Maailm

HÄKKIMISOHT: Fiat Chrysler kutsub tagasi 1,4 miljonit turvaauguga autot 

Õhtuleht.ee, 28. juuli 2015 13:53
Fiat Chrysler Jeep Grand Cherokee on üks neist mudelitest, mille mootori ja pidurid saab interneti kaudu üle võttaFoto: JOE RAEDLE
Jeep, Dodge Ram ja Dodge Viper on vaid mõned automudelid, mille meelelahutussüsteemis on tarkvaraviga, mis lubab kurjade plaanidega inimesel mootori ja pidurid enda kontrolli alla võtta, teatas Ars Technica.

Vea paljastas möödunud nädalal ajakirja Wired korraldatud katse, kus turvaeksperdid Charlie Miller ja Chris Valasek häkkisid sisse Jeep Cherokee pardaarvutisse.

Autot juhtis Wiredi reporter, kuid Miller ja Valasek suutsid kerge vaevaga kontrollida auto pidureid, kojamehi, navigatsiooni- ja muusikasüsteeme ja aeg-ajalt isegi rooliratast.

Fiat Chrysleri esindaja sõnul pole teada, et keegi oleks päriselus üritanud nende autode pardaarvutitesse sisse murda, kuid firma otsustas ettevaatuse mõttes kõik kahtlased mudelid tagasi kutsuda.

Tagasi kutsutakse aastatel 2013-2015 toodetud automudelid, millel on süsteem Uconnect. See tekitab traadita interneti pääsupunkti ja lubab auto arvutil internetti minna.

Samal teemal

13.05.2015
Nissan ja Toyota kutsuvad tagasi miljoneid vigase turvapadjaga autosid
15.12.2014
Honda ja Nissan kutsuvad võimaliku defekti tõttu kontrolli üle poole miljoni auto
24.01.2013
Mitsubishi kutsub tagasi üle 14 000 vigase piduriga elektriautot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee