Seisukoht

Seisukoht | Puhata Eestis? Oleks see vaid nii lihtne! (4)

Piia Õunpuu, reporter, 24. juuli 2015, 16:50
Tänase lehe meelelahutuskülgedel soovitab Kaire Vilgats suvepuhkust veeta Eestis – broneerida armas turismitalu, uudistada toredaid kante kodumaal ja nautida suvise Eesti loodust. Täpselt selline plaan oli ka minul oma augusti lõpus saabuvaid puhkusepäevi veeta, kuid kui üritasin reisi paika panna, siis tundus, et lihtsam oleks broneerida lennupiletid ja sõita välismaale.

Ideaalis oleks minu reis selline: sõita rongiga Tartust Taevaskotta, uudistada kaks päeva jalgratastel Lõuna-Eestit, külastada Piusa koopaid, vaadata Ilumetsa kraatreid ja tervitada Obinitsas setusid, siis rongiga Tartusse tagasi loksuda. Probleem tekkis aga ööbimiskoha otsimisel. Uskusin naiivselt, et kui broneerin majutuse kuu aega ette, tervitavad turismitalude pidajad veel suve lõpus neid külastavaid viimaseid rändureid ja võtavad mind avasüli vastu. Oh ei!

Minu valitud ööbimiskohas on kõik kämpingud juba broneeritud ja ööbimiseks pakuti nädala võrra hilisemat aega. Lähiümbruses minu marsruudiga sobivaid talusid väga ei olegi ning selleks, et kuskil korralikult puhata, peab mõnikümmend kilomeetrit maha väntama. Tuleb välja, et ka Eestis reisides peab suvepuhkuse mitu kuud ette plaanima ja parimad majutuskohad kiirelt endale napsama, kui just ei taha Lõuna-Eesti kaunite kuplite vahel telkida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee