Eesti uudised

Lisatud Saaremaa Laevakompanii kommentaar

Saaremaa parvlaevad liiguvad, nagu jumal juhatab (25)

Teele Talve, 21. juuli 2015 08:21
NAGU VANASTI: Vahepeal juba ununeda jõudnud praamijärjekorrad on tagasi. Foto: Stanislav Moškov
Nädalavahetusel tekkisid taas mandri ja Muhu vahel liikuvatele praamidele hiigeljärjekorrad. "Kas siis tõesti ei saa kuidagi inimeste arvu kalkuleerida, et palju inimesi laupäeviti sõita võib?" pahandab sageli saarele sõitev Erkki Bahovski

Ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski kirjutas Facebooki leheküljel laupäevasest kogemusest Saaremaa parvlaevadega. "Alustasin täna sõitu Muhusse Kose kaudu kell 11. Rapla Selveris oli pooletunnine peatus, aga siis astus mängu Saaremaa Laevakompanii ja Muhusse jõudsime kell 18.05," pahandas Bahovski. Ta lisas, et parvlaevad käivad Muhu ja mandri vahel, nagu jumal juhatab ning süüdistas selles laevakompaniid ja poliitikuid. 

Samal teemal

Kuigi Bahovskile soovitati kommentaarides, et ta peaks sääraste juhtumite vältimiseks Saaremaa reise targalt kavandama, kuid just nii peatoimetaja tegigi. "Kuna eeldasin, et reedel on palju inimesi, siis valisin teadlikult minemise päevaks laupäeva. Aga tulla laupäeva hommikul Virtsu ja avastada siis, et järjekord on kolm tundi…" oli ta nõutu. "Ma saan aru, kui on tõrkeid jaanipäeva aegu või ei saa kohe reedel Virtsus või pühapäeval Kuivastus peale, aga tänast kogemust ei mäleta päris mitme aasta tagantki. Ja me oleks endiselt seal, kui lõpuks poleks saadetud Saaremaad ehk suurt laeva." 

Bahovskile on arusaamatu, miks pandi laupäevasel päeval käima kaks väikest parvlaeva. "Kas siis tõesti ei saa kuidagi inimeste arvu kalkuleerida, et palju neid laupäeviti sõita võib?" 

Pettumus oli seegi, et lõpuks suurele parvlaevale jõudes ei pakutud seal süüa. "Ei töötanud ükski baar ega bistroo. "Hea üllatus" inimestele, sealhulgas lastele, kes olid tunde sabas olnud." 

Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk ei mõistnud, miks ta peaks nädalavahetusel midagi kommenteerima. Ta lubas küsimustele vastata esmaspäeval, mil saabuski vastus: "Laupäevane olukord Kuivastu-Virtsu liinil oli tõepoolest üle aastate erandlik. Parvlaev Muhumaa pidi lahkuma reede öösel Klaipedasse dokki, kust oli samal ajal remondist tagasi tulemas parvlaev Saaremaa. Saaremaa naasmine viibis Klaipedas sadama kontrolliprotseduuride venimise tõttu, kuid saatsime laeva liinile kohe, kui ta tagasi oli. Nii meie enda kui ka reisijate jaoks on uued suured laevad nagu Saaremaa ja Muhumaa saanud harjumuspäraseks kvaliteediks, kuid tegelikult vastavad laupäeva hommikul ja lõunal liini teenindanud parvlaevad Ionas ja Regula igati riigi nägemusele-tellimusele. Saaremaa, mis saabus remondist, oli lepingu mõistes lisaalus," märgib Rihvk ja vabandab kõigi reisijate ees, kes laupäeval järjekorras seisma pidid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee