Urmo Aava videointervjuu päev enne Rally Estonia algust.Video: Aldo Luud
Viljar Voog, Otepää | Video: Aldo Luud 16. juuli 2015 15:36
Endine tipp-piloot, nüüdne Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava jagab päev enne Eesti esiralli avapauku oma aega Otepää ja Tartu vahel. Esimeses on püsti pandud võistlusautode teenindusala, teises toimub ralli avatseremoonia ja publikukatse.

"Esimene ja üks tähtsamaid asju on ralli pidulik avamine ja sealt läheb ta oma loogilist rada – olen seal, kus parajasti miskit on teoksil," avaldab mees oma nädalavahetuse graafiku.

Siiski pole Aava nõnda orav rattas kui mullu, mil Rally Estonia oli esimest korda ERC-sarja etapp. "Õnneks on meil nii palju tarkust olnud, et teeme 90 protsendi ulatuses sama formaati, mis eelmisel aastal, ja see annab oluliselt aega juurde," rääkis Aava.

Kui mullu jõudis ta ralli peakontorist kiiruskatsele sisuliselt ainult peaministri saatjana, siis tänavu on graafik vabam. Siiski ei suuda Aava bensiiniaurude ja rallitolmu keskel ainult spordi nautimisele keksenduda. "Kuidas võidusõitjad hüppavad või kurve võtavad – see pole oluline. Mulle loeb, kas seal, kus nad hüppavad, on turvalisus tagatud, pealtvaatajad õige koha peal, kas prügi jõuab prügikasti ja muud aspektid," räägib peakorraldaja.