Eesti uudised

Lubadeta joodikjuht: pidin purjuspäi sõitma, sest sõbra isa oli veel rohkem täis! (12)

Teele Talve, 18. juuli 2015, 07:00
RAHATRAHV VÕI VANGIKONG: Aasta alguses vastu võetud seaduse järgi võib korduvalt lubadeta sõitmise eest vahele jäämisel rikkujat oodata rahatrahv või kuni aastane vangistus.  Foto: PantherMedia / Scanpix

"Sõitsin ma seepärast, et sõbral oli vaja traumapunktis käia. Tal oli puusaga mingi häda, aga sõbra isa oli veel rohkem purjus kui mina, seepärast sõitsin mina, kuigi olin ka alkoholi tarvitanud ja mul pole kunagi juhilube olnudki," kirjutab 23aastane noormees oma seletuses politseile. Aasta algusest on roolist kõrvaldada tulnud ligi 3400 juhiloata inimest. Osa purjus, osa mitte.

"Tänavu on Eestis alustatud ka peaaegu 400 kriminaalmenetlust nende roolikeerajate suhtes, kes juhtimisõigust omamata vähem kui aasta vältel ning vähemalt kolmel korral selliselt rikkumiselt tabati," räägib Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel. "Karistus korduvrikkumise eest võib olla rahatrahv, aga ka aastane vangistus. Pealekauba kaalutakse süsteemsete rikkujate puhul ka sõiduki konfiskeerimist." Peitel sõnab, et eelmise aasta samal perioodil oli rikkumisi paarisaja võrra vähem."

Peamiselt sõidavad lubadeta pressiesindaja sõnul paarikümneaastased mehed.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee