Eesti uudised

Maaeluminister Kruuse: oleme valmis väiketootjatelt sead üles ostma (21)

Toimetas Sander Silm, 30. juuli 2015 12:29
Maaeluminister Urmas Kruuse. Foto: Maria Kilk
Maaeluminister Urmas Kruuse ütles valitsuse pressikonverentsil, et valitsus on põhimõtteliselt valmis üles ostma sead nendest farmidest, kus ei suudeta tagada farmide ohutust.

Kruuse sõnul on Aafrika seakatk äärmiselt agressiivse nakkusega ning isegi ühe nakatunud sea tõttu võib lõppeda lähedal asuva 50 000 pea suuruse farmi majandustegevus.

"Monitoorime pidevalt seakasvatust. Olulisim on see, et kõik seakasvatajad täidaksid nõuded. Me näeme liialt palju seda, et inimeste hoiak on liialt kergekäeline. Samas näiteks EKSEKO farmides on mindud isegi nii kaugele, et kui olete suitsetaja ja tahate suitsupaki tööle kaasa võtta, siis peab ka see suitsupakk olema mõnda aega karantiinis," rääkis ta.

Kruuse lisas, et kõikidele seafarmidele laieneb nüüdsest tarastamise kohustus ja välipidamine keelatakse täielikult ära.

"Nendelt seakasvatajatelt, kes ei suuda aga nõudeid täita, oleme valmis ostma sead üles. Ja ka ettevõtjad, kelle suurfarmide läheduses on väikesigalad, on valmis seal peetavad sead üles ostma," ütles ta.

Samal teemal

31.06.2015
Seakatk võimutseb: päevaga langes ohvriks kaks farmi
31.06.2015
Miniseapidajad on pigem nõus lemmiklooma oma voodi alla peitma kui tapale viima
30.06.2015
Seakasvatajate arvates on valitsus katkuvastaste meetmetega hiljaks jäänud
30.06.2015
EPIDEEMIA: Järvamaa mahefarmis diagnoositi seakatk

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee