Eesti uudised

"Kas pean tõesti naabrinaise loomade pärast oma viljapõldudele aedu ümber ehitama hakkama?" (102)

Katrin Helend-Aaviku, 24. juuli 2015, 07:00
Kõrge traataia panid Avo ja Ave oma maja ümber spetsiaalselt kaitseks naabrinaise loomade eest, kes lausa õuele trügisid.Foto: Tiina Kõrtsini

KOERU KANDI CORRIDA: tillukesel karjamaal nälga jääv veisekari terroriseerib kogu küla.

"Meil on siin nagu katk keset küla," hüüatab Kuusna küla viljakasvataja. "See on nagu Egiptuse nuhtlus!" täiendab sama küla metsakasvataja. Mõlemad räägivad ühest ja samast kogu külarahvast häirivast probleemist – naabrinaise veisekarjast, kes oma väiksel maalapil söönuks ei saa ning end öösiti võõrastel põldudel nuumamas käib.

Katku vastu avastasid teadlased seerumi ja piiblis kirjeldatud kümme Egiptuse nuhtlust olid mööduvad loodusõnnetused, aga Järvamaal Koeru vallas Kuusna külas alailma lahti pääseva ja ümberkaudsete talunike põlluvilja hävitava veisekarja vastu ei ole siiani aidanud ussi- ega püssirohi. Probleemi on tekitanud külas elav vanaproua Helgi, kelle PRIAs arvel oleval 33 loomal on külaelanike sõnul elamiseks ja söömiseks vaid kaheksa hektarit. Sealt murravad nad välja, kui plats tühjaks söödud ja nälg silme ees. Eri instantsid veeretavad külarahvast aastaid vaevanud muret aga edasi-tagasi nagu kuuma kartulit. Abi ei kuskilt.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee