Eesti uudised

Sooäär kritiseeris pärast kohtumisi Moskvas majutusasutuste käibemaksu tõstmist (5)

Õhtuleht.ee, 23. juuli 2015 16:45
Imre SooäärFoto: Postimees/Scanpix
Riigikogu saadik Imre Sooäär (RE) kohtus Moskvas Venemaa turismiettevõtete esindajatega ning tõdes pärast kohtumist, et Vene turist on muutunud hinnatundlikuks, mistõttu valitsuse tänane plaan tõsta majutusasutuste käibemaksu ei aita kaasa Vene turistide Eestisse tulekule.

Riigikogu saadiku hinnangul tuleks kindlasti Eestis teadvustada seda, et Vene turist on muutunud väga hinnatundlikuks, vahendas ERR-i uudisteportaal.

"Kuna rubla kurss on praegu langenud, siis on selge, et peaaegu kõik Euroopa riigid kui ka traditsioonilised turud, nagu Egiptus ja Türgi on oma hindu dramaatiliselt langetanud, et vene turiste võita," rääkis Sooäär.

Tema hinnangul ei aita Eesti valitsuse praegused plaanid majutusasutuste käibemaksumäära tõsta kuidagi turismisektori arengule kaasa.

"Eesti suur idanaaber jääb Eesti turismifirmade jaoks oluliseks partneriks. Vale oleks mõelda, et pöörame üha agressiivsemaks muutuvale Venemaale lihtsalt selja ja püüame teda sel moel lihtsalt karistada," vahendas ERR-i Moskva korrespondent Neeme Raud riigikogu liikme Imre Sooääre sõnu, kes kohtus Moskvas Venemaa suurimate turismiettevõtetee esindajatega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee