Maailm

PIINARIKAS LÕPP: alkohoolikust naisel on elada loetud kuud

Toimetas Helen Pentsa, 16. juuli 2015, 10:30

71 KOMMENTAARI

m
MGM/ 19. juuli 2015, 10:34
Üldiselt veini soovitaks anda ainult poliitilistele vastastele. Veini joomine tekitab mul kõrvetised, piinava pohmaka. Võtke viina, konjakit ja elu on lill.
b
barm/ 17. juuli 2015, 17:17
Mul ka läheb 2-3 õlut aastas,kas olen juba alkohoolik.Kardan,vist peaks vähem jooma.
k
Kas/ 17. juuli 2015, 11:14
See on eestis või välismaal??
k
Kas -le/ 17. juuli 2015, 23:24
Hazel Birnie ---no ei ole ju meil.
t
To "Kas"/ 18. juuli 2015, 15:11
Kas sa oled alaarenenud? Eesti kirjutatakse suure algustähega!
d
Dr/ 17. juuli 2015, 10:21
Kahju, muidugi, aga see eon erand. Me siin meestega keevitame juba ca 25 aastat ja korralikult, iga pæev ja eeskættt ölle ja viina segi. Kôik oleme elus, hea tervise juures ja optimistlikud. Jama, et autoga linna minekuks on vaja bussi... Kuigi mönel meist on auto, aga kaineks saamiseni ei taha keegi joomata olla. Milleks? Tähtsai. On mulle psüühiline tasakaal ja korras tervis.
d
Dr/ 17. juuli 2015, 10:21
Kahju, muidugi, aga see eon erand. Me siin meestega keevitame juba ca 25 aastat ja korralikult, iga pæev ja eeskættt ölle ja viina segi. Kôik oleme elus, hea tervise juures ja optimistlikud. Jama, et autoga linna minekuks on vaja bussi... Kuigi mönel meist on auto, aga kaineks saamiseni ei taha keegi joomata olla. Milleks? Tähtsai. On mulle psüühiline tasakaal ja korras tervis.
k
katkend Saint-Exupery Väikesest printsist/ 17. juuli 2015, 10:12
Väikese printsi j joodiku dialoog:
Miks saa jood?
Selleks et unustada!
Mida unustada?
Oma häbi!
Millist häbi?
Seda, et ma joon!
a
avameelne alkohoolik/ 17. juuli 2015, 09:51
Nii oli ja on: tuli 8 aastat hooldada oma haigeid vanuritest vanemaid (üks pime, teine--- ah, oli mis oli, lamaitisd, hais jne), viimaks ei suutnud nende juurde minna ilma rahustava klõmmita, et mitte seal nende juures nutma või märatsema hakata, Nüüd on nad rahu leidnud surnuaial, aga mul sõltuvus küljes. Hommikul tekib ärevyus ja psühhomotoorne rahutus, kui teatud alhokolidoosi ei saa. üritasin end ravida, ei ostrnud õhtul alksi tagavaraks, käisin mööda valvepsphhiaatseid ja psühholooge. Ainhlt statsionaaresel ravil haiglas sain olla ilma alksita, kuid selleks etvravile pääseda, tuleb eelnevalt suitsiidikatse sooritada või rõüdult alla hüpata. Joobetunnustega abiotsijalt soovitatase kainerisse või koju minna, haiglasse sisse ei võeta. Lähedki siis koju oma probleemi sisse tagasi ja ahastuse peletuseks haarad jälle pudeli halastava unustuse järele. Kusagil olevat mingid võõrutuskliinikud, kus viibitakse poole aastat, aga selle eest tuleb ise maksta. Arvake ära, kui rikas ma olen, kui ei saanud vanemate hooldamise tõttu tööl käia ning nüüd on seljavalud ja närvid läbi? Jah, muil on ehk nõrk iseloom ja kaastundlik süda. Need on väga halvad omadused siin küünilises maailmas. Värisemise a surmamõtete vastu aitab mind ainult alkohol. Pole ma sopajoodik, toon riigile ilusti aktsiisi sisse,
m
mhm/ 22. juuli 2015, 01:04
Tuttav teema, peaaegu üks-ühele.Halb on tõesti, et sisse ei võeta sind.Kannatad ära sinnani ja lähed kainelt aga promill on ikka väike sees pikaajalisest tarbimisest.Haiglasse ei võeta, ärevus kasvab, lootusetus ja surmahirm...üritad sisendada endale, et kõik on ok, kannatad ära.Südame alla tekib tromb ja lähedki ja ostad alkoholi et mitte ahastusse surra....jõuad koju, ärevust on vähem, lähed räägid oma voodihaigega juttu, teed talle teed või kama, vahetad mähkmed jne, ise libistad alkot, juuuubeeee
s
See../ 17. juuli 2015, 09:10
..on meie riigi suur vabadus,et iga tänavanurga poes alkohol vabalt saadaval.Isegi alaealistele müüakse väike poodides alkoholi ja tubakat.Üle vabariigi teha selline seadus,kui Tallinnas ja lõpetada alkoholi müük paljudes poodides.Näit.alkoholi müüa ainult Tartus 3-poes,Pärnus 2-poes,vürus 1-poes jne.Muu maailm suudab ohjeldada alkoholi müüki,aga meie ei suuda.
Seadused ongi meil tehtud nii,et kannatanu kannatabki edasi ja see kes peksab,tapab jne.on süüdimatu.Naist ei kaitse keegi,vaid kohtukullid kaitsevad peksjat.Kurb,et meil on nii ja RAHA mängib kõige suuremat rolli.Rahaga saab kõike.....
Millal ükskord saab meil olema ÕIGUSRIIK?
t
to See/ 17. juuli 2015, 10:00
Laulusalmist: Kel määratud on hukka minna.
hukka see läheb nagunii...
P.S. Ega sa käskimise ja keelamisega ikka ei suuda inimesi muuta, kui neil endal midagi seal kahe kõrva vahel ei ole.
t
to See, rumal jutt sul/ 17. juuli 2015, 11:10
Alaealistele müük. See võib olla juhus kui väikepoes müüakse. Jäävad vahele, kaotavad müügiloa-kaupluse tegevus finito. Ka konkurent võib ses osas "aidata". Vähestes poodides müüa? Sinna tekivad siis järjekorrad ja inimesed soetavad suuri varusid koju, nõrgematele inimestele pole see soovitatav. Sõidetakse alkojoobes või jääknähtudega poodi või tüüdatakse normis tuttavaid selle sooviga.
Muu maailm? Turismilinnades, turismipiirkondades (mõtlen lääne kultuuriruumi+Türgi) on üks alkomüügikoht teise otsas ja avatud igal nädalapäeval, aga ikkagi purjus kohalikke, 99% turistidest ka, ei kohta. Küsimus on ikka alkokultuuris, jmt.-s.
P.S. süüdimatuks tunnistab kohus erialaspetsialistide hoolsa ekspertiisi põhjal, mitte keegi kolmas-neljas.
Naist ei kaitse keegi sinu arvates, mine siis mehele, mis vingud siin!
Rahaga ei saa endale mõistust, soojust, südamlikkust, iseloomu osta, paljud autoriteetsed uuringud on suures osas tõestanud vastupidist-mida rohkem raha, seda vähem ....., mul endal hunnik taolisi näiteid tuua. Erandeid on muidugi on alati.
i
Ints/ 17. juuli 2015, 19:47
Alati on mingi mees poe juures, kes ostab alaealisele suitsu vôi alkoholi. Usu, nii se küla kohas on ja kindlasti on ka punkt, kuskohast saab alati samakat. Oleme punktipidajale kisa teinud ja helistanud, kuhu vaja, aga politsei pole kohale tulnud ja müük kestab ikka

n
njaa/ 17. juuli 2015, 07:15
Kahju naisest, kas siis tõesti psühhiaatrid-psühholoogid õigel ajal aidata ei saanud? Või ta ei pöördunudki nende poole? Lähedasi ka pole, kes oleks kasvõi kättpidi arstide juurde toimetanud? Eestis on mitmeid inimesi, kellele on raviarstid teatanud, et elada jääb vaid 1-2 kuud, aga ometi on maks piisavalt edasielamiseks taastunud. Huvitav fakt, et arenenud riikides sureb maksahaigustesse, kopsuvähki rohkem neid inimesi, kellel pole probleeme alkoholi ja suitsetamisega, arvestades muidugi vastavaid suhtarve.
j
Jopa Kolla/ 17. juuli 2015, 08:16
Psühhiaatritest, Eestis, ei ole mitte mingisugust tolku. Neil on kama: nad teavad, et suure tõenäosusega Sa jätkad joomist. Või on mõni muu põhjus, et nendelt abi ja tuge ei saa. Korduvalt proovitud ja veendutud.
j
jopale/ 17. juuli 2015, 08:50
Psühhiaatrid selgitavad välja, kas joomise põhjuseks on mingi kurb sündmus, jne. Kõigepealt ravitakse põhjusi, alkoholism on paljudel juhtudel tagajärg. Psühholoogia, jmt. mitmes valdkonnas huvitab mind väga, olen seetõttu üsna palju lugenud. Isegi sööginälg ja 1 muu nälg, üksindus, jmt. mõjutavat inimese käitumist.
t
to haksdh/ 17. juuli 2015, 06:19
Huvitav, kas on öeldud ka, et mis soost need neitsid on? Nt kui oled mees, sured ära ja lähed 72 mees-neitsi juurde? Kuigi tahaks naisi? Ja vastupidi , naised surevad ja satuvad nais neitside juurde. Garantiisid pole...tõestust pole...
i
Inimene/ 17. juuli 2015, 04:50
No kuulge, nüüd pole vaja jaurata alko austajaid väiksel või suurel määral. Need kes on karsklased ei tohiks üldse oma suud lahti teha, kuna teie maailma vaade on tegelikult ju piiratud ja targutamine antud artikli juures on väga kohatu, kuna teie ei tea ju teemast mitte midagi. Kuidas üldse karsklane saaks kaasa kommenteerida?
i
isegi siis kui veel maksad-neerud täiesti terved ../ 17. juuli 2015, 00:22
on alkoholism kohutav haigus, kus just aju funtsioneerib inimese tahtevastaselt. Ravimatu haigus.
t
to 00:22, mis sa lobised?/ 17. juuli 2015, 07:19
Alkoholism on kergemini ravitav haigus kui köha või nohu. Ei võta enam ja kõik, kui oled tugevam inimene siis võtad pidude ajal ainult mõõduka koguse ja kogu lugu.
j
Jopa Kolla/ 17. juuli 2015, 08:21
Oh püha lihtsameelsust !
t
to to 00...../ 17. juuli 2015, 08:58
Alkoholism selles seisnebki, et inimene ei saa enam ilma olla. Alkohoolik vajab ikka ja jälle uut annust. Ta võib küll kõigest väest püüda, aga alkoholismist vabaneda õnnestub vähestel.
Ega ilmaasjata öelda, et jõi ennast surnuks. Loogiliselt võttes ei taha ju keegi surra, aga alkohoolikutega paraku nii sageli juhtub.
t
to jopa kolla/ 17. juuli 2015, 10:04
Pigem ütleksin, et püha selgrootus ning ajuvabadus! Viin on tarkade jook, kes võtavad kuid oskavad ka aru ning piiri pidada. Loll kaanib, kuni käsi maas või tasku tühi.
N
!/ 17. juuli 2015, 10:06
Nõrk iseloom, kui end juba sõltuvuseni joob. Ja nõrgaiseloomuline nii kergelt juba sõltuvusest ei vabane, sest see nõuab eriti tugevat iseloomu.
t
to Jopa Kolla/ 17. juuli 2015, 20:16
Lihtsameelne või mitte. Aga kui oled kõrvalt näinud, kuidas käituvad liiga palju alkot tarbinud kodanikud, millist juttu räägivad, siis ise ei taha selliseks muutuda. Õnneks minu lähimas tutvusringkonnas pole ühtegi liigtarvitajat. Kas tahad või ei taha, aga 1-2 õlut on söögiisu ja pärast uinak. Veini võib aeglaselt libistada pikemat aega, see oli ka ammu, kui jõllitasin soojal maal rõdult loojuvat päikest ja merd koos kamba reisikaaslastega. Ähh, see pole minu teema.
l
loetud kuud/ 17. juuli 2015, 00:19
kes see neid kuid loeb? mitu kuud me nüüd kokku saime?
k
Kahju inimesest :(/ 16. juuli 2015, 23:59
Väga lähedane inimene, naisterahvas, suri vanuses 46. Just samamoodi. Südamevalu ja ohtra veiniga tappis end. Ei mingeid surrogaate, kvaliteetset jooki jõi!
a
AAAAA/ 16. juuli 2015, 23:05
Jäi märkimata, et vanaisa oli isa poolt ja minu isa oli ema poolt, selleks ka vanuste vahe!
n
No kuulge./ 16. juuli 2015, 23:03
See on ju ammu kindlaks tehtud ja nii palju lehtedes, tv-s räägitud, et alko tekitab maksakahjutust inimsele, kellel on selleks soodumus. Igal meist on ju vähmalt 1 tsüklimees/naine kuskil lähedal või kellegi tuttava tuttav jne. Minu vanaisa oli terve elu viinanina, kes küla lõõtsamängijana igas pulmas, sünnipäeval, simmanitel, üritustel jne oli, aga lõpuks suri 92 aastaselt vanadusse . Samuti mu isa, kes praegu 78 ja nii palju kui mina oma elust mäletan, siis apsull iga õhtu peale tööd kulistas 6 pudelit vene ajal Ziguli õlle ja nüüd igal õhtul 2L BEAR BEER, istub lahendab poole ööni ristsõnu ja pole hullu midagi. Ja vastupidiselt artiklile, olen kaotanud palju sugulasi, sõpru kes laksid 30-50 aastasena karsklasena.

k
kuule silvia/ 16. juuli 2015, 22:43
Naine kes joob igapäev 3 L veini on kindlasti alkohoolik seda 10 aastat jutti.Muumaalased nii rumalaid komentaare ju teie kindlasti ei kirjuta!
k
kiki/ 16. juuli 2015, 22:27
ma ei mõista, kuidas on võimalik iga päev alkoholi tarbida? olla pidevalt uimane? peaks nagu paha hakkama? imelik..
a
Andres/ 16. juuli 2015, 22:47
See on ju haigus. On jah paha, aga kui peale võtad, siis enam natuke aega ei ol ja nii ta läheb. See on ajus kinni, nagu narkomaania ja suitsetamine. Alguses tipsutad huvi, seltskonna jne pärast. Ja see süveneb aeglaselt aga kindlalt. Mingil määral on see ka geenides. Mina ja isa oleme alkohoolikud, ema ja õde karsklased. Ainult mina olen tsüklijoodik, isa pani kogu aeg. Aga alkohoolikud mõlemad. Olen 5 aastat ilma püsinud, aga... See on haigus elu lõpuni ja kui oled nõrk, siis on praktiliselt lootusetu sellest lahti saada.
k
kiki/ 16. juuli 2015, 23:07
jaa, saan vist aru, et selline elu teeb samas hinge õnnetuks, pole võimalik ju ilma alkoholita olla, kummaline ravimatu haigus.
j
jah/ 17. juuli 2015, 00:03
Olen aru saanud, et vajad jooki nagu õhku. Endal õnneks nii ei ole, kui pidu siis pdu, aga alko võib vabalt kodus kapis seista, kuude kaupa ... Kallis inimene, kes noorena suri - temaga koos on pidusid peetud päris palju. Talle jäi haiguseks kaela, ülejäänud seltskonnale mitte. geenides pidavat see olema tõesti ...
m
Mikk/ 16. juuli 2015, 21:50
Ma saan kõigest aru, eksole, välja arvatud sellest, et kui on kindel minek, siis miks ta ainult 3 pokaali veini joob päevas, kas täis tõmmata ennast poleks lihtsam?
n
Nõukaaegne kodanik/ 16. juuli 2015, 20:44
Kahjuks elu Eestimaal ei soosi karskeid eluviise.Rahvusluse häving on Euro lepingutesse sisse kirjutatud ja kuulub täitmisele!!!Võõras saabas rõhub jälle meie maad,EESTLASEL pole enam kohta omal maal,sest kohe saabuvad uuseestlased suretavad meid inimpõlve jooksul välja!KAS EI AJA JOOMA???
ä
Ärge sõimake kodutuid!/ 16. juuli 2015, 21:16
Sellepärast nad joovadki, et pole kodu. Varem või hiljem see arv kasvab, sest kodusid jääb inimestele vähemaks. Kui varem olid sundüürnikud, siis nüüd on sundkodutud. Ärge naerge, võib juba homme sinuga juhtuda. Olen selle läbi elanud. Nüüd juba küll 12 a. kuiv jota. Edu!
l
Laiskade vastane/ 16. juuli 2015, 23:08
Mitte ei joo, sest pole kodu. Pigem kodu pole, sest joovad.
o
Osal niipidi./ 17. juuli 2015, 07:15
Küllap tead isegi. Kus praegu elad?
t
to 21:16/ 17. juuli 2015, 10:08
Aga mõni sellepärast kodutu ongi, et on osanud oma kodu maha juua.
k
Kah nõuka-aegne/ 21. juuli 2015, 15:48
Need on eestlased ise, kes ei soosi karskeid eluviise. Kooliajal (eesti koolis!) olid põlatu, kui ei joonud. Kui parasjagu võõras saabas ei rõhu, siis rõhuvad omad. Ei, ei aja jooma.
t
tunnen kaasa/ 16. juuli 2015, 20:05
teate, mina tunnen talle kaasa. ja ka kõigile teistele sama diagnoosiga inimestele. oli mis oli. mis on on praegu, ja loeb mis inimene mõtleb praegu. jah, tõsi ta on. kaotatut tasa teha ei saa. kuid sa saad muuta seda kes oled praegu, võid olla võimaluse korral oma lähedastega. haige või hädas olles näed alles, kes sinust tõeliselt hoolib.
mina ise ei ole selle haiguse küüsis. ma ei joo üldse. ei tõmba mitte üht suitsu. olen proovinud, maitse teada saamiseks. kuid ei. olen õppinud teiste vigadest. tean kelleks ma saada ei taha.
praegu, see mis on nüüd...see on reaalsus. mis oli, on minevik, millest võime ainult järeldusi teha.
mu oma isa on oma halbade valikute tõttu seesuguse saatuse küüsis, mida ei sooviks oma vihavaenlasele ka mitte. temagi tegi oma elus halbasid valikuid. jõi. palju jõi. vahest salaviina, vahest päris kraami. ma kardsin teda, kui ta maani täis oli. kuid kui kaine oli, siis oli ta maailma parim isa. tal oli meile alati aega, õpetas mida oskas. ta ei osanud meid emotsionaalselt aidata, kuid mis puutus koos aja veetmisesse, oli ta alati olemas. nüüd on asi nii kaugel, et ta on oma maksahaiguse lõppstaadiumis. pole enam nii kiire mõtlemisega, kõhuõõne on pidevalt vett täis. organid ütlevad üksteise järel üles. ainult süda on veel tugev. nüüdseks on ta hooldekodus, kuna me ei suuda füüsiliselt teda aidata. ta suur mees. raske. maksasiirdamisest loobus, kuna kartis. ta tahtis elada veel veidi. näha lapselapsi kasvamas. olla olemas. maksasiirdamisega on see asi, et õnnestumine on 50:50. kas ärkad, või mitte...kuid niisama olles...võid elada kaua kaua...lihtsalt...valus on...jõud kaob. kunagisest tugevast mehemürakast, kes jõudis 2 last korraga üles tõsta, on alles jäänud riismed. ... nüüd ei jõua ta kahvlitki hoida alati...aga ma ei vihka teda. ei heida talle ette mitte midagi. tunnen talle kaasa ja olen olemas, kui vähegi saan.
ja need kes kritiseerivad ja ütlevad et ei tunne kaasa...kui sul omal raske haigus tuleb...kas su oma valikute tagajärjel, või saatuse tahtel...siis ei tunne sulle ka keegi kaasa ehk?...paras sulle...ela nüüd oma eksimuste varjus...ole üksi...sest sa ei vääri kaastunnet...nii tahad kuulda? tunne kaasa, ja sulle tuntakse kaasa...sa ei tea mis su endaga juhtuda võib..
o
Olen 52/ 16. juuli 2015, 20:04
Alko pole kunagi istunud. Aastas tarbin keskmiselt pudeli veini ja viis õlut. Ei tea kaasa rääkida, aga kurb on lugeda.
o
ohjah/ 16. juuli 2015, 19:12
Meil haiglates joodikuid oma joodud haigustega aga poputatakse nii et küll saab.
r
RÄÄKIGE KA EESTI NAISTEST ((ÜKS OM MINU TÄDI))/ 17. juuli 2015, 08:51
MEIL EESTIS OM NAISI .----KES ENNAST RUMALAKS JÕIVAD ???
PANID VÕIDU ---KOOS MEESTEGA ,,VÕI OMA MEHEGA ?
TÄNA VIIBIB NAINE ---NÄRVIHAIGLAS ,,EHK VALVE ALL HAIGLAS:???
m
MGM/ 19. juuli 2015, 10:31
Ei poputata midagi. Joodik võetakse haiglasse, alkoholi ei saa, ongi insult ja kellad, kui just sõbrad pidevalt pudeleid ei too.
t
tulgu Estoniesse kainenema,küll / 16. juuli 2015, 17:26

O
!/ 16. juuli 2015, 17:13
Oma valik. Kolm liitrit päevas on ikka liig mis liig. Mina joon isegi vett märksa vähem. Isegi kui supis olev vesi ja kõik muud vedelikud kaasa arvata. Vein on tuntud maksatapja.
o
16. juuli 2015, 19:31
On siis vahet kas jood veini või näiteks viina?
j
JUSS/ 16. juuli 2015, 19:49
Vahe on kõigepealt kogustes. Näiteks 3 liitrit nii 13 kraadilise kangusega veini võrdub alkoholisisalduse poolest 1 liitri viinaga. Aga liiter,s.o. kakspudelit päevas? Padujoodik! Ise veelnaisterahvas.
Peale selle sisaldab vein veel mitmesuguseid käärituse käigus tekkinud ühendeid, mis organismi mürgitavad. Aga maks ongi ju see organismi mürgifilter ning neutraliseerija.
v
Vaesed surevad, jõukad joodikud elavad edasi/ 16. juuli 2015, 17:03
jõukamatele siirdatakse uus maks ja elab veel kaua. Näiteks Dallase staar Larry Hagman oli kah alkohoolik, oma maksa jõi läbi, siis siirdati uus.Elas lõpuks 81.-aastaseks ja jõi kogu selle aja.( veel 17 aastat pärast teise maksa siirdamist )
k
kolm/ 16. juuli 2015, 15:12
liitrit veini päevas on palju. Kaks on paras.
k
Komeet/ 16. juuli 2015, 14:30
Ega vähihaige võin parkinsonihaige või altzhaeimerihaige lõpp kaunim ole. Või on? Kas neelata viina või rohtusid, et unustada valu, olgu füüsiline või hingeline...
m
Maks Liiver/ 16. juuli 2015, 14:26
vanaisa elas 8vanuseks,iga päev pakk Priima taolist suitsu mõned õlled,või lonks viina ,klaas veini ja muidugi kodust veini või õlut ,kui tehti ja oli, veel viimasel elu päeval eelnevalt öösel noortega seltsis olles grilli näksides jõi pool pudelit Absoluti ja hommikul peaparandusega hakkas halb kukkus pikali ,suust tuli musta möga ja pani koheselt saba. Rääkis ,et suitsu (mahorkat) hakkas tõmbama 14 aastaselt ja esimese klaasi jõi 15 -selt. Oli suur naiste ja ke pimees,viinanina hilisemas elus ja jõudis vahel elu tähtsamaid tegusid teostada (ehitada maja jms.). Nüüd on arvuti ja telefoni näppijafd ,tõmbavad e-sigarette ,trükivad pä rakusse ja elatakse omaarust "öko-möko elu" ja mingi s´tasti valmistatud sushi söömise juures pannakse saba- yuppid joomajoo1
u
Uku/ 16. juuli 2015, 15:44
Väga hea surm oli siis, tahaks kunagi endale ka sellist. Mitte nii, et vajud kokku, ärkad kuskil voolikute all ja piinled kogu ülejäänud elu. Meil töö juures kukkus täiesti terve mees kokku, süda seiskus, elustati ja turgutati üles, ainult aju oli juba liiga kaua hapnikuta olnud, jäi dementseks. Nüüd kannab mähkmeid, selgematel hetkedel räägib ka normaalset juttu. Ükskord linna vahel ütles mulle, et oleks ma ometi tol hetkel kusagil üksi olnud. Ma saan tast täitsa aru.
m
mõnikord/ 16. juuli 2015, 18:08
on elustamine saatanast.
a
Aga Mina/ 16. juuli 2015, 19:41
tahaks surra 105 aastaselt noorte nümfomaanidega seksides!
h
haksdh/ 16. juuli 2015, 21:16
Hakka moslemiks ja tapa kristlane :) - saad paradiisi 72 noore neitsi juurde
v
Vötame mönuga/ 16. juuli 2015, 14:20
t
Teadja / 16. juuli 2015, 13:23
Alkohol ei sobi kõigile ühtmoodi ja hukka mõista ei saa. Kellele ei sobi pole vahet mees või naine on ainus võimalus 0.
t
teate,/ 16. juuli 2015, 12:55
siin ei oska isegi kaasa tunda
m
Mikk/ 16. juuli 2015, 21:53
Tunnen sulle kaasa siis.

v
Viinanina/ 16. juuli 2015, 12:26
Seepärast ongi vaja juua tsükliga ja puhast viina, et maks saaks vahepeal taastuda. Igapäevane 2-liitriste pommide imemine on kindlaim maksa häving.
s
sipsik/ 16. juuli 2015, 13:03
Nii on.. No päris tsüklis joomist pole vaja küll soovitada, aga igaljuhul on kõige etem juua ainult puhast viina kui on kalduvust nn kuritarvitamisele, kuigi seda siis ikkagi ka mitte liitrite viisi iga päev. Alles oli kuskil uudis ka ühest mingi 30+ naisest, kes just veiniga tsirroosi sai. Muidugi on see ka viinaga võimalik, kuid tõenäosus tundub suurem igatsorti muu alkoholi suure tarbimisega.
p
PhD/ 16. juuli 2015, 13:09
igasugune alko tarbbimine viib tsirroosini.
p
pp/ 16. juuli 2015, 15:35
14a tüdruk kes polnd kunagi alkot tarbind,läks tsirroosiga taevase,kuidas keenid kuidas tervis,tean 85a kes panevad pea iga päev pudeli päeva jooksul nahka,pole neil häda midagi. mind 60a võttab juba 2 nädalane jooming kergelt põdema.
a
Andres/ 16. juuli 2015, 15:56
Ma 43, kah tsüklimees. Kahenädalasest taastumine võtab mul ikka 3 päeva. Esimene päev on ikka päris jõhker. Ju siis nõrk. Siis kuu poolteist ja jälle augus. Aga see on uskumatu kui kiiresti organism taastub. Peale korralikult söömahakkamist tuleb jõud ikka väga kähku. Tavalised tsüklid on 5 päevased. Aga tsükli 3ndal päeval lihtsalt ei lähe söök sisse, sellest ka need suured põdemised. Karsklased, ärge nüüd mõnitama kukkuge, olen alkohoolik ja räägin nagu asi on. Normaalne see kindlasti ei ole.
p
PhD/ 16. juuli 2015, 19:20
Kindlasati on ka haigused nt. immuunsus nin teised nt. (ravimid, hepatiidid, rasvane toit, sapi, -kõhunäärme sulgus (sapiliiv eriti, mida ei näe ultrahelis), parasiidid, südamehaigus, Alpha 1 defitsiit, suurtes kogustes alkoholi mis söövad, kahjustavad maksa. Kuna maksal ei ole närve ei anna enne tunda kui asi tõsine on. On erandeid.
i
illu / 16. juuli 2015, 11:15
Kahju,aga nüüd pole midagi teha, minu vanaema läks kahjuks sama rada, kui avastati polnud enam miskit, elas suurte valudega võib olla ainult nädalakese, raske aeg oli ka see lähedastele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee