Eesti uudised

VAAT KUS LOPS: Riigi silmis oli 13. sajandil rajatud Pöide kirik ebaseaduslik ehitis (14)

Õhtuleht.ee, 17. juuli 2015, 07:42
Pöide kirikFoto: Wikipedia/A.Palu
Jüriöö ülestõusu ajal hävitatud Pöide ordulinnuse varemetele ehitatud Pöide kirik, mille üksikud müüriosad pärinevad aastast 1230, osutus paar aastat tagasi ebaseaduslikuks ehitiseks.

"Kiriku ebaseaduslikkusest saime teadlikuks kaks või kolm aastat tagasi. Siis pöördusime vallavanem Andres Hanso poole ja tema lahendas asja ära. Nüüd, kui Maaleht kirjutas ehitusregistri muudatustest, vaatasime oma kinnistu andmeid ja avastasime, et ka pastoraat ja niinimetatud "tõllakuur" pole registrisse kantud," selgitas Pöide koguduse diakon Andi Angel Saarte Häälele.

Õpetaja ei osanud öelda, millal nimetatud hooned rajati, sest ehitajate "omavoli" varjab sajandite pikkuse ajaloo hämar uduloor.

Ürikutest õnnestus kogudusel tõestada pastoraadi "ebaseaduslik" ümberehitamine 1830ndatel aastatel.

"Kuid tänu Pöide vallavalitsuse tublidele ja abivalmitele töötajatele on see viga nüüdseks parandatud," kinnitas õpetaja, kelle sõnul on kõik kirikla majad nüüdseks seaduslikud ja ehitusregistrisse kantud.

Samal teemal

8. juuni 2015, 07:00
MAJAOMANIK: kas tõesti peab iga puukuuri ehitisregistrisse kandma?

14 KOMMENTAARI

s
siil 17. juuli 2015, 11:19
miks kustutati minu mõistlik kommentaar, kus ütlesin, et igast teemast sisulist lugu ei saa ja lugejatel ei tasu iga teate peale põlema minna
s
siil 17. juuli 2015, 11:13
igast teemast sisulist artiklit ei saa ja lugejatel poleks tarvis põlema minna
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee