Videod

VIDEO: kuidas euroriigid Kreekale kambakat teevad

Õhtuleht.ee, 17. juuli 2015 08:33

5 KOMMENTAARI

t
timo/ 18. juuli 2015 21:21
Unustatud "pisiasi": EL "ostis" soodsate laenudega Kreekasse euromeelse valitsuse senise diktatuuri asemele. Paraku on Kreeka Euroopale nagu Kuuba Nõukogude liidule: kallis, kauge aga hädavajalik. Poliitikud pole oma sõna peremehed, sest kogu tõde ei saa letile laduda ja poolik paneks isegi nemad punastama. Tulemuseks on lärmakas luulude levitamine sama-aegselt "armulikkuse ja solidaarsuse" ülesnäitamisega. Muidugi pole Kreeka poliitikud eile sündinud vasikad ega libestiga kaetud pugejad -nemad seisavad oma riigi ning ise-enda eest päris hästi. Rahanduslikult ligane poodium nende jalge all toetub geo-poliitilistele ja sõjanduslikele sammastele, mille kõigutamine tooks kaasa Kreeka võlgade allaneelamisega võrreldavas suurusjärgus kaitsekulutuste tõstmise möödapääsmatu vajaduse. Merkel on nagu vares katusel: kui Kreeka raha Saksa pankadesse ei laeku, jääb nokk pigisse; kui laekub ülejäänud liitlaste pigistamise hinnaga, on saba pigis! Kreekast pole saada midagi, sest sealset toodangut veetakse EL-i riikidesse liidu eelarvest doteeritava meretranspordiga ja turismi on € koos lisanduvate "päästemaksudega" edukalt hukanud -Kreeka on kallis riik.....
m
MATS/ 17. juuli 2015 12:08
Kreeka riik elas tüüpilist vastutustundetu laenaja elu. (selliselt mõtlevaid eraisikuid on meilgi hulgaliselt), Riik tahtis üle jõu elada ning võttis muudkui laene. Ning pärast aina uusi ning uusi laene, et võlgu ning protsente maksta. Ning edasi hästi elada. Kuid igavesti selline pillerkaar ju kesta ei saa. Meil lõpetab taolise eraisikust end lõhki laenanu lõpuks korterist või majast ilmajäämisega ja kuuse alla tõstmisega. Riik siiski mitte.
Muidugi, ega lihtne kreeklane nendest enam kui 300 miljardist kuigi palju ei näinudki. Suu osa läks võlaprotsentideks ja vanade võlgade tagasimaksetks, teine osa valitsejate ning poliitikute taskutesse, ülepaisutaud bürokraatia suurteks palkadeks j.n.e. Aga ise nad olid nii lollid, et selliseid muudkui tagasi ning tagasi vallisid. Loll valija rahuldus sentidega, mida talle pilluti, sel ajal kui bossid rahapakke jagasid. Söögu nüüd ise oma suppi!
t
Tehke ometi silmad lahti/ 18. juuli 2015 11:54
Selles on Sul sajaprotsendiliselt õigus, et Kreeka rahvas ei saa nendest abipakettidest sentigi ja kõik see läheb vaid sealse korruptiivse maffia ning samas ka laenuandja enda turgutamiseks, mis Kreeka rahvamajandust tegelikkuses veelgi nõrgestab ja mida sellega just taotletaksegi.
Aga samas "valija" süüdistamine on siinjuures siiski äärmiselt küüniline, kui mitte öelda, et tahtlikult valelik.
Peaksid ju Sinagi teadma, et TEGELIK VALIMINE ehk valimisnimekirjade koostamine toimub nii Kreekas, kui ka Eestis vastavalt kehtestatud partokraatlikule ühiskonnakorraldusele (parteidiktatuurile), kus sõna DEMOKRAATIA tegelik tähendus täiesti tundmatu, juba pikalt enne HÄÄLETUSPÄEVA parteimaffia algorganisatsioonide ehk "parteide" nn. "olematutes" tagatubades ja täies vastavuses "ämmade kilekottide" suurusega, mida seaduseostjad parteikontoritesse ehk ühtse korruptsioonipesana tuntud parteimaffia räkitipunktidesse tassivad.
Valimisnimekirjadesse kantakse ainult parteimaffiale üdini lojaalsed "zombid" – eelprogrammeeritud nupuvajutajad.
Ükski parteimaffia liinile vastanduda võiv isik iial sellesse agendinimekirja ei pääse.
Ja keda HÄÄLETAJAD ehk "valijad" HÄÄLETUSPÄEVAL ehk "valimispäeval" sellest VÄLJAVALITUTE nimekirjast hääletuskabiinis ära märgivad, sellel pole enam kõige vähematki tähtsust, sest kõik nad, kõik eranditult, esindavad ühtse parteimaffia kuritegelikku eliiti, olenemata sellest, millist "muda- ja roojamaadlust" või "ahviartilleeriat" valimiskampaania nime all korraldatava tsirkuseetenduse käigus ka lihtsameelsele rahvale ei esitataks.
Rahval pole oma mõttetu hääletamisega mingit võimalust midagi mõjutada.
Nende hääletuste korraldamise ainukeseks eesmärgiks on tegelikult VÄLJAVALITUTE plaanipärase kuritegevuse tagajärgede eest vastutuse veeretamine ajupestud HÄÄLETAJATA kaela, kusjuures nende endi nõusolekul.
Siis on pärast hea näpuga näidata ja parastada, et „Ise ju valisite“.
Aga ei valinud ju. Hääletasime vaid neid, keda VALIJAD ehk maffia eliit oli juba meie eest ÄRA VALINUD.
Ja see ongi põhjuseks, miks partokraatliku diktatuuri tingimustes on hääletustel osalemine absoluutselt mõttetu ja sügavalt enesehävituslik toiming. Võetakse ju sellega endale vastutus nende isikute tulevaste kuritegude eest, keda kuritegelik maffia on VÄLJA VALINUD ja siis hääletajale „valimis“-nimekirjade näol ette söötnud.
a
Alar1/ 17. juuli 2015 10:56
Kreeka oleks juba ammu kaardilt kustutatud, kui poleks "pisiasja": Kreeka pangad on umbselt täis Venemaa ja Vene oligarhide rahasid. Kreekaga tüli norides astutakse sõtta Venemaaga ja tagajärgi ei julge ennustada. Ukrainaga sõdib ainult Putin. Kreeka puhul liituks Putiniga ka teised mõjuvõimsad venelased. Sellepärast Kreekat kardetaksegi.
p
Pigem "halb võmm" ja "hea võmm"./ 17. juuli 2015 09:53
„Karate kid“ on sellises vormis naljakas küll ja „Merkel“ superhea, aga päästmisega polnud Hollande tegutsemisel küll midagi tegemist.
Pigem vastupidi - päästmine oleks olnud see, kui oleks Kreeka pügamine ehk tema „päästmine“ lõpetatud.
Aga see pügamine ehk kägistamine käib ju edasi endisest intensiivsemalt ja seda just tänu "hea võmmi" ehk Hollande initsiatiivile. Ning see „päästmine“ välistab Kreeka jaoks igasuguse võimaluse oma majandust edendama hakata.
Ega sealt nüüd tänu kõrge intressiga laenude ikka topeltkoguses oliiviõli eksportima ei saa hakata.
Ja ei näe ka mingit põhjust, miks peaks seal turism äkitselt mitmekordistuma.
Kreekal oleks praegu ainukeseks ellu jäämise võimaluseks Euroliidule sõda kuulutada ja siis vaadata, mis edasi juhtuma hakkab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee