Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava: ma ei vaata katsetel pikki hüppeid, vaid kas kõik on turvaline ja prügi koristatud (2)

Viljar Voog, Otepää | Video: Aldo Luud, 16. juuli 2015 15:36
Urmo Aava videointervjuu päev enne Rally Estonia algust.Foto: Aldo Luud
Endine tipp-piloot, nüüdne Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava jagab päev enne Eesti esiralli avapauku oma aega Otepää ja Tartu vahel. Esimeses on püsti pandud võistlusautode teenindusala, teises toimub ralli avatseremoonia ja publikukatse.

"Esimene ja üks tähtsamaid asju on ralli pidulik avamine ja sealt läheb ta oma loogilist rada – olen seal, kus parajasti miskit on teoksil," avaldab mees oma nädalavahetuse graafiku.

Samal teemal

Siiski pole Aava nõnda orav rattas kui mullu, mil Rally Estonia oli esimest korda ERC-sarja etapp. "Õnneks on meil nii palju tarkust olnud, et teeme 90 protsendi ulatuses sama formaati, mis eelmisel aastal, ja see annab oluliselt aega juurde," rääkis Aava.

Kui mullu jõudis ta ralli peakontorist kiiruskatsele sisuliselt ainult peaministri saatjana, siis tänavu on graafik vabam. Siiski ei suuda Aava bensiiniaurude ja rallitolmu keskel ainult spordi nautimisele keksenduda. "Kuidas võidusõitjad hüppavad või kurve võtavad – see pole oluline. Mulle loeb, kas seal, kus nad hüppavad, on turvalisus tagatud, pealtvaatajad õige koha peal, kas prügi jõuab prügikasti ja muud aspektid," räägib peakorraldaja.

Samal teemal

17.06.2015
Rally Estonia stardikoha valik on ilmataadi loterii
16.06.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Raul Jeets: võrreldes eelmise aastaga on tänavune Rally Estonia keerulisem
16.06.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Martin Kangur: hea on tagasi rajal olla!
16.06.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Sander Pärn: loodan väga, et auhinnakapp täieneb võitjakiivriga!