Krimi

Pädaste küla talumaja põleng sai alguse voodis suitsetamisest (2)

Õhtuleht.ee, 14. juuli 2015, 14:02
Tuletõrje. Foto on illustreeriv.Foto: Aldo Luud
Nädalavahetusel Saaremaal Pädaste külas toimunud talumaja põleng sai menetlejate esialgsel hinnangul alguse lahtise tule kasutamisest voodis, tegemist võis olla suitsetamisega. 

Viimastel nädalatel on Saaremaal juhtunud kaks tuleõnnetust, mille põhjused olid erinevad, kuid sarnanesid nad selle poolest, et eluruumides puudusid suitsuandurid.

"Inimene ise ei pruugi põlengut avastada juba algstaadiumis, nõuetekohaselt paigaldatud ja hooldatud suitsuandur aga küll. Tulekahju võimalikult varakult avastamine võimaldab nii majaelanikel kui ka päästjatel olukorrale kiiresti reageerida ning just kiirus on võtmeteguriks elude päästmisel ja kahjude vähendamisel," selgitab Laanepõld ning lisab, et suitsuandurite olemasolul oleks võinud mõlemad juhtumid lõppeda tõenäoliselt vaid tahma- ja veekahjustustega, mitte hukkunute ja haiglaravi vajanud kannatanutega.

11. juulil kell 00.15 teatati Häirekeskusele tulekahjust Muhumaal Pädaste külas, kus põles lahtise leegiga puidust talumaja (7x30), mis oli kokku ehitatud laudaga.

Hoone hävis tules. Enne päästjate saabumist pääses majast iseseisvalt välja 89-aastane naine, naabrid aitasid põlevast hoonest välja 56-aastase vingumürgituse saanud mehe. Kiirabi toimetas nad haiglasse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee