Maailm

iPhone teeb teistele pika puuga ära (11)

Toimetas Andra Nõlvak, 13. juuli 2015, 12:17
Foto: Reuters / Scanpix
Nutitelefonid on vallutamas maailma, see on ilmselge. Siiski on vaid üks firma, kes teenib kõigi tootmisharude kasumit.

Wall Street Journali andmetel on selleks Apple, kes teenis iPhone'ga 92 protsenti kogu nutitelefonide müügitulust selle aasta 1. kvartalis. Eelmisel aastal oli selleks arvuks 65 protsenti. Seda kõike suutis Apple müües vaid 20% nutitelefonidest.

Teine kasumit teeniv nutitelefonide bränd on Samsung. Need kaks ongi ainsad ettevõtted, kes nutitelefonide tootjatest kasumit teenivad.

Samal teemal

Selline suur edu näitab seda, kuidas Apple oskab äri teha. Nad müüvad oma tooteid kallimalt kui teised ning omavad omanäolist iOS operatsioonisüsteemi, mis eristab neid androidist.

Kuidas on Apple selle saavutanud? Asi on lihtne. Tuues näiteks nende iPhone 6 ja 6 plussi, siis kahe telefoni tootmiskulu vahe on orienteeruvalt kõigest 20 dollarit. Müügil on kaks telefoni aga 150-dollarise erinevusega. Selle tulemuse on Apple iPhone keskmine maailmaturu müügihind 840 dollarit. Androidi keskmine aga 250 dollarit.

Ilma erilise tarkvarasüsteemita Samsungi ja HTC kaotavad oma müüginumbreid Hiina tootjatele, kes toodavad samadel tarkvarasüsteemidel töötavaid telefone, kuid müüvad neid kordades odavamalt.

Kui kõigest kaheksa aastat tagasi oli Nokia Applega samal positsioonil, siis iPhone'i tulek oli Apple võidukäigu alguseks. Küsimus on aga selles – kui kaugele teisest ette Apple ja iPhone jõuavad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee