid nende tegevuste mõttekus jääb n.ö. juhtumipõhiseks! Sõjanduses on juba märgata, et labased mehhanismid nimega Kalašnikov ja pisut nutti kodukeemia rakendamisel koosluses ürgsete peresuhetega, võivad edukalt kõrgtehnoloogilised super-armeed käpuli kodupoole roomama panna. Kogu see elektrooniline tilu-lilu on mõeldud eelkõige majanduskasvu müüdi intensiivraviks.
A
A.H.  /   11:27, 1. aug 2015
Järjekordne näide, sellest kui itimehed toppivad oma värki kuhu pole tarvis. Kui tehnikas elektroonikat polnud sai seda parandada. Nüüd otsi spetsialiste tuletikuga taga, kes seda elektroonikat masinavärgis korrastada oskaks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis