Maailm

RAPORT: Austraalia Jehoova Tunnistajad on seksuaalselt ära kasutanud tuhatkond last (31)

Õhtuleht.ee, 27. juuli 2015 14:50
Foto: Freeimages
Austraalia valitsus käivitas laiapõhjalise uurimise, saamaks jälile eri usulahkudes toimepandud laste kuritarvitamistele. Muuhulgas selgus uurimise käigus võikaid detaile ka Jehoova Tunnistajate kohta.

Nii selgus, et Jehoova Tunnistajad on aastakümnete jooksul salanud oma ridades aset leidnud laste seksuaalsete kuritarvitamiste juhtumeid.

Hinnanguliselt on usulise liikumise ridades 1950ndadest aastatest alates aset leidnud tuhatkond laste seksuaalset ärakasutamist, kuid kordagi pole need politseini jõudnud.

Küll on aga neid juhtumeid arutatud usulahu enda "kohtus", kus siis ohvrid olid sunnitud kohtuma silmast-silma enda vägistajatega. "Kohtutes" tehtud märkmed aga hävitati ning need ei jõudnud kunagi politsei kätte.

Täna aset leidnud ülekuulamisel põhjendas Jehhoova tunnistajate Narrogini koguduse vanem Max Horley seda sellega, et taoline info ei satuks võõrastesse kätesse.

Tänasel ülekuulamisel selgus, et 125 lapse vägistamisjuhu puhul pole see jõudnud isegi mitte sekti "kohtu" ette, kuna reeglite kohaselt pidi kohtus olema vähemalt kaks tunnistajat.
Austraalias on Jehhoova tunnistajatel 68 000 liiget, maailmas kuulub sellesse organisatsiooni 8 miljonit inimest.

Samal teemal

17.06.2017
Venemaa ülemkohus jättis Jehoova tunnistajate keelustamise jõusse
19.05.2015
Jehoova tunnistajad on Rootsi tippklubile ristiks kaelas
08.03.2015
Endine Jehoova tunnistaja: ma ei kujutaks ette, kui ma oma lapsele oleks pidanud seletama, et ta ei näe sellepärast, et minu põhimõtted olid sellised
21.09.2014
LÕHUTUD PERED: Jehoova õiguskomitee võtab surematuse ja suguseltsi