Eesti uudised

Koondatud kaevuritel on Ida-Virumaal raske tööd leida: vajatakse enamasti juuksureid või müüjaid (8)

Karoliina Vasli, 14. juuli 2015 07:00
MIS EDASI? Eesti Energia koondab aasta lõpuks ligi 200 kaevurit, neist pooled siirduvad vanadus- või sooduspensionile, ent ülejäänud peavad uued ametid leidma. Pildil kaevurid Estonia kaevandusest, mis on Eesti suurim põlevkivi tootev allmaakaevandus. Foto: TAIRO LUTTER/VIRUMAA TEATAJA

Koondatud kaevur heidab kiivri varna, kuid uut tööd pole varnast võtta. Töötukassa kuulutusi vaadates leiab ta, et Ida-Virumaa töötutehordile on pakkuda enamasti vaid juuksuri, müüja või õmbleja ametit.

Juuni seisuga on Ida-Virumaal tööta 5513 inimest (töötuse määr 8,5 protsenti). Paraku teeb see number peagi suure hüppe ülespoole. Koondamised keemiatehases Nitrofert ning Eesti Energia kaevandustes suurendavad töötute hulka enam kui 600 inimese võrra. Tõsi, osa neist on juba pensioniealised.

Teistele on edasiseks karjääriks võimalusi vähe. Töötukassa kodulehel on maakonna peale 188 tööpakkumist (ühtekokku 488 töökohaga). Enim otsitakse müüjaid ja muid teenindajaid. Kohtla-Järvel võib käe valgeks saada ka kondiitritoodete valmistamise ja müügiga või massöörina. Hätta ei jää ka need, kel käpas õmblemine või koristamine. Otsitakse ka juuksureid. Meestele pakuvad enim huvi ilmselt kuulutused, kus otsitakse ehitajaid või metsatöölisi. Sekka leiab ka näiteks elektriku ja inseneri tööpakkumise, aga taolisi kuulutusi on pigem vähe. Üldiselt otsitakse lihttöölisi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.10.2015
Nitrofert viis koondamised lõpule
22.07.2015
Nitroferdist koondatavaid aidatakse infotundide ja töömessiga
13.07.2015
Juhtkiri | Nagu meie Euroopale, nii Euroopa meile?
13.07.2015
Nitrofert koondab töötajad, aga konserveerib majad ja masinad, et tootmine kunagi taastada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee