Juhtkiri

Juhtkiri | Ära löö mind, räägi minuga (5)

Õhtuleht.ee, 20. juuli 2015 11:10
Foto: MATI HIIS
Vahel näib, et Eesti oleks päris hea riik ruulida, kui see rahvas nii otsata loll ei oleks. Sest kuhu sa ka pead ei pööraks, igalt poolt vahib vastu öökima ajav vaimupimedus ja võõraviha, natsilembus ja pedepõlgus, huvi puudus kõrgete kunstide ja euroopalike väärtuste vastu.

Umbes nii näib mõtlevat tänane riigimees, kui ta vähegi peab sõna võtma teemal, mis rahvahulgad ärevusse on ajanud (olgu jutt siis pagulaskvootidest, Kreeka abistamisest, kooseluseadusest, aktsiisitõusust, toimetulekust või Eesti suurest ideest). Esmalt on ta pikka aega vait kui kult rukkis ning laseb tekkida ideekoletistel ja linnalegendidel (no näiteks lool võõramaistest hordidest, kes esimese asjana kõiki blondiine vägistama tormavad, või kui ei torma, siis kohalikule politseile annavad tappa nagunii (ja ilmselt kiriku panevad ka põlema). Kui enam vait olla ei saa, lajatab ta kõrgelt kõnetoolist: mida teate teie, sitavaresed, pagulaspoliitikast, Kreeka majandusest, riigikaitsest või Eesti välispoliitilistest prioriteetidest! Teie pole Angela Merkeliga sama laua taga istunud, teie pole pidanud Itaalia peaministrile asju selgitama!

Samal teemal

Armas Eesti valitsus. Armas peaminister. Armas president. Kui sa meid vähegi austad, palun ära kohtle meid enam nii. Me ei ole debiilikud, kelle roll on ainult nõusolevalt noogutada ja hambad ristis kõigega nõus olla. Selgita meile aegsasti oma mõtteid ja plaane, selgita meile nii otsuste häid kui ka halbu külgi. Tee vähemalt katsetki meid mõnikord veenda, veenda faktide ja argumentidega, mitte iroonia ja demagoogiaga. Ära kärgi, ära ülbitse, ära salatse. Anna meile aega mõistmiseks ja omaksvõtuks. Ära püüa meie ajusid pesta reklaamibüroode ja kaitsepsühholoogidega:  ehkki me oleme lihtsad eestlased, oskame meiegi oma talupojamõistusega teha vahet heal ja kurjal, kasul ja kahjul, üllal ja alatul.

Räägi meiega, tee vähemalt nägugi, et meie arvamus sind huvitab.

Anna meile põhjust sind kuulata, kuulda võtta ja usaldada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee