Seisukoht

Seisukoht | Kadunud imetlus (2)

Ott Järvela, sporditoimetuse juhataja, 27. juuli 2015 17:53
Pühapäeval Tour de France'i võitjaks kroonitud britt Chris Froome koges kolmenädalase võidusõidu jooksul enneolematut teotamist: publik loopis Froome'i uriiniga ja sülitas tema pihta, ning Prantsusmaa press süüdistas ratturit dopingu tarvitamises.Foto: Chen Xiaowei/Xinhua/SIPA
Pühapäeval Tour de France'i võitjaks kroonitud britt Chris Froome koges kolmenädalase võidusõidu jooksul enneolematut teotamist: publik loopis Froome'i uriiniga ja sülitas tema pihta, ning Prantsusmaa press süüdistas ratturit dopingu tarvitamises.

Ametlik tõde selles küsimuses selgub 10 aastat pärast, sest just nii kaua tohib sportlaste dopinguproovide kohta järelkontrolli teostada. Kuid ühe väga kindla järelduse võib teha praegu – jõul, kiirusel ja vastupidavusel põhinevate individuaalalade dopinguskandaalide hulk on ületanud kriitilise piiri, mistõttu satub iga looduslik talent jalamaid süüpinki.

Näiteks Londoni olümpial kuldmedalid võitnud ujujad, 15aastane leedulanna Ruta Meilutyte ja 16aastane hiinlanna Ye Shiwen pidid esimese asjana dopingusüüdistustega silmitsi seisma. Teismelised tüdrukud, kes olid looduse soosingu ja tohutute ohverduste abil teoks teinud elu unistuse, pidid asuma tõestama, et nad pole petised.

On tohutult kurb, kui tšempionid selguvad viha, mitte imetluse tingimustes. Spordialad, mis ei suuda end skandaalidest puhastada, on pikemas plaanis hääbumisele määratud, sest ei kätke endas enam emotsioone, mille pärast tippsporti jälgitakse.

Samal teemal

27.07.2015
Froome pani Tour'il taskusse üle poole miljoni, Taaramäe mitte sentigi
27.07.2015
Rein Taaramäe Tour'i katkestamisest: paras pauk, mida oli raske seedida
27.07.2015
IMELINE TOUR DE FRANCE: kas õiglus võidutses ja mis juhtus Nibaliga?
26.07.2015
Tour'il triumfeeris Froome, viimase etapi võitis Greipel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee