Eesti uudised

Kus ja kuidas elavad varjupaiga taotlejad Lätis (10)

Andres Tohver, 28. juuli 2015, 07:00
KOHALIKUD: Lapsevankrit lükkavale Alekseile ei meeldi, et tema maksuraha kulub varjupaigataotlejate toetamiseks. Oksana suhtub tulijatesse rahulikult. Foto: Andres Tohver

Riia külje all endises nõukogude sõjaväelinnakus Muceniekis elab varjupaigataotlejaid Gruusiast, Vietnamist, Afganistanist, Ukrainast ja mujaltki. Asukate argipäevaks on kahekorruselised koikud toas, köök ja vets koridoris ning 15 eurot taskuraha nädalas.

Mucenieki leidmine ei olegi nii lihtne, sest samanimeline koht on ka Ida-Lätis L?vāni külje all. Sealsed kohalikud naeravad mu küsimust kuuldes ja soovitavad Riiga tagasi sõita. Hääletan. Auto peatanud vanakene GPS veab mu sedapuhku õigesse Muceniekisse. Märkan, et kaheksatunnise seiklemise asemel oleksin toime tulnud ka poole tunniga – Riia kesklinnast sõidab sinna buss number 16.

Õiges Muceniekis kargavad esimese asjana silma sõjaväebarakid, kust nõukogude armee lahkus üheksakümnendatel. Barakkidest üks kolmekorruseline on remonditud varjupaigataotlejate tarbeks. Selle taga laiub jalgpallistaadion.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21. juuli 2015, 07:42
Ministrid arutavad kohalike omavalitsustega pagulasküsimusi
20. juuli 2015, 07:00
Pagulastulv muudab suunda
19. juuni 2015, 07:00
Illuka varjupaigataotlejate keskuse ümber valitseb vaikus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee