Seisukoht

Seisukoht | Hirmkallid üürikad (25)

LISA KOMMENTAAR

mina 1. august 2015 18:29
jälle ei koliks ka relvaähvardusel Tallinna tagasi, vähemalt senikaua , kui sinna korralik linnavalitsus ei tule. aga -vaevalt. nii et, tallinskilasnagorsk võib ilma minuta edasi õilmitseda.
muide-- 29. juuli 2015 21:37
eramajade omanikud,kes kortereid välja üürite---maamaksu ei tohi üürihinnale lisada.See on seadusega keelatud ja selle kohta on ka on ka internetis info olemas .Ma ise ka kahjuks seda ei teadnud enne,kuid kui lugesin seda ühe kinnisvara lehe foorumist,kus oli ka ära näidatud ,millises seeaduses see kirjas on,siis tuli paraja üllatusena.Huvitav,kuidas omanikud seda ise ei tea,kui kortereid välja üürivad.Nad peaks ju kursis olema sellega,mis tohib seaduse järgi küsida ja mida mitte.
Väga alatu võte sedasi üürile juurde surada ,et ei peaks ise maksma ja lükata kõik kulud üürilise kaela nagu oleks üüriline mingi maaomanik ja megarikkur.Maa ja maja on ju omaniku oma,mitte üürilise.ÜÜRILINE PEAB MAKSMA AINULT KUUÜÜRI JA KOMM.KULUD ,MITTE MUUD.
Kavatsen võimaluse korral ära kolida,kui leian sobiva korteri .Kui muidu kurdavad omanikud,et neil pole üürilise suhtes enam usaldust,siis nüüd ütlen mina seda,et ma ei usalda sellist omanikku,kes sedasi üürilise kaela oma maamaksu sokutab.Seda asja ma nii ei jäta.
to muide 30. juuli 2015 13:32
Kas tõesti omanik tuleb maamaksu lehega, et maksa nüüd ära ? Päriselt ?
Ma ise ei ole selle peale tulnudki, et maamaksu jutuga üürniku poole pöörduda.
no igatahes 29. juuli 2015 21:08
mingi tikutopsi -suuruse (9,12 jne.) korteri eest ma küll ei võtaks 150-200 euri.See on ju röövimine päise päeva ajal! JA KUI ON näiteks mingi toake kuskil korteris ,siis ei võtaks ka sellist hinda,mis omaette korteri eest õige oleks.See on suur vahe--kas inimene saab olla privaatselt omaette korteris,või peab eluruumi kellegagi jagama.OLGU KORTER NN.MUGAVUSTEGA,KUID TEATUD MÕTTES on see siiski ebamugavus,kui tuleb kellegagi midagi jagada,ei saa omaette olla ..Kui on näiteks puuküttega korter ja vanas majas ,siis kindlasti ei küsiks mingit hingehinda,vaid arvestaks ka korteri ebamugavusi ,häälte läbikostmist (vanas majas kipub nii olema) jms.No mitte rohkem kui 100 euri,ehk isegi vähem.SEE POLE VÄGA PALJU,OLEN ISE KA SAMA HINDA MAKSNUD .JA LOOMULIKULT hoolitseksin selle eest,et korter oleks üürniku jaoks korras ja puhas,mitte segamini ja kasimata nagu internetis mõnedel piltidel.
Mina ei aja raha taga,eriti mitte teiste käest saada lootes,vaid mulle oleks tähtis,et korteri üürihind ja tegelik olukord oleks tasakaalus.Kui oleks korter vanemas,majas,siis oleks hind ka vastavalt sellele. Suure raha asemel oleks olulisem,et korter tühjaks ei jääks ja saaks inimliku hinnaga üürile anda.Mis mõtet on hinda kõrgeks kruvida ja siis kuude kaupa oodata,et ehk leidub üüriline,kellele see hind sobiks?Nende kuude eest ma kaotan rahas ju,kui keegi üürida ei taha ja korter tühjalt seisab.Praegugi on mitu sellist korterit netis üleval---omanik ootab mitmeid kuid ja korter on ikka veel tühi.
Kuidas leida korralikku üürnikku.?Selleks on selline asi olemas inimesel nagu VAIST. OLETE SELLISEST SÕNAST KUULNUD?
TÄNAPÄEVA HEADE TEHNILISTE SEADMETE MAAILMAS peaks küll ju olema kerge teada saada inimese tausta,kui juba nimi teada.Eriti ,kui on enne kuskil üürinud juba.JA KUI INIMENE ON KORRALIK NING NORMAALNE ÜÜRILINE (KA VAREM OLNUD),SIIS tal pole ju midagi karta ega häbeneda .Enne ,kui lepingut vormistada ,tuleks kenasti inimeselt nime küsida ja siis leppida kokku aeg,kui lepingule alla kirjutamiseks läheb..Võite ju küsida ,kus ta enne üüris ja omaniku nime.Siis on juba edaspidi ainult informatsiooni leidmise mure.AGA .SELLEKS ON TEL,NR,-D JA GOOGLE.
JA KUI OLETE HEA INIMESTETUNDJA ,SIIS NÄETE JUBA INIMESE KÄITUMISEST KA ÄRA,MILLINE TA ÜÜRNIKUNA OLLA VÕIKS. KÜSIGE TA HARJUMUSTE JA HOBIDE KOHTA NING SEEGI ANNAB AIMU,MILLINE TA OLLA VÕIB.
VÕI ÜTLETE OTSE,mida te ei luba ja ei taha,et ta teeks ja kui ei arvesta sellega,siis hoiatate ,et võib korterist ühel päeval lihtsalt ilma jääda. Kui te ei suuda või ei oska omanikuna end kehtestada ja kõik on lubatud ,siis ei imestagi,et peate pärast tema järelt koristama ja uut remonti tegema hakkama.Kui te ise samas majas ei ela,siis soovitan aeg-ajalt käia vaatamas ,mis olukorras korter on--teete viisakusvisiidi,kui üüriline kodus on.Näen seda oma korteri omaniku pealt,et ta võiks seda tihemini teha,sest naabermajas käib mu meelest kahtlane tegevus.Igasugu tegelasi käib seal uksest sisse-välja,hullem kui Balti jaamas.
turuseadus 29. juuli 2015 12:40
Vaat täpselt nii ongi, et kui ei makstaks, sis ka ei küsitaks. Üürikortereid on ju Tallinnas saada piisavalt, igas hinnas ja asukohas. Seega peaks valikut olema, et mitte liigselt maksta. Kuna makstakse - järelikult sobis.
Pole mõtet omaette tagantjärgi uriseda - kui ei sobi, koli välja!
Üürikorterite omanik 29. juuli 2015 10:27
Karolinake, vastus: 1) väljaüürimise hind sõltub sellest, mis hinnaga on korter ostetud ja kui palju raha on veel sisustusele kulutatud; 2) EW üürimise aluseks olevad seadused on täiesti kiivas üürnike suhtes, st üürileandja peab sisse arvestama ka riski; 3) osa üürileandjaid on tõesti spekulandid (saanud nö tasuta urka ja üritavad seda parendamata maksimumsumma eest välja üürida) - kuid õnneks on järjest enam saadaval normaalseid kortereid, nii et kallihinnalised urkad seisavad tihti pikalt soovijata...
4) kui hind ja kvaliteet on tasakaalus ning omanik (NB! mitte maakler) näeb vaeva põhjaliku koristamise, pildistamise ja just antud korterisse sobiva üürniku leidmisega (meie leiame tavaliselt mõne päevaga), võib tulemuseks olla vastastikuselt lugupidav ja viisakas ärisuhe. Meil on üürnikud keskmiselt 2 aastat ja lahkuvad pigem seetõttu, et leidsid uue väljakutse uues paigas.
üürile andja 29. juuli 2015 10:22
Õnneks ei ole enamik üürilisi hullud lagastajad, kuid kahjuks neid siiski on. Ja kui ma ei arvesta korteri üüri tulusse amortisatsiooni, mille eest ma teen vastavalt vajadusele korteris remonti, on ka minu korter varsti kallis "peldik".
mmm 29. juuli 2015 08:59
Yyrima peab talvel,kui on ahjukyte,sest tihti on ahjud rikki vöi ei soojenda korralikult.Sellised teevad pikad yyrilepingud ja yyri kysivad ka liiga,siis on jama palju.Selliseid pettureid on,olen yhe talve jubedalt kylmetanud
wwww 29. juuli 2015 07:56
Kui inimene saab kuus üle 500€ (üür+kommunaalid) välja käia, siis peaks ta suutma ka pangalaenu maksta, et soetada oma elamispind? Need tudengid - kelle rahaga nad kortereid üürivad? Vanemate kulul?

jeh 29. juuli 2015 05:45
elu on raske. Ilusal nõukaajal olid 16 ruudused toad ühiselamutes ja nendes elasime 5 aastat neljakesi. Ei olnud mingit probleemi . Nii oli ja olime rahul - kõik olime ühtmoodi vaesed. Ja tudengiaastatest on vaid head mälestused.
Tehke järgi ja elage ära.
Korter vs auto 29. juuli 2015 00:30
korraliku korteri eest saab korraliku auto ja vastupidi. Aga ostetakse auto ja korterit üüritakse, sest
korraliku auto rent vot see on kallis võrreldes üüriga.
istu, kaks! 28. juuli 2015 23:06
kolis Tallinnas Tartu?
kolis Tallinnas Pärnu?
kolis Tallinnast Tapa?
kolis Tallinnas Berliin?
häbi, karoliina!
doktorihärra 28. juuli 2015 22:42
vaesed lapsed kelle vanemad on eluaeg seeni söönud ja elavad parallleluniversumis. ei pea maksma 300 , 200 jne , võite boikoteerida jne lõpuks lasete egost õhu välja ja tõdete et vaese inimese kepi tulemusena saab kepitulemus ka elus parajat keppi
senini ju mitukümmend aastat 28. juuli 2015 21:42
ei deklareerinud enamasti suured üürijad mitte essugi, ja kui deklareeriti, siis paljud said ka selle tagasi deklararatsiooniga, sest igal valdkonnal olid ja on omad nipid, kes mida näitas jne...
olen täiesti 28. juuli 2015 21:34
nõus selle noore reporteriga.Sellise pisikese (aga pakutakse ka veel väiksemaid sama hinnaga )üürika eest ei maksaks mina ka 100-t eurot mitte.See on naeruväärne,milliste hindadega pakutakse imepisikesi üürikaid--nagu tikutopsi läheks .Täiesti nahhaalsed need selliste üürikate pakkujad.LOLLID ON NEED,KES SELLISTE HINDADEGA NÕUSTUVAD JA VASTU VÕTAVAD.TULEKS BOIKOTEERIDA SELLISEID PAKKUJAID,KÜLL SIIS MÕISTUS KOJU TULEKS .
Kui ikka keegi selliste hindadega ei nõustu ja sinna tikutopsidesse elama ei lähe,küll need omanikud siis ka mõistusele tulevad.
Olen ka päris kaua aega neid üürikate pakkumisi vaadanud ja võin kinnitada,et tõesti on hinnad täiesti absurdsed --tahetakse saada näiteks mingi vana (väga vana )üürimaja korteri eest saada 150 eurot.Kusjuures korter on täitsa jube ise,mingi mega vana ja veel jubedama ühisköögi ning tualettruumi ning pesuruumiga,kus on suured värvilätakad seinast maha kukkunud .Kohutav näeb välja.Sellist korterit ei taha ma isegi TASUTA .kA MITTE SIIS,KUI KEEGI MULLE SELLE ÜÜRIMISE EEST PEALE MAKSAKS.
Kus on inimeste mõistus ?!Kas häbi ei ole sellist korterit välja pakkuda,?
Ma ei ole nõudlik ,ma lepin väga lihtsa korteriga,kui mul vaja on,aga SELLIST ÕUDUKAT MA TÕESTI EI VÕTA VASTU.
OLgu kasvõi puuküte,olgu tagasihoidlik ja ilma euroremondita ,aga olgu puhas ja viisakas,mitte mingi õudne peldik.Inimesed,ärge pakkuge mingeid jubedusi üürile.Te võite sel juhul neid üürilisi ootama jäädagi.Ükski normaalne inimene sellisesse korterisse elama ei tule.Küsige normaalset hinda,mitte ärge ajage hinda lakke.'
Mõelge hoolega,kas teie korter ikka väärib seda hinda ,mis te TAHATE. EI TASU PILLI LÕHKI AJADA .TE VÕITE ISE MÕELDA ,ET ASUKOHT VÄÄRIB SEDA HINDA ,AGA INIMEST HUVITAB HOOPIS KORTERI OLUKORD , MILLISED ON NAABRID , JMS. KUI ÜÜRILINE NÄEB,ET TALLE SEE OLUKORD EI SOBI (OLGU ASUKOHT MILLINE TAHES) JA HIND ON KÕRGE,SIIS jääte potentsiaalsest üürilisest ilma ja võite veel äga kaua oodata enne,kui järgmise huvilise leiate.
Korteri hind ja olukord peavad olema tasakaalus,mitte nii,et tahate ratsa rikkaks saada ja kruvite hinna lakke.
just. 30. juuli 2015 15:24
saksamaal on kommunaal kulud juba hinna sees,näiteks 3toaline katusekorrus-300 koos kommunaalidega.Ja vaadake nende sissetulekuid ja meie omi.
misasja, need hinnad ju 28. juuli 2015 21:28
veel kõrgemadki, see 300 on jah vanemas majas,kui aga veidi uuem, siis veel kallim, õige hind oleks 35 m2 eest 150.- pluss vaid elekter, vesi ja küte, mitte aga kogu majas võetavad remondirahad ja muud, sest need kuuluvad siiski omaniku kinnisvara osasse.Meil aga need kes üürivad, ei jaga asju või ei loe oma raskelt teenitud raha.Siin on veel sellised asjad, enamuses üürileanjad on veel mitu korterit ärastanud oma heal ajal ja nüüd need enamasti ongi välja üüritud, sest paljudel neist on veel mõned kinnisvarad omale ja suguvõsale ealmiseks olemas.Neist paljud pole ise ses kunagi elanudki. Niikaua kui jagub umpasid, kes aga laovad rahapatakaid rikkuritele juurde, niikaua on küsijaid, niiet tulge mõistusele ladujad.
Oik 28. juuli 2015 21:24
Tudengil võiks niipalju oidu olla, et suuta lihtsat matemaatilist tehet teha. 250 euri võib tunduda palju, kuid lahuta sealt tulumaks maha, lahuta seal amortisatsioon, võimalikud probleemid puuküürnikega jne ja siis saad aru, et sellise summaga ei tasu korterit välja üüridagi. Endal seisis just sellel põhjusel korter poolteist aastat tühjana kuigi tahtjaid oli palju, lõpuks müüsin maha. Eesti seadused ei toeta üürileandjat, vaid annab kõik õigused üürnikule, isegi puuküürnikule.
omanikul võiks ka 28. juuli 2015 21:45
niipalju oidu olla ,et ei võta igat ettejuhtuvat tahtjat kohe vastu .Kui on nimi juba teada,siis võiks teha veidi taustauuringut ja mõelda veidi,kas seda inimest saab ikka usaldada ,kas ta oskab ka teiste majaelanikega arvestada ja millised on ta kombed.Võib ju veidi küsitleda enne inimesi,kui hakkate lepingut vormistama.
Üüüriline tahab normaalse hinnaga elamist ,mis ei ole rahakotile karm ja kahtlen sügavalt,kas teda huvitab see tulumaks.Kui ta olek,s pururikas,siis taei üüriks ju ,vaid ostaks ise omale korteri .Järelikult on inimesel vaja kuskil elada ja teda huvitab rohkem see,kuidas taise hakkama saab ning et ei peaks korteri eest päris poolt palka ära maksma.
Kõik EI OLE SELLISED NAGU PUUKÜÜRNIKUD ,ON VÄGA KORRALIKKE JA EI MAKSA
NII VAENULIK OLLA NING KÕIKI ÜHE MALLIGA MÕÕTA.

Madis 28. juuli 2015 20:23
Kurat teil noortel veel kodu vaja on?
Sotsialist. 28. juuli 2015 20:10
Ka sutsuvorst on hirmkallis ja seda on poes isegi saada.
Naiivitar 28. juuli 2015 19:52
Ei ole ju probleemi. Oske endale ise korter, sisustage mööbli ja kodumasinatega ning elage õnnes ja rõõmus.
NO OLED 28. juuli 2015 22:00
TÕESTI NAIIVITAR,KUI ARVAD,ET see korteri ostmine nii lihtne oleks.Sa elad justkui kuskil teisel planeedil,et ei tea,kuidas EESTIS osa inimesi elama peavad.
Kõik ei ole ju rikkurid ,et rahakott puuga seljas ,kõigil pole rikkaid vanemaid ega välismaal rikast onu või tädi ,aga ka nemad peavad kuidagi elada saama .Kõigil pole riigikogu palka ja kahjuks ei anta ka igasuguse palgaga ka laenu.
Tule maa peale,tee silmad lahti ja oska näha ka teisi inimesi enda kõrval.Sul on ilmselt nina uhkusest nii kõrgele aetud,et varsti oled omadega upakil .
Kui poleks inimesi,kes olude sunnil peavad korterit üürima,siis oleksid paljud omanikud ka palju vaesemad,sest nemad teenivad üürnike pealt tihti päris kenakese summa.
Kui on muresid nendega,kes ei oska mõistlikult elada,lõhuvad ja lagastavad,siis ei maksa arvata,et KÕIK ÜÜRILISED SELLISED ON.OMANIKUD VÕIKS IKKA ISE KA ÜÜRNIKE VALIMISEL HOOLSAM OLLA.
to no oled 29. juuli 2015 07:41
Kas sa sa sellisest sõnast nagu "iroonia" oled midagi kuulnud? Sinusuguste vingatsite jaoks ongi kõik teised nende hädades süüdi. Et istud palmi all ja ootad, millal banaan pähe kukub.
ja kuidas 29. juuli 2015 08:55
peaks see korralikkus üürilisest välja paistma?! Kellelegi pole ju otsaette kirjutatud, et mina olen korralik ja mõni teine jälle lagastaja. Ei tahaks uskuda, et sinagi kes sa siin õigust taga ajad ise vähem üüri võtaksid või aitäh eest korteri välja üüriksid.