Eesti uudised

Kas tühjalt seisev maja tekitab prügi? (22)

Mattias Tammet, 30. juuli 2015 07:00
NAGU BUSSIPAVILJON: Vormsil viiakse prügi seesugustesse prügimajakestesse. Neid kunagi Taani abiga ehitatud prügimaju, kus sees ka sorteerimiseks hulk eraldi konteinereid, on saarel kümneid. Foto: Erakogu

Õppejõud ja endine riigikogulane Barbi Pilvre kurdab, et peab terve aasta prügiveo eest maksma ka siis, kui käib suvel oma Vormsi saare majakeses vaid paar korda.

"Vormsi saarevaht astus sadamas ligi ja tuletas meelde, et prügi-maks on maksmata," kirjeldab Barbi Pilvre hiljutist kokkupuudet saare elukorraldusega, mis tema hinnangul pole aus. "Teenusena on see väga hea, aga rahastussüsteemi võiks üle vaadata," leiab ta. Ülekohtune on sel viisil maksustada näiteks ka Rootsi majaomanikku, kes võib-olla mitu aastat ei jõua oma valdustesse, aga saare elanikuks registreeritud inimesed, kes paiksena aasta läbi prügi tekitavad, maksavad prügimaksu kaks kolmandikku vähem.

"Muu hulgas pani saarevaht ette, et ma end saarele sisse kirjutaks. Ettepanek, millest on raske keelduda?" tõmbab Pilvre paralleeli säärase maksumaksjate värbamise ja maffia vahel.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee