Eesti uudised

Kirjanike liit kogub Kaur Kenderi toetuseks allkirju

Katrin Helend-Aaviku, 25. juuli 2015 08:00

29 KOMMENTAARI

k
kaal/ 28. juuli 2015 22:40
o
oh jah/ 26. juuli 2015 14:02
Tegemist on ikka täis tainastega! Kui mõni kunstnik maaliks seeria ehedaid ja räiged pilte lastevägistamisest ja eksponeeriks siis neid näitusel, ta pandaks pikema jututa kinni, või no saaks vähemalt karistada. Kirjatsurad aga näikse ilmselt arvavat, et kirjakunst on rohkem kunst kui maalikunst ja seal on rohkem lubatud miskipärast.
m
minu/ 26. juuli 2015 12:53
meelest on Kender üks väga huvitav isiksus
n
No mida/ 26. juuli 2015 09:54
vaidlete? Ar vakem see isand Kender kohe meie kirjanduse klassikute kilda!
m
mari/ 26. juuli 2015 09:06
Ma ei saa aru neist, kes arvavad,et kunstis saab kõike teha ja kujutada. Kunstnikul on tegelikult üsna suur vastutus, kuna tegu on otseselt meeltele suunatud tegevusega. Toota juurde vastikust ja jõledust... Esiteks peaks enda pärast häbi olema, kuna pole suudetud oma isiksust arendada, teiseks- miks peaksid lugejad, vaatajad seda jampsi välja kannatama. Piirid on olemas ja nende ületamine ei too head.
e
Eks ta ole/ 25. juuli 2015 23:54
Isiklikult tundub Kender igav autor olevat. Selline, kes loodab roppuste ja irriteeriva teemaga sisutühjust varjata.
Muide, ilukirjandus ei pea olema ilus. Tipud ei ole seda kunagi. Naistekad vahel on.
Prokuratuuri algatatud uurimine on aga nii totter harimatuse näide, et see teeb Kenderile kõvasti reklaami. Ning laseb mehikesel end kunstivabaduse märtrina esitleda.
Kuigi kunsti tolles tekstis ei olnud. Epateeriv teema oli, epateeriv sõnavara oli, usutav ei olnud, üldistust ega kujundit ei olnud.
Kahtlustan, et prokuratuur teeb talle teadlikult reklaami. Ons poisil käpp sees?
Isegi juristid on ju keskhariduse omandanud ega saa olla nii lollid, et tõsimeeli uurima kukuksid.
r
Rev. Nelson Mandela Tutulutu/ 25. juuli 2015 23:28
Tuleb vist kirjutada uus teos: Eesti Kirjanike Liit, 2015. aasta seisuga, olulist. Nad on selle ära teeninud.
m
Mina/ 25. juuli 2015 20:56
Kender on minu meelest üks väga ebameeldiv isik ja ka rumalavõitu, kui hinnata avalike esinemiste järgi. Lugeda Kenderit - tänan, ei! Milleks teda toetada? Tugev, terve mees, annab igaühele molli kui vaja. Või kui pole vaja. Niisugune mulje on mul Kenderist jäänud.

k
Kui Kender on kirjanik, / 25. juuli 2015 20:54
siis olen mina Leonardo da Vinci. See, et inimesel patoloogiline mölapidamatus on ja kui ta oma verbaalse rooja paberile paneb, ei tee veel temast kirjanikku. Aga jah, kaasajal devalveerub ju kõik, ka kirjaniku mõiste. Vanasti oli kirjanik ikka see, kes tegeles mingisuguse probleemi lahti arutamise ja analüüsiga, mis arendas ka lugejat, kui see viitsis kaasa mõelda. Aga jah, see oli vanasti, kui inimene elas veel kooskõlas oma Loojaga ja loodusega.
a
Anu/ 25. juuli 2015 20:02
Eelkirjutajate meelest on vist Dostojevski mõrvar, kuna kirjutas "Kuritöö ja karistuse", Zola liigkasuvõtja, kuna kirjutas "Isa Goriot'", Astrid Lindgren punaste patsidega plika, kuna kirjutas "Pipi Pikksuka" ning Shakespeare kägistaja, kuna kirjutas "Othello". Kunstniku töö pole siiski nii primitiivne tegevus nagu eemaltvaatajale vahel tundub. Küsimus ei ole selles, kas see töö peab kõigile meeldima, aga kunst kujutab sageli ka elu pahupoolt: eluheidikuid, mõrvareid, vägistajaid, prostituute jne. Patrick Süsskindi "Parfüüm" on ülemaailmselt tunnustatud romaan, mis räägib üsna võikast mõrvarist ning tema väärastunud maailmast. Kui ei meeldi, siis lööme kirjaniku risti? Nabokovi "Lolita" on ka ju üsna taunitava sisuga raamat. Ei ole kohustuslik kirjandus - loevad need, kes omavad veidi ka üldistusvõimet. Mina tegeleks kõigi kirjeldatud nähtuste taunimise ning nende vastu võitlemisega pigem päriselus ja loodan südamest, et Kender ei hakka nüüd
kirjutama õnneliku lõpuga armastusromaane.
n
Nn kirjanduse "asjatundjale"/ 25. juuli 2015 20:31
Zola EI KIRJUTANUD "Isa Goriot" ! Üks väga viljakas notar kirjutas põhitöö kõrvalt - nime jätan "asjatundjate" mõistatada, Ilmselgelt pole maailmakirjanduse tippteost ennast loetutki, muidu oleks autor meeles.
Sopakirjanikud ei ole kunstnikud, KUNST ei ole tõepoolest nii primitiivne tegevus.
Kunst on see, mis tekitab katarsise (Aristoteles), mitte tülgastuse.
a
Anu/ 25. juuli 2015 21:27
Tänan veaparanduse eest - see on õigustatud! Loetudki kirjutatakse nõrga d-ga. 1:1.
PS. Aristoteles pole kindlasti väitnud, et kunst PEAB tekitama katarsise. See tunne on pigem väikese imega võrreldav haruldane hetk, mitte iga filmi, raamatu või kontserdi kohustuslik osa. Ja olen üsnagi veendunud, et vahel on kunsti ülesanne kujutada reaalsust ka nii, et tekibki ebameeldiv tunne. Vastasel juhul võrdsustaksime me ju kunsti meelelahutusega, mis igal juhul peab meie tuju tõstma ja positiivseid elamusi pakkuma?
k
kõrvaltvaataja Anukesele/ 26. juuli 2015 00:56
Kõrvutada oponendi trükiapsu enda totaalse teadmatusega on madal. Hõisata seejuures ärapanejalikult 1:1 aga lausa lapsik. Need vead pole võrreldavas suurusjärgus.
k
kõrvaltvaataja Aristotelesest/ 26. juuli 2015 02:59
"Aristoteles pole kindlasti väitnud, et kunst PEAB tekitama katarsise." Kahjuks on väitnud. Aristotelese arvates pidi luule, tragöödia ja teatrikunst üldiselt tekitama inimestes ängi ning tooma esile katarsise. Sellest on ta kirjutanud oma teoses "Poeesia". Teadupärast tähendab katarsis hingelist puhastumist esteetilise elamuse läbi.
.
Kas saab esteetilisest mõjust rääkida ebaesteetilise (isegi ebaeetilise) teose puhul? Teatud juhul küll, kuid see eeldab lugeja-vaataja kõrget moraalitaset. Ainult siis tekitab valu ja ülekohtu presenteerimine kaastunde ohvri suhtes. Muul juhul kutsub esile parastava naeru. On küllalt näiteid, kus jõhkruse peale lausa vaimustutakse, selle asemel, et seda taunida. Lihtsalt mõistmistasand on teine.
n
nojah/ 25. juuli 2015 18:09
Vajame ahelaid,et neid murda ikka ning uuest``. H.Talvik
Laps ära kurda kasvades välja kallistki kuuest.
Vanaga olgu rahul raukade meel. Loomingu pingest kõik liikmed vahul,noored me sirgume veel!
o
oeh/ 25. juuli 2015 17:50
Juku sai jälle "pildile". Sedakorda küll pingutas üle.
s
sellist ropu sõnavaraga / 25. juuli 2015 17:17
kirjanikku? ma küll ei kaitseks.Olen telekast kuulnud tema sõnavõtte ja kommentaare ning minu silmis on ta väga ebameeldiv inimene .
m
mare/ 9. august 2015 22:59
meie peapoliitikute tegevus on RÕVE
V
****/ 25. juuli 2015 12:54
Võta üks ja viska vastu teist.
p
palun nimesid/ 25. juuli 2015 12:51
nii ja kes on asunud kaitsma, paluks nimesid. siis tean, keda põlata. sest selge on see, et inimene, kellele selline tegevus mõnu ei paku, ei kirjuta midagi nii rõvedat. kirjanik kirjutab maha ikka enda elust või unistustest. häbi, kaitsjad.
t
Toetan juriste/ 25. juuli 2015 12:38
Tema ju näitab ennast nagu oleks kõikidest kõvem. Miks teda siis toetama peab? Tundub, et meid, harilikke inimesi peab toetama, et hinge ja mõistusele jääksime . Muidugi rõõm on lugeda, kuidas sõbrad hindavad ja ambrasuurile viskuvad.

e
ei usu/ 25. juuli 2015 12:31
Ei usu, et seda teeb kirjanike liit!
see on eraalgatus J-K raidi poolt.
n
no/ 25. juuli 2015 12:10
see on ju lausa anekdoot, et üks ERITI JUHMI MORDAGA tüüp "avaldab toetust" teisele samasugusele. Ju vist pärast järjekordset kärkaviskamist laua all kokkulepitud.
p
purk ja s*tt/ 25. juuli 2015 11:51
Või toetus Kenderile. Ja veel kelle - Juku Raidi poolt? No anna kannatust. Paras paar!
m
Margus/ 25. juuli 2015 11:17
Sellise keelekasutusega "kirjanike" on kõik maailma vanglad täis pluss veel terve venemaa täis ropendavaid inimesi...
n
no/ 25. juuli 2015 18:13
aga ilmselt Kender ongi eesti kirjanduse ja kirjanike tase,nagu kunstnik s...tub purki ja teised kunstnikud imestavad seda teost vaadates.eks nii on siis ka kirjanikega vist. Aga Juku hiilgab eriti muidugi kultuurirahva seas.
j
Joss./ 25. juuli 2015 11:04
Väärastanud mõttelaadiga tegelane.Roppusi kirja panna,no peab ikka mõistus olema.Kirjanike ringkaitse!!!Küsimus,kellele ja miks sellist solki kirjutate?.Teie kirjanikud,olge head ja nõudke selliste kirjatükkide kohustuslikus kooli kirjandusse panna.Ma ei kavatsegi nüüd Eesti kirjanike teoseid lugeda.Ja ma ei kaota mitte midagi,pigem võidan.Üks näruse mõistusega isik laskis kogu rahva täis.Kirjuage nüüd omavahel.Ja lugege endale kõvasti ette,kuni ükskord vastik hakkab.
b
bel/ 25. juuli 2015 18:37
Ära üldista. On ka häid ja väga häid kirjanikke tänapäeval, aga kõnts annab tooni.
k
kas/ 25. juuli 2015 10:52
lausa PUHAS ilukirjandus, pigem ikka RÄPANE. Tegemist on tekstiga (mitte ILUkirjandusega), mida hea tahtmise korral võib nimetada ka kirjanduseks. Kirjanikud võiksid olla rohkem sõnatundlikud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee