Kommentaar

Marko Mihkelson | Eesti vajab tarka pagulaspoliitikat

Marko Mihkelson, riigikogu liige (IRL), 30. juuli 2015 18:10

93 KOMMENTAARI

t
Totud/ 3. august 2015 09:28
Kõigepealt Eesti vajab tarku poliitikuid. Meil on aga kõik totukesed.
m
Markoke/ 2. august 2015 21:18
totuke. Ära targuta vaid ütle milline on tark migratsioonipoliitika ja millist riiki eeskujuks võtta. Kui sulle sobib Austraalia, Kanada, Jaapan...siis olen Sinuga päri.....edasi mõtle ise.....see on viimane IRL i õlekõrs...kui õiget seisukohta ei julge võtta, siis järgmine peatus on IRL il prügikastis.
e
Eesti Nokia/ 2. august 2015 06:32
saab olla see, et jääme rahvusriigiks- ja oh imet, varsti hakkavad meile saabuma valged pagulased (riikidest, kus enam aru ei ole saada, mis riigiga üldse tegu on), haritud ja töökad, täis tahet elada valges rahvusriigis selle tööka liikmena
k
Kas Mihkelson/ 1. august 2015 22:13
on ajupörutuse lähiajal läbi elanud? Mis möga kymnetest kui tulekul on sajad ja varsti tuhanded ? Kuidas ta kujutab seda ette, et pole ohtu seatud eestlaste kultuur ja traditsioonid? Eestlastele ei jaga keegi tasuta kortereid ega pea neid ylal, sissetungijatele on aga köik tasuta? Miks peaks eesti politsei oskama araabia keelt, eesti seaduses on kirjas, et eestis on riigikeeleks eesti keel? Kui ma lähen araabiamaadesse ,kas sealne politsei räägib minuga eesti keelt? Kuidas ja kuhu nad "tööle" pannakse, kas pommiryhma? Miks PEAB eesti ylal pidama oma riigi kaitsmise eest pögenevaid mehi, kes on suutelised maksma inimkaubitsejatele tuhandeid eurosid yletoomise eest? Kui Mihkelson on suuteline siia tulnud esimesed 200 2 aastaga tööle panna ja neile eesti keele selgeks öpetama ,siis vöib ta uuesti suu lahti teha "pagulaste" teemal, seniks aga unustagu oma luulud.
e
eestlastele ei ole mitte kunagi jagatud tasuta elamist/ 3. august 2015 10:02
küllap marko peab oma honorari tasa teenima,ei siis muidu.
m
matsikene maalt/ 1. august 2015 10:28
...EESTI rahvas on poole aasta jooksul pagulaspoliitika kohta õelnud selge "EI", näeme, nüüd kui truualamlikult Brüsselile on truudust vannutud ja kvoodid eestis, hakatakse siluma rahvavastaseid tegusi- ja otsuseid..., rahvas ei ole enam sinisilmne , et uskuda "tarka pagulaspoliitikat"- nagu sina herra Markko aga ärkad ja arvad...
d
diogenes/ 1. august 2015 09:36
Aga kust seda tarkust poliitbüroos ja poliitikute hulgas võtta - praegustest broileritest tunduvalt targemad pagulased pole ju veel kohale jõudnud?
a
alf/ 1. august 2015 06:32
Eesti ei vaja mingit pagulaspoliitikat vaid kehtestada tuleb 0 murjanit-neegrit , kes siia parasiitidena imbuvad vegeteerima eesti rahva kulul. Eesti vaja tõepoolest tarka poliitikat aga selleks on vaja tarku poliitikuid. Mihkelson nende hulka ei kuulu.
p
Pastor/ 1. august 2015 00:02
Nii lolli juttu, kui ajab Mihkelson, ei tohiks mõtlev inimene ajada. Isegi mitte siis, kui ta on poliitik.
s
siis on lubatud/ 1. august 2015 01:17
kui enne valga raudteedepoos komsomolisekretär olid, ühesõnaga pu-na-ne

v
vello/ 31. juuli 2015 23:58
eesti ei vaja mingit pagulas poliitikat- neegreid pole siia vaja.aga kõigile neile toojatele teeme breivikut...
l
lisaks/ 31. juuli 2015 22:18
Tuleb väla astuda Ürost ja luua alternatiivne organisatsioon,sest ÜRO non osaline kuritegelikust vandenõust,kui ta tunnistaks kehtetuks 1975 aasta sionismi hukkamõistva resolutsiooni 1992 aastal!Lsaks tuleb nõuda nende poliitikute kohtu alla andmist,kes sõlmisid Madridi salajase kokkuleppe!
ü
üx/ 31. juuli 2015 21:49
Eestlastel on uuesti vaja Rahvarinne moodustada, nüüd siis pagulaste vastu!
o
OMAR/ 31. juuli 2015 21:46
no lihtsalt tahaks kuulda ühtainust põhjust ,milleks peaks meil Eestlastel neid muidusööjaid ,röövleid ,metsalisi ,vägistajaid ,mõttetuid lurbaneid ,terroriste ,haisvaid värdjaid ,jne, üldse oma riiki lubama.
ü
üx/ 31. juuli 2015 21:43
"Me peame aru saama, et Eesti asub globaalses ruumis ning kuidas me ka ei püüaks maailmas toimuva eest varjuda, see ei õnnestu..."
See lause on ju lausvale hr. Mihkelson. Väidan, et saab küll, kui tahtmist oleks. Paadipõgenikele tuleb öelda kindel EI. Need kes tulevad ülikooli, tööle või loovad pere eestlasega on hoopis teine jutt, sest need inimesed ei getostu vaid reeglina integreeruvad. Islamit on vaja aga igal kümnel juhul vältida, see oleks enesetapp!
t
Triin/ 31. juuli 2015 21:41
Olge lihtsalt vait,te kahe pe...ga poliitikud,istute sinna,kus teil mugavam ja nuts jookseb ise sülle paljalt targutamise eest.Jumala eest siiber sellest kõigest,sünged uudised Prantsusmaalt,kus noored tõmmud mehed (kes peaks oma kodumaad kaitsma ja seal korra looma,trügivad kasvõi nõelasilmast läbi,et Inglismaale saada,mosleminaised juba peksavad bikiinides päevitajaid,polevat sünnis---see on euroopa kultuur ja euroopa tavad,et inimene võiks end vabalt tunda,nüüd transpordite siia musta ja sünget sallimatust.Te pole oma väikest sõrme ka liigutanud,et eestlane ei peaks tundma end oma kodumaal ahistatuna siia tankide sabas tulijate hordide lõputute nõudmiste laviini all ja nüüd kallate uue kapa täie meile kaela,meie arvamuse peale vilistades.Euroopa pangu piirid lõpuks kinni,mitte ärgu käigu neid "pagulasi(,kellel tuhandeid inimkaubitsejatele maksta) lausa Aafrika rannikult üles korjamas.Olge lõpuks ometi vait ja laske elada,niigi närust ja vaest elu----mis on justnimelt teie teene,teie saamatuse,ahnuse ja lauslolluse tulem.
e
esiteks/ 31. juuli 2015 21:32
Tuleb nimetada asju õigete nimedega.Praegu toimub invasioon valge rassi vastu.Tõendid selleks on olemas.Miks keegi seda ei maini.(Duffi paljastus).Teiseks tuleb lõpetada sallivus,sest euroopa ei pea sallima sallimatust valgete kultuuri vastu.Tuleb alustada agressiivset sõjalist operatsiooni euroliidus "koduõu puhtaks!"Mustad ja araablased tuleb kuulutada lindpriideks.Vastasel juhul teevad nemad seda meiega!Niipea,kui nad tunnevad,et nad on meist arvuliselt üle,siis meid hävitatakse ja kästakse meil oma "sallivus" p....se pista!
k
Kodanik/ 31. juuli 2015 20:46
Rahva arvamuse saab kõige paremini teada korraldades REFERENDUMI. Enne valimisi ei rääkinud erakonnad midagi pagulaste riiki toomisest ja kui keegi sel teemal sõna võttis, siis sai ta naeruvääristamise osaliseks. Lähtuvalt eelnevast ei oma praegune valitsus pagulaste riiki toomiseks mandaati. Tundub, et võimul olijatele on ääretult oluline osaleda suurte rahade keerutamises, igal juhul palju olulisem kui rahva soovide täitmine.

k
Kodanik/ 31. juuli 2015 20:46
Rahva arvamuse saab kõige paremini teada korraldades REFERENDUMI. Enne valimisi ei rääkinud erakonnad midagi pagulaste riiki toomisest ja kui keegi sel teemal sõna võttis, siis sai ta naeruvääristamise osaliseks. Lähtuvalt eelnevast ei oma praegune valitsus pagulaste riiki toomiseks mandaati. Tundub, et võimul olijatele on ääretult oluline osaleda suurte rahade keerutamises, igal juhul palju olulisem kui rahva soovide täitmine.
k
Kodanik/ 31. juuli 2015 20:30
Arvestades, et enne valimisi ei räägitud valijatele pagulaste riiki toomisest (ainult naeruvääristati sel teemal kõnelejaid), siis puudub valitsusel vastav mandaat. Rahva arvamust pagulasteemal selgitaks ainult REFERENDUM saamaks teada rahva arvamusti. Kreeka suutis referendumi (kuigi teises küsimuses) korraldada vaid nädalaga. Mulle isiklikult tundub, et meie rahva arvamusest on palju olulisem võimalus osaleda suurte rahade keerutamises.
a
Arvan tõemeeli/ 31. juuli 2015 20:27
,et targa immigrantide poliitika valem on: "sisseveetavate immigrantide arv= 0".
Iga immigrant on väärtus oma isademaal, so. kodus. Seal olevaid ma lausa armastan palavalt, sõltumata kestavärvusest.
k
koopia..../ 31. juuli 2015 18:36
Ladies and Gentlemen, From these completed questionnaires we may conclude the following. More than two-thirds of Hungarians see the issue of the spread of terrorism as relevant to their own lives. Three-quarters of them believe that illegal immigrants are a threat to the jobs and livelihoods of Hungarians. Four-fifths of Hungarians think that the Brussels’ policy on immigration and terrorism has failed, and that we therefore need a new approach and more stringent regulations. In contrast to Brussels’ lenient policy, four-fifths of Hungarians encourage the Government to adopt stricter regulations to curb illegal immigration: regulations allowing us to detain people who have illegally crossed Hungarian borders, and to deport them within the shortest possible time. And according to eighty per cent of those who completed the questionnaire, illegal immigrants should cover the costs of providing for them during their time in Hungary. Tough words, a firm stance – but this is the Hungarian stance. And finally, the most important response, which takes precedence over all others so far, is that the overwhelming majority of Hungarians – ninety-five per cent of those who completed the questionnaire – think that we must focus support on Hungarian families and the children they can have, rather than on immigration. We can clearly see that the Hungarian people have not lost their common sense. The results of the consultation therefore show that Hungarians do not want illegal immigrants, and do not share the intellectual derangement of the European left. Hungary has decided, and this is how the Hungarian people have decided. This means that we want to remain a safe and stable country, a united and balanced nation in the uncertain world which surrounds us. Because though I may be right in saying that in the world today anything can happen, I am perhaps not wrong in believing that, in contrast to this, none of us want Hungary to be a country in which anything can happen.
k
koopia..../ 31. juuli 2015 18:36
Ladies and Gentlemen, From these completed questionnaires we may conclude the following. More than two-thirds of Hungarians see the issue of the spread of terrorism as relevant to their own lives. Three-quarters of them believe that illegal immigrants are a threat to the jobs and livelihoods of Hungarians. Four-fifths of Hungarians think that the Brussels’ policy on immigration and terrorism has failed, and that we therefore need a new approach and more stringent regulations. In contrast to Brussels’ lenient policy, four-fifths of Hungarians encourage the Government to adopt stricter regulations to curb illegal immigration: regulations allowing us to detain people who have illegally crossed Hungarian borders, and to deport them within the shortest possible time. And according to eighty per cent of those who completed the questionnaire, illegal immigrants should cover the costs of providing for them during their time in Hungary. Tough words, a firm stance – but this is the Hungarian stance. And finally, the most important response, which takes precedence over all others so far, is that the overwhelming majority of Hungarians – ninety-five per cent of those who completed the questionnaire – think that we must focus support on Hungarian families and the children they can have, rather than on immigration. We can clearly see that the Hungarian people have not lost their common sense. The results of the consultation therefore show that Hungarians do not want illegal immigrants, and do not share the intellectual derangement of the European left. Hungary has decided, and this is how the Hungarian people have decided. This means that we want to remain a safe and stable country, a united and balanced nation in the uncertain world which surrounds us. Because though I may be right in saying that in the world today anything can happen, I am perhaps not wrong in believing that, in contrast to this, none of us want Hungary to be a country in which anything can happen.
n
31. juuli 2015 18:03
neid on kui palju materjaale,aga paksude roosade prillide läbi on jah vilets näha.... ja eks nüüd suured ja uued plaanid,kuidas hakata loomadega inimesi pulmitama....see vajab ju rohkem tähelepanu,,kui mässajate tulek..
n
31. juuli 2015 18:03
neid on kui palju materjaale,aga paksude roosade prillide läbi on jah vilets näha.... ja eks nüüd suured ja uued plaanid,kuidas hakata loomadega inimesi pulmitama....see vajab ju rohkem tähelepanu,,kui mässajate tulek..
.
31. juuli 2015 18:05
...vaadata ja lugeda vöib neid mitmetes eri keeldes,kui selles asi,..keele oskamatus...
https://www.youtube.com/watch?v=oZ-ERsGcEEI
i
imestan........./ 31. juuli 2015 17:18
niin olen kuulnud,et targad on need,kellel ülikooli diplom taskus,kuid teadjad on need,kellel on teadmised ja sellist asja lahendada , kui immigrandid kuhu on vajalikrohkem teadjaid ,mitte tarkkasid..Kui senini veel tegeliku nende tuleku pöhjused on teadmatuses,no eks siis peab ikka omad vitsad tunda saama,äkki siis saadakse aru.Seda artiklik lugedes,esimesena tuli meelde,et välispoliitikast küll teadmised napid. Kui juba aastaid,mitmetes eri keeldes teada antud ,et järgmiseks rünnaku kohaks on Euroopa,,ega see teostamatta ei jää ja nüüd ka oleme selleni ajaliselt jöudnud,mida siis r66mustavaid uudiseid enam ootame,on ju selgelt eesmärk teada,miks äkki massid liikuma jöuliselt hakkasid,ja mis mujal ju head näited köik hävingutest selged faktid,,peavad olema küll ,tark....kellel puuduvad teadmised.

i
imestan........./ 31. juuli 2015 17:18
niin olen kuulnud,et targad on need,kellel ülikooli diplom taskus,kuid teadjad on need,kellel on teadmised ja sellist asja lahendada , kui immigrandid kuhu on vajalikrohkem teadjaid ,mitte tarkkasid..Kui senini veel tegeliku nende tuleku pöhjused on teadmatuses,no eks siis peab ikka omad vitsad tunda saama,äkki siis saadakse aru.Seda artiklik lugedes,esimesena tuli meelde,et välispoliitikast küll teadmised napid. Kui juba aastaid,mitmetes eri keeldes teada antud ,et järgmiseks rünnaku kohaks on Euroopa,,ega see teostamatta ei jää ja nüüd ka oleme selleni ajaliselt jöudnud,mida siis r66mustavaid uudiseid enam ootame,on ju selgelt eesmärk teada,miks äkki massid liikuma jöuliselt hakkasid,ja mis mujal ju head näited köik hävingutest selged faktid,,peavad olema küll ,tark....kellel puuduvad teadmised.
i
imestan........./ 31. juuli 2015 17:18
niin olen kuulnud,et targad on need,kellel ülikooli diplom taskus,kuid teadjad on need,kellel on teadmised ja sellist asja lahendada , kui immigrandid kuhu on vajalikrohkem teadjaid ,mitte tarkkasid..Kui senini veel tegeliku nende tuleku pöhjused on teadmatuses,no eks siis peab ikka omad vitsad tunda saama,äkki siis saadakse aru.Seda artiklik lugedes,esimesena tuli meelde,et välispoliitikast küll teadmised napid. Kui juba aastaid,mitmetes eri keeldes teada antud ,et järgmiseks rünnaku kohaks on Euroopa,,ega see teostamatta ei jää ja nüüd ka oleme selleni ajaliselt jöudnud,mida siis r66mustavaid uudiseid enam ootame,on ju selgelt eesmärk teada,miks äkki massid liikuma jöuliselt hakkasid,ja mis mujal ju head näited köik hävingutest selged faktid,,peavad olema küll ,tark....kellel puuduvad teadmised.
k
koopia....väga 6get juttu.../ 31. juuli 2015 18:38
Ladies and Gentlemen, From these completed questionnaires we may conclude the following. More than two-thirds of Hungarians see the issue of the spread of terrorism as relevant to their own lives. Three-quarters of them believe that illegal immigrants are a threat to the jobs and livelihoods of Hungarians. Four-fifths of Hungarians think that the Brussels’ policy on immigration and terrorism has failed, and that we therefore need a new approach and more stringent regulations. In contrast to Brussels’ lenient policy, four-fifths of Hungarians encourage the Government to adopt stricter regulations to curb illegal immigration: regulations allowing us to detain people who have illegally crossed Hungarian borders, and to deport them within the shortest possible time. And according to eighty per cent of those who completed the questionnaire, illegal immigrants should cover the costs of providing for them during their time in Hungary. Tough words, a firm stance – but this is the Hungarian stance. And finally, the most important response, which takes precedence over all others so far, is that the overwhelming majority of Hungarians – ninety-five per cent of those who completed the questionnaire – think that we must focus support on Hungarian families and the children they can have, rather than on immigration. We can clearly see that the Hungarian people have not lost their common sense. The results of the consultation therefore show that Hungarians do not want illegal immigrants, and do not share the intellectual derangement of the European left. Hungary has decided, and this is how the Hungarian people have decided. This means that we want to remain a safe and stable country, a united and balanced nation in the uncertain world which surrounds us. Because though I may be right in saying that in the world today anything can happen, I am perhaps not wrong in believing that, in contrast to this, none of us want Hungary to be a country in which anything can happen.
k
koopia....väga 6get juttu.../ 31. juuli 2015 18:38
Ladies and Gentlemen, From these completed questionnaires we may conclude the following. More than two-thirds of Hungarians see the issue of the spread of terrorism as relevant to their own lives. Three-quarters of them believe that illegal immigrants are a threat to the jobs and livelihoods of Hungarians. Four-fifths of Hungarians think that the Brussels’ policy on immigration and terrorism has failed, and that we therefore need a new approach and more stringent regulations. In contrast to Brussels’ lenient policy, four-fifths of Hungarians encourage the Government to adopt stricter regulations to curb illegal immigration: regulations allowing us to detain people who have illegally crossed Hungarian borders, and to deport them within the shortest possible time. And according to eighty per cent of those who completed the questionnaire, illegal immigrants should cover the costs of providing for them during their time in Hungary. Tough words, a firm stance – but this is the Hungarian stance. And finally, the most important response, which takes precedence over all others so far, is that the overwhelming majority of Hungarians – ninety-five per cent of those who completed the questionnaire – think that we must focus support on Hungarian families and the children they can have, rather than on immigration. We can clearly see that the Hungarian people have not lost their common sense. The results of the consultation therefore show that Hungarians do not want illegal immigrants, and do not share the intellectual derangement of the European left. Hungary has decided, and this is how the Hungarian people have decided. This means that we want to remain a safe and stable country, a united and balanced nation in the uncertain world which surrounds us. Because though I may be right in saying that in the world today anything can happen, I am perhaps not wrong in believing that, in contrast to this, none of us want Hungary to be a country in which anything can happen.
g
Graal777/ 31. juuli 2015 16:39
Me peame aru saama, et Eesti asub globaalses ruumis ning kuidas me ka ei püüaks maailmas toimuva eest varjuda, see ei õnnestu.
Miks ei õnnestu?? Pärsia lahe rikkad naftariigid ei võta üldse "pagulasi" samuti rikkad Aasia riigid (Jaapan, L-Korea, Singapuur, Taiwan, Malaisia) ei võta "pagulasi".
g
31. juuli 2015 17:53
Graal777 vast..............aga nad ei tahagi kedagi tegelikult takistada,kui arvavad nii siiralt,et saavad uusi töölisi, ja saavad töölised,,kelle töö on vargused,petmised ,vägistamised,tapmised,piinamised ja muidugi löik löhkuda,reostada,puhast ja terveks jäävaid kohti vöi asju ei seejärel enam leidu.......olen ise reisides näinud,mis on tegelikuses nende jäljed.
g
31. juuli 2015 17:53
Graal777 vast..............aga nad ei tahagi kedagi tegelikult takistada,kui arvavad nii siiralt,et saavad uusi töölisi, ja saavad töölised,,kelle töö on vargused,petmised ,vägistamised,tapmised,piinamised ja muidugi löik löhkuda,reostada,puhast ja terveks jäävaid kohti vöi asju ei seejärel enam leidu.......olen ise reisides näinud,mis on tegelikuses nende jäljed.
t
Tim/ 31. juuli 2015 15:37
Tark pagulaspoliitika=0 immigranti,idiootne ja vastutustundetu pagulaspoliitika=kasvõi 1 immigrant.
e
ei mingit pagulaspoliitikat/ 31. juuli 2015 15:19
aitab, sisepoliitikaga tuleb hoopis tegeleda, selline Eesti riigi vaenulik valitsus tuleb võimult kõrvaldada. te raisad kipute vist unustama, et esindate eelkõige Eestimaad ja Eesti rahvust.
n
nõus/ 31. juuli 2015 15:16
hädavajalik poliitika: millal avalikustatakse, kes täpselt on Vao neegrimajas pesa teinud ja millal keegi neist saabus Eestisse ja kui kaugel on riik taustakontrolliga, mis tegevused on riik veel teinud ja millal nad tagasi saadetakse
i
Isegi Turay/ 31. juuli 2015 14:51
on targem, kui see, enneaegselt, rasvunud poisinolk.
i
inimesena huvitab/ 31. juuli 2015 14:07
millal ometi Taevataat laseb Sarvikul selle mehe ära kutsuda
Ta tegevus ja tegevusetus on eestimaale hukatuslik
Küllap olete kõik märganud

j
Jossu/ 31. juuli 2015 13:31
Huvitav, kelleks (või isegi milleks) valitsus oma rahvast peab? Meie sekka pannakse elama inimesi meilt nõusolekut küsimata, meiega isegi mitte arupidamata. Kas see on normaalne? Kuule Rõivas, kuidas sa suhtud sellessse, kui marsin sinu kodu uksest sisse ja teatan tuima rahuga, et nüüd hakkan siin elama terve oma suguseltsiga ja sina toidad mind ja tervet mu klanni!? Eesti pole kaugeltki see riik, kus elavad koos Eestlased ja murjamid! Lihtsalt EI OLE!!!
u
Uno Trumm/ 31. juuli 2015 13:01
150 + 23-30 pagulast pole tõepoolest eriline probleem ära paigutada ja isegi üleval pidama, mis siis, et oma laste ja vanade arvelt, aga kas me suudame vastu võtta ka kogu suguseltsi, kellel tekib pärast nende max 180 inimese vatuvõtmist õigus Eestisse elama asuda? Õed-vennad, vanemad, tädid-onud peredega, nende lähisugulased? Kui palju neid võiks olla, kellel pärast 180 vastuvõtmist tekib veel õigus Eestisse ümber asuda?
n
31. juuli 2015 16:40
Neid on siin juba üle tuhande.
m
31. juuli 2015 22:22
Mine liigu linna peal. Mustade meeste arv järjest kasvab. Rätiga naised tulevad vastu. Arvad et käivad turismimatkal? Kuid miks just nüüd, miks varem ei käidud?
m
31. juuli 2015 22:22
Mine liigu linna peal. Mustade meeste arv järjest kasvab. Rätiga naised tulevad vastu. Arvad et käivad turismimatkal? Kuid miks just nüüd, miks varem ei käidud?
Õ
...../ 31. juuli 2015 12:54
Õnnestunud pagulaspoliitikat pole mitte üks riik suutnud välja mõelda ....
a
Abc/ 31. juuli 2015 12:42
Meil tuleb kiiremas korras 70% riigikogulasi ametist kõrvaldada jäädavalt. Tuleb ametisse määrata täiesti uued ametnikud kes on üdini patriootlikud isikud. Praegused meie Eesti Vabariigi enamus ministritest ja poliitikutest on lihtsalt bandiidid ja sulid. Meie Eesti vabariik vajab patrioote kes seisaks kogu hingest ja südamest meie riigi ja rahva huvide ja heaolu nimel. Seniks kuni seal üleval toimub mingi poliitiline porn....nograafia, riigi lõhestamine ja maha parseldamine ( HÄVITAMINE).........
o
olgu aeg pikk või lühike/ 31. juuli 2015 12:04
aga seda ma ütlen, et reeturitest äraandjad saavad karistatud
a
azza/ 31. juuli 2015 11:59
Tüütuseni kestev bla-bla-bla valitsusliikmete tasemel pagulaste asjus ei aita sammukestki edasi - kas mõni sellest asjapulkade kambast oskaks kasvõi paar lauset konkreetseks kujundada,et tekiks ettekujutus kas meie valitsusel üleüldse on olemas kasvõi nägemus sellest,kuidas asjad kulgema hakkavad ja kui palju ja mida see meile maksma läheb.Tundub,et lugu on sama nagu seakatkuga-enne ei vaevuta eriti süvenemagi kui asi kontrolli alt väljas...
t
tõesti,see bla-bla-bla on tüdimuseni tüütav/ 31. juuli 2015 12:47
Vaos olesklevad praegu 85 isendit,kes toodi sisse juba enne igasugust kvoodi juttu ja muud iba.Miks nendega midagi ette ei võeta,vaid kavatsetakse hoopis lisa tuua.
Tark poliitika on see kui nendega hakatakse tegelema.
Tuvastatakse,kes nad on ja milleks nad on?
Kas keegi tegeleb sellega?
Tark poliitika on see kui 94 RK-liiget(Ekre välja arvatud,nemad tegutsevad kogu aeg)+VALITSUSE LIIKMED
ei löö niisama aega surnuks kolm kuud,vaid TEGELEVAD just selle haige probleemiga.
Ainult leheartiklites nämmutamisest pole kasu.
Vaos on PAGULASED,kellega katsetada,õppigu siis katsetajad ise keel selgeks
või õpetagu murjamitele keel selgeks,mitte nii,et siis kui juba maa"mustab",PEAVAD
politseinikud hakkama keelt õppima.Ei pea,see on EESTI politsei ja nende väikse
palga ja ohtliku töö(iga valvekorra ajal võid kuuli saada) juures ei saa neilt lisakohustuste täitmist nõuda.
Alles siis kui katsetused VAOS on tehtud ja kogemused olemas,alles siis saab edasi mõelda,mida edasi.Kui me ikka nendega hakkama ei saa,siis ei saa ka kedagi lisaks sisse vedada.
TARK EI TORMA,see ongi tark poliitika,arvan nii.
Samas ei tee TARK ISE endale lisaprobleeme...
.
1. august 2015 11:10
...töesti se..........
:tark on see,kellel ülikooli diplom taskus,kuid teadjad on need,kellel on teadmised ,mis tarkadel jälle puuduvad,.nagu näha on...need kaks kokku pannes ei mahu mitmete pähe.
i
Imelik/ 31. juuli 2015 11:19
Aeg on nii palju edasi läinud, et me oleme jälle vaba rahvas vabal maal...
Selleks, et olla vaba rahvas vabal maal, on Eesti rahvas läbinud pika ja keerulise tee ja uskuge kallid poliitikud ja muidu asjapulgad me ei loobu võitlemast selle nimel.

u
uu/ 31. juuli 2015 09:32
need, kes annavad pagulastele rohelise tee, peavad ka vastutama. Kas meil on vastutusvõimelisi riigiametnikke? Kas meil on riigiametnikke, kes kindlustavad pagulastele töökoha, keeleõppe, korteri, mille eest nad suudavad ja tahavad maksta. Meile toodud pagulased saavad ilmselt loa kohale tuua oma lastekarjad ja suguvõsa. Selle eelduseks peaks olema pagulase töötamise võime, võime siin elada meiega võrdsete arusaamadega, eesti keelest arusaamise ja algelisegi väljendamise oskus eesti keeles. Aga riigimeeste jutt on vaid jutt, millest kaugemale nad võimelised ei ole.
Ma ei ole rassist, kuid ei taha elada pagulaste getos, mis võib tekkida just minu elamurajoonis ja uut korterit ma osta ei suuda.
m
mmm/ 31. juuli 2015 09:04
Valitsus peab töesti tegema head poliitikat ja seletama inimestele rohkem lahti köik mis toimub.Samuti peab pidurdama sellist rassismi,see on juba ohtlik ja ebameeldiv.Seni on neid vaid näputäis inimesi,aga kui ekrelased ja keskid ei löpeta sellist negatiivsuse öhutamist,et köik ei läheks kaugemale,kindlasti keegi peab vahele astuma.
h
hoopistükkis/ 31. juuli 2015 11:05
sina oled ebameeldivalt eemaletõukav, ära näe vaeva demagoogitsemisega, meid ei ole näputäis ja me ei lase Eestit lõplikult maha parseldada.
j
31. juuli 2015 16:42
Jajah, teadlikult mõtlema ja teadlikult tegutsema.:)
Nad ju peaks SELLISEST TÕEST lausa une pealt aru saama.
Sellestsamast, mida rahvale püütakse selgeks teha...
k
kogu/ 31. juuli 2015 08:59
see poliitikute jutt ajab naeru peale,sest kõikide toon on sama,võtame pagulased vastu,paneme nad tööle,õpetame selgeks eesti keele,plää,plää,plää,kuidas seda praktiliselt teha,ei oska keegi vastata ja nii jääbki see jutu tasemele,kes oleks see inimene,kes oskaks lahtirääkida asja praktilise poole,sest fakt on see,et meile neid saatma hakatakse ja kui nad kohal on,siis mida nendega peale hakata,kuhu nad panna,
m
Mx/ 31. juuli 2015 08:10
Hakatuseks lööge need Vao murjanid tööle- see on nö proovikivi....Kaua seal rahva seljas liulaskmine
käib!
i
isamaamüüja/ 31. juuli 2015 07:52
on rääkinud kuidas mustad oma tasku jokerdada
r
RS/ 31. juuli 2015 07:46
Meile ei ole vaja mingit tarka pagulaspoliitikat.Meile ei ole neid siia mitte ühtegi vaja ja nii lihtne see ongi.
ü
Ühes/ 31. juuli 2015 07:06
on Markol tuline õigus - meie politseinikele tuleb kiirkorras hakata õpetama Araabia keelt. Ja seejärel ka koolides. Sest pagulast ei tohi eesti keele nõudega solvata.
Aga asi pole mitte terroritegudes, vaid kuritegudes. Miks neist mööda vaadatakse? Et kui pole terroritegu, siis kuriteod on lubatud?

s
Sander/ 31. juuli 2015 05:07
"Eesti vajab tarka pagulaspoliitikat" ja parim selleks on-ILMAHULGUSTELE UKS LUKKU.
m
milles probleem/ 30. juuli 2015 23:35
Eesti saab targa poliitika Valgest Majast,pole mitte kahtluse raasugi.
Saab kõige targema ja kõige kasulikuma
m
31. juuli 2015 00:21
mikihiired küll nii lollid pole, et võtaks kõik illegaalid kust tahes lahkelt oma rahvast enam üle kullates ja hüvesid pakkudes vastu, siis oleks...
k
Keskealine naine/ 31. juuli 2015 02:15
Tark pagulaspoliitika on see, et MITTE ÜHTEGI nn. " pagulast " Eestisse võtta ei tohi.
Meil on võimalik keelduda pagulastest.
Miks seda ei tehta ????
a
AntsPomm/ 30. juuli 2015 23:09
absurd kuubis...EV on põhiseadus ja muude seadustega mööratud immigratsioonipoliitika. Sina aga tahad rääkida ju sellest kuidas neid seaduseid rikkuda. Häbi !
a
AntsPomm/ 30. juuli 2015 23:07
absurd kuubis..EV on kehtiv põhiseadus ja ka seadustega määratletud immigrationnipoliitika...millest sa räägid )? See milelst sa rääkida tahad on seaduste rikkumine! Häbi!!!
d
dgfffdf/ 31. juuli 2015 00:04
las vahutab, mingit tarka pagulaspoliitikat EI OLE OLEMAS, on ainult poliitikute suured ja veel suuremad valed, eriti kui sõna võtavad suurkorporatsioonide rahadest elatuvad poliitikud.
Lv/ 30. juuli 2015 22:32
Rahvas on ju ütelnud ,et ainus pagulaskvoot eestile on 0 ,see on meie soov ja sina Mihkelson oled meie esindaja ,no vot siis esinda seda hoiakut ja kui arvavad ,et me oleme kitsarinnalised rassistid või mis iganes ,las me siis oleme pealegi ,vähemalt me siis veel oleme
t
T.Mets/ 30. juuli 2015 22:23
Kahju ainult sellest, et Teie, Milkelson, ei kuulu tarkade poliitikute kilda
j
Juula maalt/ 30. juuli 2015 22:12
need ei ole inimesed,kes siin tööle ja muidu arenema suvatsevad hakata,tulevad,et nautida köike ja nöuda köike,kuna ta on PAGULANE ja körgem rass,ta tuleb siia,et teda teenindatakse ette ja taha !Tark poliitika - mitte yhtegi kaltsupead Eestimaa pinnale ega moslemist usuhulle,ajagu p....t pysti 100 x päevas omal maal ja palugu allahilt rohkem möistust !
k
kui need on lähte kohale need kellel on neist puudus ja tuhnite üles mis oli tegelik soov siia purietada./ 30. juuli 2015 21:21
Siin pole midagi arutada, kui põgenik on hävitanud oma asukohamaa tokumendid, siis on lihtsalt saabunud siia sõtta.Mis kuradi põhjustel peaks keegi veel euroopas enda päritolu varjama.

n
No/ 30. juuli 2015 21:02
kuidas on võimalik võõraid eelistada oma lastele ja lastelastele?
Küsimus on lihtne: kas meie või nemad; meie valitsused soosivad võõraid, võõrad aga jälgivad normaalsetena loodusseadusi ja hoolitsevad ka omade eest...
w
wau/ 30. juuli 2015 20:50
Kas peab järeldama, et kuni 30 juulini polnud see tark?
t
tulevane EKRE valija/ 30. juuli 2015 20:33
t
Tark/ 30. juuli 2015 20:23
Poliitika on see kui me neid siia ei lubakski
k
Kellamees/ 30. juuli 2015 19:42
Meile pole vaja mingit pagulas-poliitikat, me oleme ise, oma maal, juba kui pagulased.....
k
kas taktikaline käik/ 30. juuli 2015 19:27
kuidagi silmakirjalik tundub see jutt, eriti pärast kuid kestnud Eesti rahva mutta tampimist ja peedistamist. kas teise etapina lastakse käiku moosimine
a
appi/ 30. juuli 2015 19:07
Mihkelsonita läheb Eesti joonelt hukka
e
31. juuli 2015 00:26
et nagu iroonia, hoopis vastupidi ju oleks.
n
no nii/ 30. juuli 2015 18:37
Värskendav arvamusavaldus (kui võrrelda sildistatavate ning rassismi käsitlevate artiklitega). Arendage debatti edasi. Kui ka erakonnad julgevad antud teemal rohkem rääkida, siis äkki jääb mõni probleem ka ennetamata. Jõulisemat tegutsemist ka EL üldise pagulaskriisi küsimustes. Kiidan, kuigi ei ole kunagi olnud IRL valija.
n
no nii/ 30. juuli 2015 18:38
mõtlesin, et "äkki saab ka mõni probleem ennetatud"
t
teolt tabatud/ 30. juuli 2015 19:10
mõtteviis reedab, et su peremehed pesitsevad vene tänava saatkonnas
n
no nii/ 30. juuli 2015 19:57
Mul pole vahet, milline erakond hakkab reaalsemalt mõtlema ning tegutsema. Probleeme tuleb tunnistada ning neid ennetada. Sa siis tahad öelda, et Eesti ei peaks olema jõulisem EL üldise pagulaskriisi lahendamisel? Tahadki, et ainult Ekre ja Ojuland antud teemal räägiksid? Mida laiem kõlapind, seda parem. Kui see niisama silmakirjalikuks jutuks jääb, vot siis on kehv. Muideks erakonnad ei tee kunagi midagi niisama. Küsimus on huvide ühtsuses ning minu huvi on tark pagulaspoliitika. Hetkel on vaja debatti tekitada, mitte lahmivat ja populistlikku (vaid edasiviivat). Mida rohkem poliitikuid, haritlasi (ka ajaloolasi) antud teemal julgevad rääkida, seda parem. Või tahad jätkuvalt lugeda artikleid stiilis "natsist", "rassist", "harimatu" jne
m
mida sa punnitad siin ah./ 30. juuli 2015 21:05
Debatti aeg oli nelikuud tagasi enne valimisi, siis hirnuti näkku, kuigi viisavabadus juba käis aafrikaga.
n
no nii/ 30. juuli 2015 21:28
Arvad, et sa oled ainus pettunud? Küsimus on, mis edasi saab. Kas läheb samas sinisilmses vaimus edasi või siiski tuleb mõistus koju. Aga meil on kõigil õigus arvamuseavaldamisele.

a
arvamus/ 30. juuli 2015 18:36
Kui Soomes töötab alla 1% pagulastest, andke andeks poliitikud, ei usu teie juttu, et nad Eestis tööle hakkavad või arvate tõesti, et Eesti riik, kes ei suuda venelastelegi 60 aastaga Eesti keelt selgeks õpetada, suudab hakkama saada kirjaoskamatute, ilma igasuguse töökogemusteta moslemitega. Küsige rahvalt, kui oma nupp ei noki, mis juhtuma hakkab.
e
Euroopa kogemus/ 2. august 2015 14:52
In the early 1970s, 2 million of the 3 million foreigners in Germany were in the labor force; by the turn of this century, 2 million of 7.5 million were.
An estimated 40% of Muslim youth in France and 50% in Germany are unemployed
an estimated 40% of welfare outlays in Denmark go to the 5% of the population that is Muslim.
http://acdemocracy.org/muslim-immigrants-draining-european-social-benefits/