Repliik

Rannar Vassiljev | Kuidas aidatakse Ida-Virumaa töötuid? (10)

Rannar Vassiljev, tervise- ja tööminister, 14. juuli 2015 17:42
Foto: MARIANNE LOORENTS
Eesti Töötukassa reageerib juba praegu Ida-Virumaa tööturu olukorra muudatustele. Nii näiteks kohtub töötukassa enda algatusel lähipäevil Nitroferti esindajatega, et tekkinud olukorrast ülevaade saada ja edasised sammud kokku leppida. Töötukassa on valmis koondatavatele töötajatele igakülgset abi pakkuma, vastavalt igaühe individuaalsetele vajadustele, mis selguvad koondatavate taustaga tutvudes ja nendega kohtudes.

Olemasolevad töötukassa teenused ja praegune tööturuteenuste osutamise korraldus võimaldavad koondamisteate saanud inimesi kiiresti ja paindlikult abistada. Eesti Töötukassas on olemas koondamisele reageerimise meeskond, mis nõustab koondamisteate saanud töötajaid ja pakub neile tuge juba enne töö kaotamist. Samuti nõustab meeskond tööandjaid ning viib tööandjad ja tööotsijad omavahel kokku. Vajadusel korraldatakse ka eraldi teabepäevi. Kõikvõimalike töötukassa tööturuteenuste saamiseks on inimesel võimalik ennast tööotsijana arvele võtta kohe pärast koondamisteate saamist, et juba aegsasti lahendusi otsima hakata.

Samuti lisan, et töötukassa on oma tegevusi ja eelarvet planeerides arvestanud ka võimalike suuremate koondamistega või tööturu muude ootamatute muutustega. Seega on töötukassal nii vajalik pädevus, kogemus kui ka võimalused koondatavatele abi osutamiseks. Sotsiaalministeerium on samuti teadlik Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist taotlemise võimalustest ning Eesti on valmis vahendeid taotlema, kui selleks tekib vajadus, st riigisisestest teenustest ja toetustest ei piisa koondatavate vajadustele vastamiseks.

Samal teemal

23.10.2015
Nitrofert viis koondamised lõpule
22.07.2015
Nitroferdist koondatavaid aidatakse infotundide ja töömessiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee