Eesti uudised

ETV+ propagandakanaliks nimetamine kütab Facebookis kirgi. Sõna on võtnud Ligi, Ruussaar kui ka Aunaste (21)

Õhtuleht.ee, 31. juuli 2015 10:32
Darja SaarFoto: Erik Prozes/Postimees
Hiljuti väideti Vene telekanal RTR uudistesaates, et Eesti telekanal ETV+ saab olema propagandakanal. "Vaadates seda ohkimist ja ähkimist ning traditsioonilist liigset erutumist Vene propaganda teemal viimase ETV+ teemalise kajastuse asjus, oleks siiski kasulik ka peeglisse vaadata," leiab Facebookis Toomas Mattson, kes on ametilt kommunikatsiooniteenistuse juhataja Riigikontrollis, kuid figureerib Facebookis enda sõnul vaid eraisikuna. 

ETV+ peatoimetaja Darja Saar ütles hiljem Delfile, et Vene telekanali uudislõik, kus teatati, et ETV+ tehakse propagandakanaliks, ei saa nimetada ajakirjanduseks vaid montaažiks. 

Samal teemal

"RTRi lugu oli muidugi kindla sõnumi ja suunitlusega saast, aga neile pole mõtet ette heita seda, kui ETV+ juht selge sõnaga kinnitab RTRi ajakirjanikule, et uudistes sündmuste kajastamisel hakkab ETV+ lähtuma Eesti riigi ametlikust positsioonist," kirjutab Mattson. "Ja kui tänastes udustes ja selgeid vastuseid mitte andvates lehelugudes püüab sama inimene väita, et see pole nii, siis tekib mul vaatajana küsimus - kummal juhul ta ei rääkinud tõtt. Ja, muide, ma tahaks televaatajana ETV+ juhi käest küll vastuseid samale kolmele küsimusele, mida RTRi ajakirjanik küsis: kas Ukrainas Donbassis võitlevad separatistid või maakaitseväelased, kellele kuulub Krimm, ja mis toimus pronkssõduriga."

Antud postitus on saanud mitmeid kommentaare. 

"Täiesti ebaprofessionaalne on juba see "ametliku positsiooni" mainimine," leiab haridusminister Jürgen Ligi. "See on ju stigma, peegeldab pealegi ütleja meelt, kui huultele tuleb. Kuidas juletakse pakkuda õigustuseks konteksirtst välja lõikamist ja vähest meediakogemust?"

ERRi juhatuse liige Ainar Ruussaar teatab aga, et peab võtma kanali ja kaugelt ka Darja eest vastutuse. "Darja on startuper ja teda me ka vajame. Vastused olid tingitud mõneti minu senisest kogemusest. Palun, laske meil see lennuk käima lasta ja kui ta ei lenda üldse, siis tuld! Nii et palun rünnakud suunata vanale Ruule ja lasta Darjal tegeleda saadetega," teatas Ruussaar. 

Riigikogu liige, teletäht Maire Aunaste aga pöörab tähelepanu sellele, et "usalduse tekitamine telekanali vahendusel on liiga hiljaks jäänud nende kahe vahel, kes paljude asjaolude kokkusattumise tôttu trehvasid ühes majas vöi ühes linnas elama."

"Muidugi peame PROOVIMA tegemata jätmist heastada, aga kindlustunnet muutuste osas ei ole. Kulub raudselt veel paar inimpõlve enne, kui hakkame teineteisega võrdselt tundvana suhtlema. Seda alles siis, kui koolide osas võetakse vastu môlemale rahvusele vastuvõetavad otsused ja neid IGALE arusaadavaid ja vastuvōetavaid otsusi annab ikka veel oodata... Televisioon saaks olla teerajaja, aga KUHU seda teed rajada? Kellele vôi millele toetudes?? Soovitan küsida Ossinovski käest," teatab Aunaste,

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee