Eesti uudised

Köögiviljahinnad tänavu mullusest kõrgemad, kas põhjuseks jahe suvi? (13)

Sander Silm, 31. juuli 2015 11:48
Vähemalt Tartu turul on tomati hind jahedale suvele vaatamata samas suurusjärgus kui möödunud aastal.Foto: Anni Õnneleid
Jahe ja vihmane suvi valmistab kohati peavalu ka köögiviljakasvatajatele, kuna kurk ei kasva ning kartulit kimbutab lehemädanik. Teisalt tõotab tänavu tulla hea kapsaaasta.

Tartumaal Rannu vallas tegutseva OÜ Tamo Põld omanik Tarmo Tuvikene oli tänavuse jaheda suve pigem rahul. "Mul on suures osas kapsas ja kapsale on see ilm väga hea," rääkis ta.

Kehv kurgiaasta väljendub ka Tartu turul müüdavates kurgihindades. Kui möödunud aastal maksis kurgikilo Tartus juuli lõpus 0,80 - 1.50 eurot , siis praegu on hind 1.20 - 2.50 eurot.

Paraku ei meeldi liialt vihmane ilm ka kartulile, kuna kartulit kimbutab tänavu varakult jubalehemädanik. Kuid vähemalt seni pole see varajase kartuli hinnale mõju avaldanud, kuna varajane kartul on praegu vähemalt Tartu turul sama hinnaga mis mullu. Nii maksis varajase kartuli kilo mullu juuli lõpus 0,30 – 1 eurot ning praegu on hind samasugune.

Küll on aga tänavu kallim Tartu turul aeduba. Möödunud aastal maksis aedoa kilo juuli lõpus Tartus 4 eurot, siis tänavu on hind samal ajal 4.50 - 5 eurot.

Analoogse hinnahüppe on teinud läbi ka aedhernes, mille kilo maksab Tartu turul 2.50 – 4 eurot, mis on keskmiselt euro võrra kallim kui mullu samal ajal. Lillkapsa hind on praegu Tartus aga laias laastus sama, mis mullu samal ajal.

Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin ütles, et regiooniti on olukord erinev. "Kui näiteks Tartu ja Tallinna ümber on asi tõsisem, siis Kagu-Eestis pole niipalju vihma näiteks tulnud," ütles ta.

Samal teemal

26.09.2015
Kõrvits seisab toas vähemalt pool aastat