Eesti uudised

Soome firma plaan müüa Eestisse tagasi siinsete maksumärkidega pakendeid võib luhtuda

Sander Silm, 23. juuli 2015 15:45

3 KOMMENTAARI

p
Pole spetsialist/ 24. juuli 2015 07:25
Minu meelest see ongi naeruväärne. Käime mehega Eestis kord aastas ja matkaautoga. Oleme sinna võtnud Eestist ostetud purke samades kastides, nii 5 kasti - pole erilised õllejoojad.
Ma ei kujutaks ette, et enne reisi veel passiks kusagil sadama taarapunktis. Pealegi Katajanoka pole "meie sadam" - kasutame Ekeröt.
Õige oleks, kui Soome võtaks võõra taara vastu - kõik ei viitsi purke automaati toppida, kui raha ei saa ja viskavad prügikasti. Aga mingi Hesa sadamapunkt seda probleemi ei lahenda. Kellele autosse mahub suurem last - miks siis 2 senti odavamalt ära anda?
k
kodueestlane/ 24. juuli 2015 09:02
Loomulikult on õige, et taara asukohariik selle vastu võtab. Aga käitlemine toimugu koha peal, Eestisse seda taarat vaja pole. Pandi tagastusraha on õige saada ka vaid sellisest taarast, mille eest on pandiraha makstud.
Probleem on minu arust selles, et laevadel ja sadamaalas võib jooke müüa ilma taara panditasuta. Minu meelest peaks moodustama Euroopa Liidu ühtse pandiringlussüsteemi, mis tunneb kõikide EL riikide taarat ja annab selle eest raha vastavalt konkreetsele taaraühikule määratud hinnale. Siis saaks Eesti taarat kasvõi Portugalis tagastada ja vastupidi.
e
ettevõtja/ 24. juuli 2015 00:13
klassika, ametnikud oma lolluses ja mahlas.