TAL ON SÕBER! Väikese väina vesipüksile lisandus varsti teinegi. Miks nad korraga tekivad, huvitab ka teadlasi. Foto: MARIA LEMBER
Mattias Tammet 18. juuli 2015 07:00
Neljapäeval nägid Saaremaa ja Muhumaa vahel väinatammil sõitjad, et eemal merel tuhisesid vurridena lausa kaks vesipüksi. Nende hooaeg on alanud.

Neljapäeval nägid Saaremaa ja Muhumaa vahel väinatammil sõitjad, et eemal merel tuhisesid vurridena lausa kaks vesipüksi. Nende hooaeg on alanud.

"Ilmselgelt olid emotsioonid laes, see oli lihtsalt ülivinge," räägib vesipüksi koos tütrega näinud ja pildistanud-filminud Maria, kes sõitis praamilt koju Kuressaarde. "Tagantjärele ise videot vaadates tundub see kuidagi mage. Kohapeal oma silmaga nähes oli ikka hoopis teine asi. Mingil määral kostis ka häält, selline mõnus kohin oli. Mulle isiklikult oleks meeldinud, kui vesipüks oleks veidi lähemale tulnud, siis oleks adrenaliin rohkem tõusnud."

Noore ema Maria sõnul on see esimene kord sellist vaatepilti näha. Ent tegelikult on vesipüks lausa sündmus, mille nägemist võibki ootama jääda. "Nad on põnevad asjad. Tahaks isegi näha," ütleb meteoroloog Ain Kallis, kes ometi ilmavaatlusis karastunud…

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Mäks 22. juuli 2015 00:48
Vahel tulevad nad maale ja võivad ka maismaal tekkida- siis nad pigem mini-tornaadolaadsed.
Kirjeldatud juhus, kus keeris viis lendu lehma ja pani karjamaa teises otsas vaikselt maha ka.
Loom jäi täiega terveks. Teinekord keerutas tromb hoolega kokkupandud heinasaadu
jälle laiali, nagu naljaks...
/ 18. juuli 2015 16:03
Maria. Vesipüksid on üsna ohtlikud, kuigi jah, meil pole nad vist pahandust teinud. Olen neid näinud Mustal merel, Valgel merel ja Volga jões. Oli aeg, kus sai nooruses rännatud. Vesipäks on , olenevalt suurusele ja jõule ohtlik ka laevadele. Volgal laeva sõites üks jutustas, et vesipüks olla haaranud kaldalt kunagi poisi ja viinud ligi 100km. kaugusele, önneks laps pääses ainult ehmatusega.
jah? 20. juuli 2015 14:25
Kohe 100 km kaugusele? Ja jäi terveks?!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS