Maailm

PIINARIKAS LÕPP: alkohoolikust naisel on elada loetud kuud (71)

Toimetas Helen Pentsa, 16. juuli 2015, 10:30
Foto: PantherMedia / Scanpix
Alkoholist lohutust otsinud naisel on elada jäänud veel loetud päevad. Viimase heateona soovib ta teisi hoiatada - ärge langege alkoholi küüsi!

48-aastane kolme lapse ema Hazel Birnie alustas alkoholist lohutuse otsimist 10 aastat tagasi, ajal, mil tema mees suri, jättes ta kolme lapsega üksinda. Just tohutu lein ja südamevalu oli põhjuseks, miks alkohol naise ellu sattus, vahendab Dailymail.

Kui lapsed olid täiskasvanuks saanud, avastas Birnie, et tarbis üksinduse peletamiseks kolm liitrit veini õhtu jooksul. Praegu joob naine kolm klaasikest päevas, selleks, et vältida kehas toimuvaid alkoholist võõrandumise sümptomeid.

Joomine on toonud Hazelile kaasa maksahaiguse, mille heaks arstid enam midagi teha ei saa.

"Arstide sõnul minu maks enam ei funktsioneeri ja on minu keha on põhimõtteliselt väljalülitunud. Mulle on jäänud veel elada mõned kuud või nädalad, ent mitte rohkem," lausus Birnie.

Tema kõht on paisunud, rusudes ta südant ja teisi organeid, mistõttu on tal raskusi hingamisega. Ka iseseisvalt kõndimine on keeruline.

"See on jube, aeglane ja piinarikas teekond ja ma vihkaksin seda, kui keegi teine peaks sama üle elama," sõnas Birnie.

"Ma põhjustasin selle iseendale. See on minu enda süü!" lausus naine.

Nüüd mõistab ta tõeliselt oma pahe tagajärgi. Tema tütar sünnitab detsembris, ent on kindel, et Birnie oma lapselast kunagi ei näe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee