Eesti uudised

Välistudengid jäävad pärast hariduse omandamist Eestisse tööle (8)

Maaleht, 30. juuli 2015 09:14
Foto: Tiina Kõrtsini
Hiljuti Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) välisüliõpilaste seas korraldatud uuring näitas, et üle poole välistudengitest kavatseb pärast lõpetamist otsida Eestis tööd, magistrantide seas on see osakaal ligikaudu kaks kolmandikku.

"Mind üllatab, et õpingukaaslased ei taha Eestis elada," nendib Pakistanist pärit ja maailma palju näinud noormees, kes peab iga hinna eest läände pürgimist vanuse ja kogemuste puudumiseks.

"Kõik, mis särab, ei ole kuld. Need, kes arvavad, et Ameerikas või Inglismaal on elu kerge, eksivad sügavalt," tõdes ta.

Mitmel pool maailmas reisinud ja elanud mehe hinnangul on Eestis pakutava hariduse taseme ja elatustaseme suhe võrreldes Lääne-Euroopa riikidega väga hea ning Eesti on tema sõnul parim koht kõrghariduse omandamiseks.

TTÜs tehtud uuringu järgi soovivad siin erialast tööd leida kõige enam keemia- ja materjaliteaduskonna välistudengid, kellest 80 protsenti kavatseb Eesti tööturule siseneda. Huvi Eesti tööturu vastu on suur ka infotehnoloogia teaduskonna, mehaanikateaduskonna ja matemaatika-loodusteaduskonna välisüliõpilastel.

Täispikka artiklit loe Maalehest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee