Maailm

Elon Musk ja Stephen Hawking hoiatavad: tapjarobotid on tulekul! (9)

Õhtuleht.ee, 28. juuli 2015 13:17
Stephen Hawking Foto: NIKLAS HALLE'N
Ligi tuhat teadlast ja tehnoloogiaeksperti on koostanud avaliku kirja, mis hoiatab tehisintelligentsi sõjanduses kasutamise eest, vahendas BBC.

Allakirjutanute seas on näiteks kosmoloog Stephen Hawking, tehnoloogiaettevõtja Elon Musk ja Apple´i kaasasutaja Steve Wozniak. Samuti leiab sealt Skype´i asutaja Jaan Tallinna nime.

Samal teemal

Tekst avaldati elu tuleviku instituudi (Future of Life Institute) kodulehel ning seda esitletakse teisipäeval Buenos Aireses toimuval konverentsil.

Asjatundjad kutsuvad üles keelustama tehisintelligentsi kasutamist sõjandusotstarbel. Tehisintellekt võib vähendada vajadust inimsõdurite järele, kuid iseseisvatel ründerelvadel ei ole piisavalt kriitikameelt, et otsustada, kas lahing on üldse vajalik või saaks selle ära hoida. Uute robotite arendamine võib viia uue võidurelvastumiseni ja inimkond peaks tegema kõik, et seda vältida

"Nagu keemikutel ega bioloogidel pole mingit soovi luua keemilisi või bioloogilisi relvi, ei soovi ka suur osa tehisintelligentsi loojatest ehitada roboteid, mida saaks kasutada relvadena inimese vastu,"  seisab pöördumises.

Samal teemal

05.10.2016
Tehismõistus areneb, ja keegi ei tea, kas või kuidas inimkond ellu jääb
21.09.2016
Stephen Hawking: inimkonna ajalugu on lolluse ajalugu
21.02.2016
Ärimehest leiutaja Elon Musk lahutab. Samast naisest ja juba teist korda!
20.00.2016
Tippfüüsik Stephen Hawking: inimkond võib end järgmise sajandi jooksul hävitada