Eesti uudised

Köögiviljahinnad tänavu mullusest kõrgemad, kas põhjuseks jahe suvi?

Sander Silm, 31. juuli 2015 11:48

13 KOMMENTAARI

j
Juss/ 1. august 2015 09:30
Ühes kapsasaagist peab ju perele terve aasta toidu- ja elamise raha teenima, järgmise aasta taimede raha saama ning uue maasturi, vahel ka mõne põllumajandusmasina ning kütuse ostma.
s
Sõimame mis me sõimame./ 1. august 2015 00:18
Küll see nõukaaeg ikka oli paha ja kolhoosivärk mäda. Ometi tunti põllumajanduses selliseid termineid nagu kuivendamine ja niisutamine. Nüüd teavad enamus põllumehi aga terminit supsideerimine, või siis kahjuhüvitis. Kui paned kartuli maha põllule, kus võiks riisi kasvatada, siis ega keegi ei mäleta sõna kuivenduskraav. Saab ju kahjuhüvitist. Põuasematel suvedel ei ole ju ometi kastmisseadmeid mõtet kasutada. Saab ju kahjuhüvitist. Ei taha siin nüüd turumüüjat halvustada, aga pole ka mingi saladus, et enamus meie Eesti kurkidest kasvavad merekonteinerites ja pakendatakse kohe sealt välja võttes.
k
Kellamees/ 31. juuli 2015 22:46
Kas uus taimehaigus- jubalehemädanik ?
Ah et köögiviljad on tänavu mullusest korgemad......! Vot seda ma vaatan, et kogu aeg vihmane, tomatid ja kurgid kasvavad läbi taevalaotuse, teinud oma kasvuga augu sisse taevasse......voi on ikka hinnad korgemad !? Oi seda ajakirjanike 1c klassi, eks sinna ikka valitakse dusgraafikuid........
e
Ei ole uus taimehaigus./ 1. august 2015 00:05
Haiguse nimeks on "Kellamehe tähenärimine"
Vaata nüüd natuke ka oma tekst üle ja pane õ-le täpid ka! Sinu lause:" Vot seda ma vaatan, et kogu aeg vihmane, tomatid ja kurgid kasvavad läbi taevalaotuse, teinud oma kasvuga augu sisse taevasse......voi on ikka hinnad korgemad !?" See on ikka tõeline kirjanduslik lauseehitus!!!! Mitut Lauaviina selleks küll tarvis läks? Tihti ajab südame pahaks superkirjanikud, kes ise kommides rämedalt puusse panevad.
m
Magnus/ 31. juuli 2015 21:12
Halb kui suvi on palav, halb kui jahe, hindade tõusuks leiab alati!
r
Rahvamees/ 31. juuli 2015 20:54
Turuhinnad muutuvad vastavalt kauba pakkujate ja ostjate hulgale. Hommikuti needsamad turukapsad kallimad kui pealelõunal, kui müüja tahab oma kotid ja kastid enne kojusõitu tühjaks teha. Mis järeldusi selle artiklinupu alusel ikka teha saab.
K
.../ 31. juuli 2015 19:50
Kes seda nüüd teab, miks hinnad tõusnud on, aga ilmne on see, et köögiviljade kvaliteet on kohutav, pooled tomatid riknenud, sibulad samuti, osa kurke on poolpehmed ja pakendis käärima läinud, sellist kartulit aga söödeti vanasti ainult sigadele. Kapsastega on vist enne põrsad hoovil palli tagunud, nii porised ja katkised. Väga halb on ka leiva kvaliteet, ühtegi head leiba Eestis vist ei toodetagi. Ilmselt on jahu kemikaale nii täis, et dimedrooli maitse käib leiva maitsest üle.
t
tallinn/ 1. august 2015 08:17
nüüd ei ole sigu kellele kartuleid sööta.kõik sead pannakse küpsetusahju.
u
Urrr/ 31. juuli 2015 19:47
Ahnus on põhjuseks. Ei muud rohkemat....
p
porgand/ 31. juuli 2015 18:02
...see on sujuv märguanne hinnatõusuks...

n
Naljanumber/ 31. juuli 2015 15:51
Põhjuseks on ahned kaupmehed!!!
r
Rahvamees/ 31. juuli 2015 21:02
Turul müüvad oma kapsaid - kartuleid ikka kasvatajad ise mitte kaubandusketid. Sellest müügirahast peab kasvataja pere oma töö tasustatud saama, mitte peale maksma. Kui sa saaksid sellel aastal oma köögiviljad ostetud sümboolse sendi eest kas see oleks hea? Ei oleks, kuna järgmisel aastal seesama kasvataja enam maad harida ja seemet külvata ei saaks. Raha ei oleks.
k
31. juuli 2015 21:07
Kui sa saaksid sellel aastal oma kapsad - kartulid osta sümboolse sendi eest kas see oleks hea? Ei oleks, kuna kapsakasvataja peab müügirahast oma pere töö tasustatud saama. Muidu ei oleks tal raha järgmisel aastal maad harida ja seemneid külvata. Turul ju müüvad oma kaupa tootjad, mitte kaubandusketid.