Eesti uudised

Jaapani piima- ja juustuprojekt endiselt proovipartiide tasemel (5)

Küllike Rooväli, 28. juuli 2015 07:00
OPTIMIST: E-Piima juht Jaanus Murakas loodab Jaapani-suunalisele ekspordile aja jooksul hoo sisse lükata. Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Möödunud aastal väliskaubandusminister Anne Sullingu töövõiduna esitletud piimapulbri ja juustu eksport Jaapanisse pole endiselt proovipartiidest kaugemale jõudnud.

Kui küsida vähem kui aasta pärast projekti käivitamist, kuidas edeneb piimatoodete eksport Jaapanisse, ei oska selle kohta suurt midagi kosta ei majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) ega ka põllumajandusministeerium. Soovitatakse küsida Piimaliidust ja tootjatelt, Piimaliit omakorda samuti tootjatelt.

Statistikaameti andemetel on tänavu alanud ekspordi käigus Jaapanisse lähetatud 100 tonni piima- või lõssipulbrit ja ligi 24 tonni Gouda juustu. Plaanid olid aga märksa suuremad. "Eesmärk on Jaapanisse tarnida 5000 tonni laabijuustu, mis on 25% toodangust, ja 5000 tonni lõssi- ja vadakupulbrit aastas," rääkis Sulling toona. "Seega soovime Jaapani turule suunata kogu seni Venemaale läinud piimatoodete mahu."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.04.2015
Piimatootjad kahtlustavad Oliver Kruudat kelmuses
17.04.2015
Kruuda saatis Jaapanisse Saksa piimast tehtud pulbri? Kruuda: ei saatnud, tegin nalja
16.08.2014
Kas suur Hiina turg võiks päästa Eesti toidutootjad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee