Maailm

PIINLIK JUHTUM: Suurbritannia terrorismivastases politseiasutuses oli palgal tuntud islamiäärmuslane (2)

Õhtuleht.ee, 14. juuli 2015 11:14
Foto on illustreeriv.Foto: AFP / Scanpix
Suurbritannia ühes valitsusametis, mille ülesandeks on kontrollida politseijõudude valmisolekut terrorismiga võitlemiseks, oli ametnikuna tööl mees, kes osutus tuntud islamiäärmuslaseks.

Ajalehe The Daily Telegraph andmetel elas Abdullah al-Andalusi nimeline mees kummalist kaksikelu – vabal ajal oli ta islamiäärmuslane, kes kuulutas näiteks, et rühmitus Islamiriik ei erine millegi poolest Lääneriikide sõjavägedest, et mittemoslemeid tuleks karistada "põrgutulega" ning et Briti valitsuse eesmärgiks on islami hävitamine, vahendab ERRi uudisteportaal.

Päeval aga käis ta teist nime kasutades ametnikuna tööl Londonis asuvas inspektsioonis (Her Majesty's Inspectorate of Constabulary (HMIC)), mille ülesandeks on monitoorida politseijõudude valmisolekut terrorismivastaseks võitluseks. 

HMIC tunnistas, et al-Andalusi, kes riigiametnikuna kasutas nime Mouloud Farid, läbis üllataval kombel ka asutuse taustakontrolli ja al-Andalusi vallandati alles siis, kui tema ülemused nägid meest televisioonis islamiäärmuslikke seisukohti kaitsmas.

Abdullah al-Andalusi teatas aga oma kodulehel, et süüdistused tema vastu on otsitud ja alusetud.

Samal teemal

12.06.2015
TERRORIOHT: Kosovo pealinna joogivett ähvardas mürgitamine
12.06.2015
TÕELISED KAADRID: kurdid hävitasid kaks ISIS-e relvastatud sõidukit
10.06.2015
Türgis vahistati 21 Islamiriigi terroristi
07.06.2015
ISISe seksiorjad: nad sidusid voodi külge, uimastasid morfiumiga, vägistasid ja peksid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee