Maailm

Merkel: lepe ei tule iga hinnaga (2)

Tõnis Erilaid, 13. juuli 2015 07:00
MURELIK: Angela Merkel kuulas eile Brüsselis Kreeka peaministri Alexis Tsiprase ja Prantsusmaa presidendi François Hollande’i juttu mureliku näoga. Foto: AFP

Kui euroala riigijuhid eile õhtul Brüsselis Kreeka abistamist arutavale koosolekule saabusid, vuhises enamik neist sõnagi ütlemata ajakirjanikest mööda. Saksamaa kantsler Angela Merkel oli varem öelnud, et kokkulepe ei sünni iga hinna eest. "Näib, et me ei jõua kokkuleppele," märkis Merkel eile uuesti, lisades, et usk Kreeka reformivõimekusse on kadunud. Täna on Kreeka saatus ilmselt selgunud.

Kreekale järjekordse abipaketi eraldamine on küsimus, milles kõik liikmesriigid peavad üksmeelele jõudma. Vaid ühe vastu-seis võib raha eraldamise vetostada. Kas eileõhtustel kõnelustel jõuti üksmeelele, selgub täna hommikul.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker väitis, et tema kavatseb siiski viimase sekundini selle nimel võidelda, et abikokkulepe sünniks ja Itaalia peaminister Matteo Renzi lisas: "Lõpuks peab talupojamõistus võitma. Saksamaale ütlen, et liig on liig. Kreeklasi ei tohi niimoodi alandada. Alexis Tsipras on lauale toonud ettepanekud, mis vastavad meie varasematele nõudmistele." Teda toetasid Luksemburgi ja Prantsusmaa riigijuhid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.09.2015
BILD: Merkelist võib saada ÜRO järgmine peasekretär
16.07.2015
Kreeka parlament kiitis abiprogrammi heaks, Ateenas tekkisid öösel rahutused
14.07.2015
Kreeka valitsus esitas parlamendile võlausaldajatele lubatud reformieelnõu
14.07.2015
Kreeka kriis lõhestas Euroopa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee