Eesti uudised

Suveks leiab tööd kõige paremini tutvuste kaudu (1)

Maria Sander, 14. juuli 2015, 07:00
SUVETÖÖ: Ettekandja on üks levinumaid suviseid ajutisi ameteid. Foto: Vida Press

Kuna koolis suvel käima ei pea, raha kulub rohkem ja päris vanemate kulul ei taha ka elada, uurisin, kuidas tööd saada. Otsisin internetist välja paarkümmend töökohta, kasutades lehekülgi nagu GoWorkaBit ja tallinn.ee.

Tunnistan, et hoolimata töökohapakkumistest polnud sugugi lihtne neid nõudlema pääseda. Alustasin toidupoodidega – Selver ja Maxima. Ootasin toru otsas pikalt, kuid mu kõne vastu ei võetud. Telefonile ei vastanud ka Statoil, H&M ja Wayne’s Coffee. Neile peab vist siiski meili saatma, mõtlesin. Kes ikka viitsib enam inimesega otse suhelda.

Jätkasin Meriton Hotelliga, kus kuulutuse järgi töötajat otsitakse. Sealgi ei võtnud keegi telefoni. Aga kui võtsin sihikule Radissoni hotelli, kus vajati toateenijaid, võttis keegi kõne vastu. "Ütlen ausalt, ega see töö lihtne ei ole ja ilustama ma ka ei hakka," ütles naine, kes toru võttis. "See on füüsiliselt raske ning tegelikult on esimene kuu see aeg, kui seda tööd omandama peab," jätkas ta, et ainult lühikeseks suveks poleks neile mõtet tulla. Ega palk ka väga suur pole sellise töö eest – tunnis kolm eurot ja 30 senti bruto. Saanud julgust hotellilainel jätkata, helistasin Hotel Forumisse. Telefon võeti, kuid öeldi, et nemad suhtlevad ainult meilitsi.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee