Eesti uudised

Paet: Kohveri vangistus on räige poliitiline inimõiguste rikkumine (27)

Õhtuleht.ee, 18. juuli 2015 13:19
Urmas PaetFoto: AFP / Scanpix
Euroopa Parlamendi saadiku Urmas Paeti hinnangul ei tohiks Eston Kohveri vintsutamist Vene vanglates Moskvas ja Pihkvas nimetada kohtuprotsessiks, sest tegemist on poliitilise ja õigusliku farsiga ning räige inimõiguste rikkumisega.

"Ükskõik, mida Eston Kohveri suhtes Moskvas ja Pihkvas fabritseeritakse, ei oma see mingit sisulist tähtsust," ütles Paet.

Tema sõnul on tegemist Vene eriteenistuse FSB tegevusega oma autoriteedi suurendamiseks FSB töötajaskonna ja kogu Venemaa silmis. "Selle propagandategevuse hind on olnud juba üle kümne kuu Eston Kohveri elust."

Paeti arvates ei peaks pöörama mingit tähelepanu Kohveri nn kohtuasjale ja nn süüdistustele ega nende sisule. "Me ei pea minema FSB avantüüriga kaasa, vaid nõudma tema kohest vabastamist," ütles Paet.

Paeti hinnangul on Kohveri röövimise ja vanglates hoidmise näol tegu rahvusvahelise õiguse jämeda rikkumisega ning kõik sammud, mida Venemaa on tema suhtes ette võtnud, on poliitiline farss, milles suurimad kannatajad on Eston Kohver ja tema lähedased.

"Seda saab Venemaa lõpetada vaid Kohveri vabastamisega. Samal seisukohal on lisaks Eestile ka Euroopa Komisjon, Euroopa Parlament, Euroopa Nõukogu ning paljud demokraatlikud riigid," kinnitas Euroopa Parlamendi saadik.

"Mida kauem Kohveri kinnipidamine kestab, seda rohkem kahjustab see Venemaa rahvusvahelist kuvandit veelgi," märkis Paet.

Eile teatas Pihkva oblasti kohus, et Eston Kohveri vahi all viibimist pikendatakse kuni käesoleva aasta 7. septembrini. Ühtlasi otsustas kohus, et Kohveri kriminaalasja kinnine kohtuistung toimub 27. juulil kell 11.

Varem oli kohus Kohveri vahi all viibimist pikendanud kuni 8. augustini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee